Mięśniak 12cm - Malarka

Re: Już ogarnięta :) Sol

Postprzez Malarka » 22 mar 2019, o 21:39

Cześć!
Trafiłam do Was po usunięciu macicy z powodu mięśniaka.jestem miesiąc po, ogólnie czuję się dobrze, trochę się męczę jak więcej pochodzę i zaczyna mi ten brzuch jakby ciążyć.Wykonuję czynności domowe, trochę moze za duzo się schylam , ale co zrobić, mieszkam sama.Zaczęlo mnie bolec w lędźwiach jak dłużej chodzę. Nie wiem czy za bardzo się obciążam czy od kręgosłupa, z którym nam problemy od dawna Przed operacją chodziłam na ćwiczenia i czułam się świetnie. Teraz wiadomo nic na razie. Cały czas jestem na zwolnieniu, jeszcze 20 dni mi zoskato i mam nadzieję, ze będzie lepiej. Nam też lekkie upławy, wydawało mi się, ze po usunięciu macicy juz ich nie będzie.
Ogólnie było to dla mnie bardzo ciężkie przeżycie, bo nie znoszę dobrze spotkań z lekarzami, igłami, a co dopiero szpital i wszystko co nam tam robili... same wiecie.
Pozdrawiam
Malarka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 mar 2019, o 15:36
Wiek: 44
Data operacji: 18 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak 12cm
Zakres operacji: Laparotomia macicy z szyjką
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: -

Re: Już ogarnięta :) Sol

Postprzez Anita71 » 22 mar 2019, o 22:03

Witam Ciebie Malarko w Naszym Syrenkowie! :ymhug: przykro, że sama musisz dawać sobie radę po operacji, bo wiem jak ważne jest wsparcie w tym ciężkim czasie. Ale nie masz wyjścia i pewnie nie jesteś w tym osamotniona. Teraz już będziesz z nami, fizycznie nie pomożemy ale inne wsparcie masz zapewnione od ręki. Mnie też pobolewał dolny odcinek kręgosłupa, szczególnie po pierwszych spacerach, żółte plamienia, teraz stosuję globulki, gdyż wyszedł stan bakteryjny w wymazie. Byłaś już na kontroli? Jak nie to się umów, nie ma co się głowić tylko zbadać. Każda z nas przeżyła ten okres trudno, ale przecież nie miałyśmy wyboru. Szybciutko wracasz do pracy, ale mus to mus. Trzymaj się Kochana dzielna Syrenko.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Już ogarnięta :) Sol

Postprzez Stynka » 22 mar 2019, o 22:17

Witaj Malarko :)
Dobrze, że dołączyłaś do naszego forum :ymhug: "Razem raźniej" :ymhug:
Stynka
 
Posty: 4343
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez olikkk » 23 mar 2019, o 00:04

Malarko witam Cię u nas :ymhug:
Operacja to jest ciężkie przeżycie, każda z nas tego doświadczyła =((
Jeśli masz takie problemy to powinnaś jeszcze przedłużyć chorobowe, żeby do pracy wrócić już w dobrej formie.
Pewnie brakuje Ci ćwiczeń , które regulaminie wykonywałaś.
Z czasem do nich wrócisz i pewnie będzie lepiej, ale teraz trzeba cierpliwie poczekać :x
Cieplutko Cię pozdrowiam i życzę jak najszybciej dobrej kondycji :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez belli812 » 23 mar 2019, o 10:30

Cieplutko przytulam :ymhug:, dobrze, że do Nas trafiłaś. Z Nami zdrowieje się szybciej :kolobok_give_heart2:, całuski :kolobok_kiss2:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez Malarka » 25 mar 2019, o 07:50

Witam Was wszystkie!
Uważacie, że 7 tyg po operacji do pracy to za szybko? Jesli będzie mnie bolał kręgosłup to raczej pójdę do lekarza😋,ale juz pierwszego kontaktu.Skierowanie do rehabilitacji tez mam, ake dopiera na początek maja udało mi się zapisać, a potem wiadomo jeszcze trzeba czekać. Mam pytanie co do schylania się, można czy nie? Czy to nie wywołuje w środku naprężeń na te szwy wewnętrzne. Ale chyba bez przesady, to juz nic nie można byłoby robić.
Pozdrawiam o poranku!
Idę robić kawę
Malarka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 mar 2019, o 15:36
Wiek: 44
Data operacji: 18 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak 12cm
Zakres operacji: Laparotomia macicy z szyjką
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: -

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez KaSta » 25 mar 2019, o 10:39

Witaj Malarko :-h
miałam laparoskopię (wycięli wszystko z węzłami i siecią) dzień po Tobie, w piątek skończyłam zwolnienie (32 dni).Wybieram się do pracy po 5 tygodniach. Dziś mam badanie u lekarza medycyny pracy. Denerwuję się jak przed egzaminem :-ss , czy wypisze, że mogę wracać. :ympray: Czuje się ok, a boję się procedur i przepisów. Mam zaświadczenie od pierwszego kontaktu, że do roboty siedzącej zdolna. Mam nadzieję, że to wystarczy. Dam znać jak poszło.
Życzę zdrowia
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez eli-50 » 25 mar 2019, o 11:08

Malarko witaj :ymhug: %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mięśniak 12cm - Malarka

Postprzez Anita71 » 25 mar 2019, o 11:11

Malarko tylko i wyłącznie to zależy od Ciebie, ja nadal jestem na L4 mimo pracy siedzącej, bo to tylko tak się wydaje, że skoro siedząca to ok. Nie zgadzam się z tym ponieważ ja akurat prawie przez 2 m-ce miałam ogromny problem z siedzeniem, bólem pleców to po pierwsze. Po drugie do teraz jeszcze walczę z bólem brzucha, ale jest już lepiej, bo chyba mam trafione leki pbolowe i nie odstawiam ich, mam brać je regularnie i chyba słusznie. Wiadomo do czasu aż wszystko w środku się dogoi do końca. U mnie wchodzi jeszcze w grę dojazd pociągiem powrót busem poza miasto zamieszkania. Praca z klientem podczas której muszę być w pełni sił. Teraz już powolutku szykuję się do powrotu ale jeżeli pracodawca wyrazi zgodę to na 3\4 etatu, co z czasem dojazdu powrotu wstania i przygotowania do niej wyniesie dobre ponad 8 godz, tak byłoby ponad 11 godz. Wiem, że nie dałabym rady, a w pracy nie umiem robić na tzw pół gwizdka, jestem w pełni zaangażowana inaczej nie potrafię. Zresztą pewnie jak większość z nas. :)
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość