Operacja i co dalej ? - Alka22

Operacja i co dalej ? - Alka22

Postprzez Alka22 » 28 paź 2018, o 00:56

Witam wszystkich ,
Jestem 11 dni po operacji czuje się na prawdę niezle, trochę sie boje żeby tego nie spaprać , cieszę sie ze trafiłam w necie na to forum ,myśl ze człowiek nie jest sam z tym wszystkim ,sprawia ze jest mi lepiej :) caly czas jest całe mnóstwo pytań bez odpowiedzi .
Nie umiem usiedzieć bezczynnie , czy wystarczy jak nie będę dźwigać i podnosić nic co wazy ponad 2 kg , żeby nic sobie nie pozrywać w środku , miałam usunięta macice z szyjka jajniki zostały , od operacji boli mnie kręgosłup ponad wkłuciem znieczulenia promieniujący pulsujący ból przechodzący przez lewa stronę w stronę brzucha , czy to normalne .
Staram się nie używać mięśni brzucha , ale nie jest to takie proste, czy są jakieś ćwiczenie które można wykonywać na tym etapie , żeby wzmocnić mięśnie miednicy .
Pozdr.Alka
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez ewikaa » 28 paź 2018, o 06:37

Witam cię Alka :) .
Jesteś krótko po operacji ,więc ma prawo jeszcze cię boleć .Z każdym tygodniem będzie lepiej ,a o ćwiczeniach nie myśl jeszcze za wcześnie jak dla mnie .Zbiegiem lat zapomnisz ,że miałaś tali zabieg.Pozdrawiam i zdrówka życzę.
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez olikkk » 28 paź 2018, o 08:43

Alko witam Cię u nas cieplutko :ymhug:
Masz rację że wciąż pojawiają się pytania bez odpowiedzi ...
Choć tyle lat już opisujemy tu swoje doświadczenia i problemy, to nie pamiętam żeby wspominanano o bólach jakie pojawiły się u Ciebie =((
Czyżby coś było nie tak podczas wkłucia do kręgosłupa ?
Ja nie mialam z tym problemu :-??
Trzeba zapytać lekarza :-?
Jeśli chodzi o ćwiczenia wzmacniające dno miednicy to polecam bardzo dobre ćwiczenia mięśni Kegla :kolobok_yes: https://zdrowie.tvn.pl/a/przyklady-cwic ... o-porodzie .
Mam nadzieję, że z czasem wszystko się unormuje, czego Ci z całego serca życzę :kolobok_give_heart2:
Pozdrawiam cieplutko :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 28 paź 2018, o 09:39

Dziękuje za materiał. :)
W zakresie bólu kręgosłupa konsultowałamJuz temat z lekarzami będąc jeszcze w szpitalu lekarze twierdzą ze nie wynika on z powikłań pooperacyjnych tylko są to problemy mięśniowe , nie mam wiedzy medycznej , także podstaw żeby nie wierzyć nie ma. Ale zrobienie dodatkowych badań chyba nie zaszakodzi ,muszę z tym tylko poczkac do czasu jak będę mogła sama wsiąść w samochód , kiedy będę wiedziała ze to już ? Jakie doświadczenia macie w tym zakresie .

Pozdr.Alka
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez maria » 28 paź 2018, o 18:26

Alka ja samochodem jechałam po 10 dniach zdjąć szwy i całkiem dobrze mi szło
miałam trochę kłopoty z wysiadaniem i wsiadaniem
ale każda z nas inaczej się goi i musisz próbować
pozdrawiam Marysia
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez beata1968 » 29 paź 2018, o 09:57

Witaj ALKA
Jestesmy w podobnej sytuacji ja operacje mialam 11 pazdziernika 2018
Pozdrawiam cie serdecznie =(( =(( =((
Beata1968
usunecie macicy z jajanikami ,usuniecie zmiany na przymaciczu oraz uwolnienie zrostow
beata1968
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 paź 2018, o 18:33
Lokalizacja: krakow
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki macicy i zmana ktora szybko rosla....prawdopodobnie guz na jajniku
Zakres operacji: histerektomia z jajnikami,usuniecie zmiany na przymaciczu oraz uwolnienie licznych zrostow
Wynik HP: Miesniaki gladkokomorkowe macicy.Liczne torbiele na jajnikach.Guz -zmiana lagodna-angiomyofibroblastoma
Terapia hormonalna: Climara -50

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez vika45 » 29 paź 2018, o 11:18

Alka jak nie spróbujesz poprowadzić to się nie dowiesz. Przecieź dźwigać nie bedziesz. Ja co pradwa nie prowadziłam ale cięźko mi było kuper wywlec z auta.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7125
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez belli812 » 29 paź 2018, o 12:39

Witaj Alka w Syrenkowie, szybkiego powrotu do zdrowia życzę :kolobok_kiss2: :kolobok_good:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 29 paź 2018, o 14:55

Witajcie :)
Rozmowa z wami to niesamowite wsparcie :ymhug: w ostatnich dniach strasznie dopada mnie ta nie moc , nie jestem przyzwyczajona do ciągłego proszenia męża , zrób, podnieś , przenieś . Chociaż z drugiej strony może doceni to jak wiele spraw człowiek ogarniał sam .
W tym tygodniu dziwnie boli mnie podbrzusze to chyba samochod zostawię na przyszły tydzień , czy miałyście podobnie , może to być efekt zmniejszenia obrzęku wewn. albo zastrzyków przeciwzakrzepowych ?
Beata1968 jak radzisz sobie z zaparciami , minęły już ,czy cały czas jest to problem.
Pozdr Alka22
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez beata1968 » 29 paź 2018, o 17:30

Alka 22
witam
Ja niestety ...albo stety nie mam zaparc.Ja choruje juz dziesiec lat na CU czyli wrzodziejace zapalenie jelita grubego i niestety po kazdym posilku mama biegunke -zaczela sie w szpitalu po kleiku....hahaha
Dzis pojechalam do mojej lekarki od jelit....troche mnie nastraszyla.ze to nie musi byc tylko pogorszenie mojej choroby ale zakazenie jakas bakteria :-o :-o :-o poniewaz w czasie operacji moje jelita byly na to narazone poniewaz mialam otwarty brzuch...kuzwa....mam tylko nadzieje ze to tylko pogorszenie mojeji choroby.
zapisala i nowe trzy leki(120 zl. zostawilam w aptece) i powiedziala ze jesli za trzy tygodnie nie przejdzie biegunka to zrobi mi badania bakteriologiczne....
Ogolnie czuje sie dosc dobrze....ale dzis lekarka kazala mi calkowicie wrocic do lozka....chyba zwariuje....
pozdrawiam serdecznie
beata1968
usuniecie macicy z jajnikami i zmiany na przymaciczu
operacja 11.10.2018
beata1968
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 paź 2018, o 18:33
Lokalizacja: krakow
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki macicy i zmana ktora szybko rosla....prawdopodobnie guz na jajniku
Zakres operacji: histerektomia z jajnikami,usuniecie zmiany na przymaciczu oraz uwolnienie licznych zrostow
Wynik HP: Miesniaki gladkokomorkowe macicy.Liczne torbiele na jajnikach.Guz -zmiana lagodna-angiomyofibroblastoma
Terapia hormonalna: Climara -50

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 29 paź 2018, o 18:44

Beata1968 , widzę ze przy twoich problemach z jelitami , moje zaparcia to mały pikus , ;) nie zazdroszczę , jeśli masz już od jakiegoś czasu problem z jelitami , który sie teraz nasilił po operacji dlaczego Pani doktor chce robić badania dopiero za 3 tygodnie . 3 tygodnie to szmat czasu . A biegunka tez sprawia ci napewno sporo bólu .do tego powrót do łóżka jakiś koszmar . :-o
Pozdr.Alka 22
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez beata1968 » 30 paź 2018, o 10:33

Witaj Alka22
lekarka chce czekac z badaniem bakteriologicznym jeszce trzy tygodnie poniewaz leki ktore mi wczoraj zapisala musza dzialac....
Oczywiscie przy biegunkach brzuch wiecie jak boli...a niestety jeszcze ciecie poprzeczne brzucha...no niestety bol mocniejszy....ups...sam brzuch z dnia na dzien jest lepszy,mniej boli... i juz chyba tez sie do bolu przyzwyczailam...ale zaraz po operacji mieszkalam w lazience w szpitalu i oczy z bolu mi wychodzily z orbity :-j :-j :-j ...naszczescie to juz bylo..TERAZ JEST JUZ LEPIEJ
dziekuje kochane syrenki za mile slowa
Ja wierze ze to tylko pogorszenie choroby po operacji i bedzie juz dobrze :) :) :)
Pozdrawiam
beata1968
beata1968
 
Posty: 23
Dołączył(a): 27 paź 2018, o 18:33
Lokalizacja: krakow
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki macicy i zmana ktora szybko rosla....prawdopodobnie guz na jajniku
Zakres operacji: histerektomia z jajnikami,usuniecie zmiany na przymaciczu oraz uwolnienie licznych zrostow
Wynik HP: Miesniaki gladkokomorkowe macicy.Liczne torbiele na jajnikach.Guz -zmiana lagodna-angiomyofibroblastoma
Terapia hormonalna: Climara -50

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 30 paź 2018, o 14:21

Jesteś bardzo dzielna Beata1968 jak większość Syrenek, niesamowite jak dużo jesteśmy w stanie znieść. :-\ .
Życzę dużo zdrówka , z każdym dniem będzie napewno lepiej . :)
Alka22
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Nowa » 30 paź 2018, o 20:48

Witaj Alka :)
Ja już 2 miesiące po operacji i czuję się wreszcie dobrze. Jeżdżę samochodem. Dziś sprzątałam pomniki. Pamiętam tylko żeby nie dźwigać i nie sięgać zbyt wysoko, szczególnie coś podnosić lub zdejmować z górnych półek. Początkowo też się niecierpliwiłam, bo brzuch bolał, szwy ciągnęły, wszystko denerwowało. Na początku z czymś przesadziłam i 2 dni moczu nie trzymałam nawet. Byłam już w strachu. Nad zaparciami pracowałam i dałam radę. Zero cukru i słodyczy. Dużo wrzyw i owoców, mało glutenu, oleje, szczególnie z lnu, taki z rynku, dodaję do wszystkiego. Wieczorem zagotowuję 10 śliwek suszonych, a rano to wypijam i zjadam. Trzeba wytrzymać i przeczekać. Ja nie miałam znieczulenia w kręgosłup, ale i tak mnie bolał czasem. Teraz jakby wszystko ok.
Delikatnie, nie szarżuj. Wytrzymaj trochę. Pozdrawiam
Nowa (chociaż już stara ;)
Avatar użytkownika
Nowa
 
Posty: 80
Dołączył(a): 7 wrz 2018, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 54
Data operacji: 28 sierpnia 1918
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak endometrium
Zakres operacji: radykalna z modyfikacjami
Wynik HP: G2, 1b
gruczołowy płaskonabłonkowy rak endometrium
Terapia hormonalna: nie

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 1 lis 2018, o 16:24

Witam wszystkie Syrenki zaglądające do tego wątku :ymhug:
Nowa(chociaż stara :) zaintrygowalas mnie dwoma rzeczami , o co chodzi z podnoszeniem rak , lekarz nic nie wspominał o tym żeby unikać takich sytuacji , wiadomo nic na sile nie sięgam , bo wiadomo trochę ciągnie , ale jeśli dosięgam do rzeczy leżących a wyciągnięcie ręki to raczej nie wołam wsparcia :-\
Druga to piszesz o warzywach i owocach jako sposób na zaparcia , warzywa wiadomo gotowane przy diecie lekkostrawnej , ale owoce , czy możemy sobie pozwalać na surowe owoce ? Przyznam ze straszni mi ich brakuje . Co na to jelita , nie miałaś wzdęć ?
Pozdr,Alka22
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez olikkk » 1 lis 2018, o 17:44

Alko lekarze może nie wspominają o tym, że dźwiganie jest tak samo niedozwolone jak podnoszenie rąk w górę, ale my uczulamy na to Syrenki od samego początku forum.
Odnalazłam jeden z pierwszych postów napisany 8 lat temu, ale bardzo obrazowo przedstawia na czym polega zagrożenie.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,119112502,119112502,Czego_unikac_po_operacji_dlaczego_i_jak_dlugo.html

olikkk 29.11.10, 20:04
Dzięki uprzejmości Rosy, która dała mi swoje materiały pomocnicze do naszego poprzedniego forum, zamieszczam tu polecony nam przez nią ciekawy fragment z poprzedniego Forum, który dotyczy dźwigania i przepukliny:

[ 02.09.2009] 13:21
kora1967

Co do wizyt kontrolnych ja juz miałam dwie : pierwsza 3 tyg.po operacji ( badanie palpacyjne), drugą miałam w ub.tygodniu - badanie to samo.Trzecią wizyte mam 10 września i wtedy mam mieć usg. Mój prowadzący ginekolog nie pozwolił mi jeszcze jeździć na rowerze, ani chodzić na basen, poza tym powiedział że jest zadowolony i wszystko ładnie sie goi. Wytłumaczył też dlaczego nie wolno nic podnosić : w środku rana jest zszyta szwami które rozpuszczają się po 3 miesiącach i jak się coś podnosi to mięśnie brzucha się napinają i będące wewnątrz szwy zachowują się jak nóż - tną tkankę obok i stąd potem przepuklina.Ale same wiecie jak to jest , już mnie nic nie boli więc często się zapominam że NIE WOLNO PODNOSIĆ i się stało...Wczoraj była u mnie chrześnica z córką ( 2 latka 11 kg ) i ją podniosłam i dziś czuję jak rana szczypie od środka i mam jakieś plamienie...
/41 lat 21 lipca 2009 usunięta macica z powodu mięśniaków/
/Koziorożec, Małopolskie /

Co do dźwigania to podobno jest taka opinia, że w pierwszym miesiącu można tylko dźwigać do 1 kg, w następnym nie więcej jak 2kg, później do 5 kg aż do pół roku.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Nowa » 2 lis 2018, o 00:12

Co do Twoich pytań, Alka, na jedno już masz odpowiedź. a jeżeli chodzi o warzywa, to ja surowe miałam zakazane przez 3 tygodnie. Jak później się dorwałam, to nie mogłam się najeść ;) A przez te 3 tygodnie faktycznie było gorzej, ale te suszone śliwki, olej lniany, siemię lniane, jogurt, wszystko bez cukru. Czekolada albo kakao działa na mnie bardzo zatwardzająco. Unikam :( Jem różne pestki, orzeszki, a jak już było ciężko to popijałam po trochu lactulosum. Gotowana marchewka działa zatwardzająco. Rano na czczo szklanka przegotowanej ciepłej wody z sokiem z pół cytryny.
Pisz, czy Ci się poprawia. :-*
Avatar użytkownika
Nowa
 
Posty: 80
Dołączył(a): 7 wrz 2018, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 54
Data operacji: 28 sierpnia 1918
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak endometrium
Zakres operacji: radykalna z modyfikacjami
Wynik HP: G2, 1b
gruczołowy płaskonabłonkowy rak endometrium
Terapia hormonalna: nie

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 2 lis 2018, o 21:47

Dziękuje olikkku :) ,
przejrzałam wiele „starych”materiałów , ale na ten nie trafiłam [-x , z dźwiganiem jasne było od początku , ale z podnoszeniem rąk nie do końca :-? Teraz już jest .


Pozdr.Alka
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez Alka22 » 2 lis 2018, o 22:02

Nowa syrenko ,
Na ta chwile korzystam jeszcze z Lactulosum , boje się trochę zejelita mi się przyzwyczaja do wspomagania , ale nie widzę niego wyjścia .
Pocieszające jest ,ze po 3 tygodniach wróciłaś do surowych warzyw , zostało mi jeszcze kilka dni do 3tygodni , napewno skorzystam z podpowiedzi , dziękuje :ymhug:

dzisiaj pierwszy raz po operacji wsiadałam w samochód na krótka przejażdżkę, było ok , musze popracować tylko nad wysiadaniem , z plecami już tez coraz lepiej , od 2 dni bez tabletek , jest widoczna poprawa , po tym jak sie czuje ciężko uwierzyc, ze do pełnej sprawności jeszcze „Lata świetlne „
Pozdr.Alka22
Alka22
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:41
Wiek: 51
Data operacji: 16 października 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rozrost prosty endometrium
Zakres operacji: Usunięcie macicy i szyjki macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Operacja i co dalej ?

Postprzez olikkk » 3 lis 2018, o 11:28

Warto zerknąć do starych postów, które zostały na gazecie, choć już są rozproszone poza naszym starym forum :(
W każdym najstarszym wątku na początku są linki do wcześniejszych postów, w których jest kopalnia ciekawych informacji, których tutaj czasem już nie znajdziemy, bo byłyby powtórka tego co już było, choć jak widać warto pewne rzeczy powtarzać wielokrotnie L-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Następna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości