Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo - Jola1970

Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo - Jola1970

Postprzez Jola1970 » 3 sie 2018, o 15:49

Witam wszystkie Syrenki
10 dni temu przeszlam zabieg usunięcia laparoskopowo macicy z powodu miesniakow gladkokomorowych,dużych wielkosciowo i ilosciowo.Wycięto trzon metodą LASHA.Zabieg i pobyt ok,gojenie też,już jestem bez szwów.Pod starą blizna ponad 30 letnią mam jedno z nacięc ,prawa pachwina.Tam mam zrost i tu problemy najpierw z korzystaniem z WC pod kątem,bo szarpie,rwie.Na tym boku nie ma mowy o spaniu.KTOŚ coś może poradzi? Do ginekologa bo zwolnienie w czwartek chyba nie będzie problemu z przedłużeniem,obecnie jestem na 14 dniowym,poszpitalnym? 😃
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez kasiakrk » 3 sie 2018, o 20:19

Witaj Jolu. Bylam cięta poprzecznie i przez jakiś czas mialam problem z leżeniem na boku. Pomagało mi podkladanie jaska pod brzuch. Wiem,że dla innych syrenek też ten sposób był skuteczny.
Bylam na zwolnieniu 2,5 miesiąca. Miesiąc zwolnienia to chyba niezbędne minimum, więc napewno bez problemu dostaniesz kolejne L4.
Pozdrawiam %%- %%- %%-
Kaśka
kasiakrk
 
Posty: 248
Dołączył(a): 27 sie 2017, o 17:57
Wiek: 46
Data operacji: 12 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki krwotoczne miesiaczki bol podbrzusza
Zakres operacji: Usuniecie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 5 sie 2018, o 15:10

:) witajcie! Dzięki za ciepłe przyjęcie!😃Z dnia na dzień jest lepiej fizycznie,ale dopada mnie chandra,uzmyslowilam sobie,że coś stracilam,nie wiem czy jestem jeszcze kobieta,w środku czuję brak jakiegoś organu.Tak jakby był punkt a ic a gdzieś steacilam b.To moja wina,bo myślałam tylko,że usuna SAME miesniaki,nie doczytalam dokładnie co tem LASH oznacza.W pogoni dnia codziennego,ogarniajac pracę,działkę,2 koty,córkę dorastajaca nie myslalam wiele.Byle przygotować wszystko na tzw chorowanie,dopiac w pracy,przeszkolic,posprzątać 🐱i teraz mam czas na to wszystko i dla wszystkich a chcialabym,żeby było jak dawniej,w biegu ale szczęśliwa,potrzebna mogąc wszystko zrobić sama.
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 5 sie 2018, o 19:54

:( Witaj Marzena!😃To prawda,że nie wiedzialam wiele o tym co mnie czeka.W szpitalu podpisuje się wiele zgód przed zabiegiem,do ostatniej chwili myślałam,że tylko mięśniaki się wycina,organ zostaje.Ewentualnie kawałek,oswajam się z tym powoli.Mówi się dużo i powszechnie o zakazie dzwigania i konsekwencjach.Mój lekarz jest malomowny,raczej więcej operuje niż urzeduje w przychodni.Pacjentek masa z różnych miast przyjeżdżają.Zdarzało się,ze czekając w poczekalni na wizytę zostawił pacjentki dla trudnego porodu.Boję się,że to się powtórzy,a ja zostanę bez przedluzenia L 4.Co w takiej sytuacji?
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez maria » 5 sie 2018, o 20:25

Jolu w 100% podpisuję się pod tym co napisała Marzenka, jesteś Kobietą i nigdy nie możesz w to wątpić ,
nie będziesz mogła mieć już dzieci, i nic poza tym się nie zmieniło ,
buziaczki Marysia :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez basia65 » 5 sie 2018, o 21:23

Jolu witam Cię bardzo serdecznie w Syrenkowie :x :ymhug: jesteś jeszcze bardzo krótko po operacji, ale pamiętaj, że na 100 % jesteś 100 % kobietą , przykro mi, że lekarz nie wytłumaczył Ci zakresu operacji :( ale z upływem czasu będzie coraz lepiej i wróci dobre samopoczucie, pozdrawiam :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 6 sie 2018, o 10:02

:x Witajcie Syrenki! 😃Od razu mam lepsze samopoczucie,gdy widzę,jak serdecznie podchodzicie do każdej nas nowej! 😃Wielkie dzięki! Również za wszystkie tak potrzebne i uspokajające info.Otóż dzieci już mam dorosłe,jestem babcią dwóch wspaniałych chłopców,mlodszego dlugo jeszcze nie ponosze,ale na kolana mi go dadza! Co do lekarza,to ordynator,nie chcę personalnie tu reklamować,chodzę do niego kilka lat,jak wszystko było ok,to zwięzłe jego odp mi nie przeszkadzały,człowiek ciągle w biegu.Jak dał mi skierowanie na zabieg,bylam w szoku,myślałam,że to coś poważnego,skoro do tej pory obserwacja wystarczyła i kontrola co 3 m-ce.Bralam tabletki antykoncepcyjne,one powodowały,że nie miałam krwotokow,wielkich boli menstruacyjnych,obrzękow piersi itp atrakcji przy miesniakach.Uderzenia gorąca brałam za pieczątek przekwitania,wiek mój już pasuje,choć mama miala 54 lata,gdy przestała miesiaczkowac,a tu słyszę,że oprócz 1 miesniaka,mam 3 następne,a po zabiegu w ciągu 2 miesięcy między skierowaniem a zabiegiem znów rosły nowe.Już chwastów nie ma,jak je nazwałam.Myślę,że przestanę pamiętać przy przebudzeniu,co mnie ciągnie w dole brzucha.
Pewnie też tak mialyscie,ze choć znajomi,koleżanki,rodzinka okazuje Wam zainteresowanie,to oni nie rozumieją co przeszlyscie,czego się obawiacie,i co przyszłość przyniesie.Oni są po drugiej stronie.
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez belli812 » 6 sie 2018, o 10:50

Witaj Jolka w Syrenkowie wśród wielu 100% babeczek 🤗 :kolobok_girl_wink: :kolobok_kiss2:
Jesteś krótko po operacji więc na pewno pytań i wątpliwości nasunie Ci się dużo. Jest nas tu sporo, każda miała dużo swoich spostrzeżeń odnośnie swoich operacji, więc na pewno Twoje wątpliwości i zapytania nie pozostaną bez echa. Mocno Cię przytulamy :ymhug: i witamy w naszym gronie :kolobok_girl_in_love:
Pozdrawiam :kolobok_girl_dance:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 6 sie 2018, o 14:47

;;) Czas na pewno jest potrzebny do powrotu do formy sprzed zabiegu!
Chciałabym wiedzieć czy dużo czasu upłynie jak będzie można jeździć na rowerze,uwielbiam,i kąpiele np w basenie,jeziorze,czy w tym lecie to już przepadło?😠
A tak daleko planowo,czy pożycie intymne po czasie np 8 lub 10 tygodni nie napawalo Was strachem,że coś się stanie?Wewnątrz? Na razie nie odczuwam takich potrzeb,to na przyszłość ale wiem,że druga połowa,nieoperowana będzie coś tam chciała za jakiś czas? Wiem,że odpowiadacie szczerze,czytałam wiele postów,nie zostawiacie pytań bez odpowiedzi dlatego pytam.Pozdrawiam.
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez belli812 » 6 sie 2018, o 21:33

Rybko, musisz poczekać aż wygoją się rany zew. A po badaniu dopochwowym lekarz zadecyduje czy już czas na "baraszkowanie". Ja odczekałam po "pozwoleniu" jeszcze 2-3tyg.tak na wszelki wypadek 😂😂a strach trochę był ale to bardziej u męża czy nic się nie wydarzy 🤔😋
Basen stanowczo odradzam (chlor nie wskazany) ale później jezioro tak(choć nie wiem czy jeszcze tego lata - może długo będzie vieplo😊) Rower lekarz zalecił mi po 3miesiacach ale do tej pory jeszcze nie jechalam😋😉. Niestety ja miałam cięcie pionowe i wiele problemów po drodze do wyzdrowienia, wiec Ty na pewno szybciej się wygoisz po laparoskopi na zewnatrz. Jednak decyzję podejmie lekarz. Oczywiście oszczędny tryb życia bez dźwigania i forsowania bo nie chcemy mieć zrostów 😆😉😉Pozdrawiam serdecznie :kolobok_kiss2: :kolobok_girl_in_love: :kolobok_girl_dance:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez olikkk » 7 sie 2018, o 00:10

Witaj Jolu w naszym Syrenkowie :ymhug:
Jako uzupełnienie wcześniejszych wypowiedzi, jeszcze podrzucę kilka wątków o naszych " drugich pierwszych razach" ;)
Z pewnością będą przydatne :kolobok_yes:

https://syrenki.net/viewforum.php?f=67
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 8 sie 2018, o 12:30

;) Witajcie Syrenki! Dziękuję ponownie za linki,poczytałam odczucia innych syrenek w różnych sytuacjach,które stanęły im na drodze.Pozdrawiam
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 14 sie 2018, o 21:42

:( witam Was Syrenki!😁
Piszę do Was po krótkiej przerwie.Zwolnienie dostałam na kolejne 2 tygodnie,byłam tak zestresowana tą wizytą,gorzej jak przed zabiegiem.Zrobiono mi usg kontrolne,jest w porządku w środku,prosilam o przyjrzenie się tej bliznie,która mnie niepokoila.Ciagnie mnie czasem tam jeszcze i siły nie te co kiedyś.Czy jeszcze mogę poprosić o dalsze,bo nie wiem,czy jest jakiś limit.Na wspomnienie o pracy dostaję gesiej skórki,nie z powodu lenistwa,bo pracowalam tam ponad 6 lat,bez 1 dnia zwolnienia,byłam zawsze pod tzw ręką,nie kwestionowalam grafiku,niedzielę też pracowalam.Chodzi mi o dzwiganie.Wiem,że nie mogę,przeczytalam posty Wasze,i w szpitalu mówiono o tym.Jak to pogodzić z pracą,gdzie trzeba to robić,pracuję w markecie,albo tony na taśmie,albo ciężkie torby w depozycie,skrzynki z butelkami! Gazety do przyjęcia.Nie dadzą mi nikogo do pomocy!😃Co robić? Martwię się! Pracować muszę!
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 25 sie 2018, o 07:59

:D Drogie Syrenki!,😁Jestem już miesiąc po operacji,to chyba najdłuższy miesiąc mojego życia,pełen wzlotów i upadków.Jest dobrze,wynik hp bez zmian nowotworowych,same miesniaki były.Przebywam na l4 dalej i nie wybieram się szybko do pracy.Przeczytalam w postach waszych czym się kończy rumakowanie.Jestescie skarbnicą wiedzy,doświadczenia i wsparcia.Ta Syrenka,która założyła tę grupę niech będzie uwielbiona.Czytam u nas wszystko,to się moze zawsze przydać komuś znajomemu.Nie ma dnia,abym tu nie zajrzała.Bardzo to pomaga.Przewartosciowalam sobie wszystko i praca nie może być najważniejsza.Zaznaczam,ze nie jestem bogata,muszę pracować.Ale trzeba mieć sily do niej.Nie problem jest pójść do niej ale wytrwać szczesliwie,nie mdlejac lub mając inne dolegliwosci brzuszka. Teraz jest czas na rekonwalescencje,na to abysmy mogły cieszyć sie zyciem za chwilę.Docenić plusy operacji.Ja zaczynam to robić,przeszlam przez huśtawke emicji,hormonów,akceptacji sytuacji,położenia.Nie można wszystkich zadowolić,choćbym miała stracić pracę jak wyzdrowieje znajdę inną,jak bym ulegla presji
I wróciła za szybko,dźwigala i nabawila się kłopotów,usłyszała bym,że to moja wina,bo wróciłam zdolna do pracy!😃
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez olikkk » 25 sie 2018, o 08:41

Jolu to wspaniale :-bd
Oby jak najwięcej Syrenek tak podeszło do operacji i rekonwalescencji 🙏
Zdrowie fizyczne i psychiczne jest najważniejsze :kolobok_good2: :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez maria » 25 sie 2018, o 09:54

Jolu masz rację zdrowie jest najważniejsze ,i trzeba pomyśleć o sobie bo kto za nas to zrobi :x
pozdrawiam i żeby było coraz lepiej :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez belli812 » 25 sie 2018, o 14:53

Jolka to cudownie, że jesteś na dobrej drodze do coraz lepszej kondycji😍ponieważ ja też dużo dźwigam postanowiłam nie iść zbyt szybko do pracy i poszłam po 5miesiacach.Dochodź więc szybko do zdrowia, jak najwięcej wypoczywaj i się rozpieszczaj :kolobok_spruce_up: to czas dla ciała i ducha :kolobok_beach:, czas na zaległe książki, filmy, telefony i kontakty z koleżankami bo jesteś ciągle w domu :kolobok_yahoo: a nie praca i praca.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na coraz lepsze wieści, całuski :kolobok_kiss2:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez Jola1970 » 25 sie 2018, o 21:37

O:-) Dziękuję Syrenki,że jestescie.zawsze z dobrym słowem.To dużo znaczy,wsparcie,zrozumienie,porady.Nikt nie wie co go czeka,choroby kobiece dopadaja coraz młodsze kobitki,ja uzmysłowilam sobie,że miałam to szczęście,że dane mi było urodzić dzieci,nie chorować poważnie i dopiero teraz przed menopauza przytrafiły się miesniaki.Już po nich,mogę znów powoli cieszyć się życiem,nie będzie już okresu,najwyżej plamienia bądź nie.Wiele z Was przeszło poważne kilkakrotne operacje ratujące życie i wyszło z kłopotów.Chyba Ollik,często w postach,skarbnica wiedzy medyczno_ kobiecych,gdzieś blisko mnie mieszkajaca na Śląsku.Podziwiam Was,że tak chętnie i ze zrozumieniem dla Swiezynek dzielicie się wiedzą i serduchem.Pozdrawiam i życzę Wam dużo zdrowia,bo to najważniejsze.😁😁😁
Jola1970
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:03
Wiek: 48
Data operacji: 24 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy metoda LASH laparoskopowo.
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez belli812 » 26 sie 2018, o 09:48

Do usług :kolobok_curtsey: :kolobok_kiss2: :kolobok_give_heart: :kolobok_curtsey: Miłego dnia
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Usunięcie miesniakowatej macicy laparoskopowo.

Postprzez olikkk » 26 sie 2018, o 10:16

Jolu z tą wiedzą medyczną to spora przesada :kolobok_wink2: To tylko nasze wspólne doświadczenia, którymi staramy się dzielić :kolobok_yes:
Miło że jesteśmy pomocne :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Następna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość