Polip endometrialny z atypią - Anita71

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez hugnonot » 21 lip 2019, o 14:56

Aneczka15 napisał(a):Moja babka gin, która pierwsza wypatrzyła mięśniaka, potwierdziła, ze antydepresant, odpowiednio dobrany bardzo pomaga w przejsciu meno.

Wiem, że są nowe środki, wiem jak działają i nie jestem ich zwolenniczką. Ale cieszę się że Tobie pomagają.
Niedobór estrogenów rzeczywiście powoduje brak sił i fizycznych i umysłowych to jest efekt znany o którym lekarze nie mówią - temat niewygodny. W ogóle o efektach ubocznych nic nie mówią - jakby to było wycięcie wrośniętego paznokcia.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Aneczka15 » 21 lip 2019, o 15:11

Droga Hug, akurat u mnie deprecha była jeszcze przed meno, nawet nie wiedzialam, że leki pomogły mi ją przejść jak po maśle. To decyzja kobiety, czy chce się w to że tak powiem "pchać" tylko z powodu objawów meno. U mnie akurat nigdy skutków ubocznych nie było, mam naprawdę dobrego psychiatrę. Sama bym sobie nie poradziła, bo to złożona sprawa. Dzięki lekom wyszłam na prostą i na wiosnę myślimy o zakończeniu terapii.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Marzena17 » 21 lip 2019, o 15:56

Aneczka ma rację z tymi lekami nowej generacji. Znam przypadek kobiety, która wpadła w depresję po naszej operacji. Anitka musi sobie jakoś pomóc z tymi objawami, szczególnie te noce i okropne zmęczenie. Teraz, kiedy mam te objawy i wiem, jak trudno jest normalnie fynkcjonować, a za dwa tygodnie wracam do pracy.... Od dzisiaj, jak zleciła pani doktor, zacznę stosować globulki oekolp forte. Napiszę jak działają. Przykre to, że lekarze podchodzą tak obojętnie do problemu kobiet w okresie menopauzy, które nie mogą stosować hormonów. Nie dość, że przechodzą koszmar operacji i problemów z nią związanych, to zostają później same. A powinny być specjalne poradnie, które pomagałyby znaleźć odpowiednią terapię zastępczą dla kobiet, które nie mogą albo nie chcą stosować htz. Nie wierzę, że są tylko dwie alternatywy albo hormony i możliwość nowotworu złośliwego albo męcz się kobieto. Żyjemy w 21 wieku, a problemy nasze(50% społeczeństwa) są spychane pod dywan. A rządzą głównie mężczyżni, ginekolodzy, też głównie mężczyżni. A my jesteśmy cierpliwe i pokorne. Mówię Wam, że gdyby mężczyżni musieli to znosić, to na pewno by coś wymyślili. A tak mówią: to normalne, to fizjologia, tak ma być... Sorki, że się tak rozpisałam, ale denerwuje mnie ta bezsilność.
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez maria » 21 lip 2019, o 17:51

Marzenko nie przepraszaj też tak myślę
też mam chirurgiczną menopauzę ,a męczę się okropnie
trwa to już 4 rok i końca nie widać
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Marzena17 » 21 lip 2019, o 18:23

Marysiu @};- mogę Cię tylko przytulić :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Ania55 » 21 lip 2019, o 20:16

Mnie pierwsze objawy tej mendy dopadły jeszcze przed operacją. Bałam sie hormonów, bo jestem ,,żylakowa,, szukałam czegoś sensownego, roślinnego i zdecydowałam się na Climea forte. Po ok trzech tygodniach zaczęłam odczuwać poprawę. Potem zamieniłam na niemiecki preparat o podobnych składnikach i stosowałam ok trzech lat. Jakieś dwa miesiące temu odstawiłam te tabletki, bo zawierały fitoestrogeny sojowe, a gdzieś przeczytałam, że mogą być skutki uboczne dlugotrwałego przyjmowania soi. Teraz stosuję globulki gynoflor i na pewno nawilżenie poprawiło się. Dziewczyny spróbujcie dobrać sobie jakiś preparat roślinny. Niczym nie ryzykujecie, a może uda Wam się chociaż trochę złagodzić objawy tej cho...y :x
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Anita71 » 21 lip 2019, o 20:19

Kochane Dziewczyny! :ymhug:
Hugnonot mam zakażenie bakteryjne pochwy, które ciągnie mi się od czasu operacji. Jak pisałam o żółtych plameniach to ciągle je mam mimo, że już raz przeszłam leczenie ale nie byłam doleczona. Może teraz się uda. Mówisz o ostrożności w lekach psychiatrycznych, ale jak sobie pomóc, gdy to nie, tamto nie, tego nie wolno i co? Hugnonot jak żyć? Już i tak podobno mamy skrócone to życie po naszej operacji o chyba 10 lat, ktoś gdzieś tak napisał. Ale jakoś trzeba sobie pomóc.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Anita71 » 21 lip 2019, o 20:26

Moja znajoma bierze tylko pół tabletki dziennie jakiegoś leku i ja sama widzę u niej różnice w jej samopoczuciu, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Próbowała też inne ale jej nie służyły i na zasadzie prób tamte odstawiała a ta jej odpowiada. Mi najbardziej dokucza zmęczenie i psychika.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez olikkk » 21 lip 2019, o 20:29

Anitko jeśli istnieje jakaś szansa na poprawienie sobie komfortu życia, to warto szukać i próbować sobie pomóc :x
Nie obliczaj ile nam operacja odejmie lat, bo to nie ma sensu, co nam przeznaczone, od nas nie ucieknie ;)
Szukajmy pomocy dla siebie i cieszmy się z każdej dobrej chwili życia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Anita71 » 21 lip 2019, o 21:04

Tak Oliczku masz rację! @};-
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez hugnonot » 21 lip 2019, o 21:41

Anita71 napisał(a):Kochane Dziewczyny! :ymhug:
Hugnonot mam zakażenie bakteryjne pochwy, które ciągnie mi się od czasu operacji. Jak pisałam o żółtych plameniach to ciągle je mam mimo, że już raz przeszłam leczenie ale nie byłam doleczona. Może teraz się uda. Mówisz o ostrożności w lekach psychiatrycznych, ale jak sobie pomóc, gdy to nie, tamto nie, tego nie wolno i co? Hugnonot jak żyć? Już i tak podobno mamy skrócone to życie po naszej operacji o chyba 10 lat, ktoś gdzieś tak napisał. Ale jakoś trzeba sobie pomóc.


A zrobili wymaz i dobrali antybiotyk? Po strzelanie na ślepo jest kiepskie. Jeśli miałaś candida w wymazie (grzyby wchodzą po bakieriach) i po leczeniu wynik wymazu będzie
już dobry spróbuj zastosować ten środek: https://www.aptekagemini.pl/candivac-x-30-kaps.html jest dosyć drogi ale skuteczny. Trzeba stosować wg. opisu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez hugnonot » 21 lip 2019, o 21:43

Anita71 napisał(a):Kochane Dziewczyny! :ymhug:
Już i tak podobno mamy skrócone to życie po naszej operacji o chyba 10 lat, ktoś gdzieś tak napisał. Ale jakoś trzeba sobie pomóc.

Statystycznie tak, indywidualnie nie wiem. Ja wyznaję zasadę im mniej pchamy leków do organizmu tym lepiej, dlatego trzeba się dobrze zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Aneczka15 » 21 lip 2019, o 21:51

Hug, jak zwykle, masz rację:) Pozdrawiam. Ja wczoraj przeczytałam raport o stosowaniu statyn w hipercholesterolemii... Masakra. A ja je stosuję, bo słucham lekarza, bo tak kazał ogólny i endokrynolog. A może wystarczyłaby dieta. Juz cała głupia jestem...
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Marzena17 » 21 lip 2019, o 22:32

Nie dajmy się zwariować Dziewczyny, przecież po coś są te leki... Średnia życia wzrasta, a przecież choroby są różne i dużo ich jest, i wygląda na to, że leki raczej pomagają. Wystarczy przeczytać ulotkę jakiegokolwiek leku przeciwbólowego, ma tyle skutków ubocznych, a ludzie łykają je niemal jak cukierki i nic się raczej nie dzieje. Aneczko @};- Bez konsultacji z lekarzem nie odstawiaj leku, który Ci pomaga. Każdy lek może mieć skutki uboczne, ale pomaga wyleczyć lub choćby zaleczyć chorobę, uratować, przedłużyć życie, spowodować większy komfort życia. Po co robiłyśmy tą operację, która ratowała nam życie, żeby wykończyło nas inne dziadostwo, bo jesteśmy przeciwne braniu leków. A nowotwory? Są w większości wyleczalne. A jakie szanse mają osoby, które nie poddają się leczeniu?...Dziewczyny %%- spróbujmy sobie pomóc, ale nie zniechęcajmy nikogo do stosowania leków. Nie możemy brać odpowiedzialności za czyjeś zdrowie czy życie. Od tego są lekarze i może czasem się mylą, ale nam pomagają. Każda z nas ma prawo i obowiązek walczyć o komfort życia! Przyznaję, nie chciałam brać htz, ale muszę spróbować, bo inaczej zwarjuję. Nie wiem, ile mi zostało życia, ja o nim nie decyduję, tylko Ktoś na Górze, ale chcę to życie przeżyć w miarę komfortowo dla siebie, a przede wszystkim dla mojej kochanej Rodzinki. Syrenki, teraz Wy też jesteście moją Rodziną i marywię się o Was. :kolobok_heart:
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez hugnonot » 21 lip 2019, o 22:54

Aneczka15 napisał(a):Hug, jak zwykle, masz rację:) Pozdrawiam. Ja wczoraj przeczytałam raport o stosowaniu statyn w hipercholesterolemii... Masakra. A ja je stosuję, bo słucham lekarza, bo tak kazał ogólny i endokrynolog. A może wystarczyłaby dieta. Juz cała głupia jestem...

Masz na myśliy złoty interes firm farmaceutycznych na statynach? Czy dieta wystarczy nie wiem ale na pewno warto się nią wspomóc i unikać żywności podnoszącej krzepliwość, konkretnie witamina K odpowiada za krzepliwość i na jej zawartość w pożywieniu trzeba zwrócić uwagę. Szczególnie uważać należy na zielone warzywa bo mają jej dużo. Za dużo witaminy K - zakrzepy za mało - osteoporoza. O hipercholesterolemii poczytaj: https://www.profilaktykawmalopolsce.pl/ ... sterolemii obecnie od statyn się odchodzi...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez hugnonot » 21 lip 2019, o 22:57

Ania55 napisał(a):Mnie pierwsze objawy tej mendy dopadły jeszcze przed operacją. Bałam sie hormonów, bo jestem ,,żylakowa,, szukałam czegoś sensownego, roślinnego i zdecydowałam się na Climea forte. Po ok trzech tygodniach zaczęłam odczuwać poprawę. Potem zamieniłam na niemiecki preparat o podobnych składnikach i stosowałam ok trzech lat. Jakieś dwa miesiące temu odstawiłam te tabletki, bo zawierały fitoestrogeny sojowe, a gdzieś przeczytałam, że mogą być skutki uboczne dlugotrwałego przyjmowania soi. Teraz stosuję globulki gynoflor i na pewno nawilżenie poprawiło się. Dziewczyny spróbujcie dobrać sobie jakiś preparat roślinny. Niczym nie ryzykujecie, a może uda Wam się chociaż trochę złagodzić objawy tej cho...y :x

Soja z naturalnych upraw jest względnie bezpieczna ale takiej praktycznie nie ma w sprzedaży. Wszędzie upychają soję GMO a ta jest rakotwórcza.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Anita71 » 22 lip 2019, o 07:05

Hugnonot mialam wymaz przed pierwszym i drugim leczeniem ze wskszaniem na co wrazliwa bakteria to jest coli w duzym stezeniu ze tak powiem. Jestem wolna od grzyba tu wynik ujemny😊
Marzenko przychylam sie do tego co mowisz. :kolobok_give_heart: zawsze jest ryzyko w te czy inna strone ale trzeba sprobowac poprawic to co mozna.😊
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez anulek » 22 lip 2019, o 14:58

Hugnonot ja Ci chyba współczuję Marwisz się wszystkim i o wszystko zamiast żyć i cieszyć się życiem. Ja nie tylko że względu na siebie ale też na całe moje otoczenie poszłam do psychiatry bo bardzo się męczyłam sama ze sobą (wszystkie te objawy o których piszecie miałam) i wszystkich bliskich mojemu sercu męczyłam też. W końcu przestałam widzieć sens takiego życia i postanowiłam pomóc sobie. Znalazłam dobrego lekarza i wszystko się naprawiło.śpię,jestem pełna sił i cieszę się każdym dniem. A to ile będę żyć nie wiem zostawiłam to P. Bogu on wezwie mnie w odpowiednim czasie.
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Aneczka15 » 22 lip 2019, o 15:25

Mnie Anulek też pomogło. Z tym, że ja nie przez menomendę. Już wychodze na prostą:)
Ostatnio edytowano 22 lip 2019, o 16:03 przez Aneczka15, łącznie edytowano 1 raz
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Polip endometrialny z atypią - Anita71

Postprzez Anita71 » 22 lip 2019, o 15:46

Anulek a powiedz Kochana, bo nie pamiętam, czy stosujesz jakieś roślinne preparaty zastępcze za HTZ?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości