Usunięcie macicy bez przydatków - Tacharowa

Usunięcie macicy bez przydatków - Tacharowa

Postprzez tacharowa » 20 kwi 2018, o 18:31

Dziekuje i witam rowniez.Ja juz ponad 2 mce po operacji.Lekarz powiedzial mi,ze po 2 mcach moge juz wrocic do normalnego zycia a tutaj przeczytalam,ze tak wcale nie jest. :-?? Nie ukrywam ,ze troszke jestem zdezorientowana. 8-} Moze poradzicie cos?Chcialam zaczac cwiczyc na trampolinie ale chyba jeszcze za wczesnie? #-o Na razie jestem po pierwszym tygodniu powrotu do walkingow z psami (takie jak z kijkami spacerki tylko ja zamiast kijkow mam psy i chodze dosc szybko choc jeszcze nie pelna forma jak przed operacja niestety).Kiedy moge zaczac skakac na trampolinie cos ktos wie? :-s Eh ja juz mam metlik w glowie.Witajcie dziewczynki raz jeszcze.Ogolniki o mnie mam 36 lat .Trojce wielkoludow w wieku 16,14 i 9 a i malz tez sie znajdzie =)) jak z pracy wroci :)) a i dwie super sunie :o3 :o3 .Mieszkam od ponad 10 lat w IE ale operacje mialam w PL bo lekarze mi powiedzieli ,ze skoro rak sie nie zrobi moge z tym zyc a bole i naciski na kregoslup nie istnialy wg nich. [-x [-x Zycie jak to mowia.Coz pozdrawiam was syrenki i poradzcie cos :)
tacharowa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 20:12
Wiek: 36
Data operacji: 12 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: miesniak powyzej 10 cm na calej macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy bez przydatkow,jajniki szyjka pozostawione
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak a potrzebna?

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez Beata.Woj1234 » 20 kwi 2018, o 19:33

Ja radziłabym nie skakać na trampolinie , chodzę po operacji na ćwiczenia i tam powiedzieli między innymi żeby ne skakać na trampolinie,która jest ,,modna ,, / żebym to też córkom przekazała choć są zdrowe /,to jest ,,zgubne ,, dla narządów w przyszłości . A w ogóle nie robić wysiłku mięśniami brzucha , narządy opadają , w moim przypadku wypadał pęcherz moczowy , jeśli nie będę się ograniczać ,to znów moge doprowadzić do wypadania / tym bardziej ,że mam już tyle lat ,mięsnie słabe / . Ja też jestem tu nowa ,tylko ja nie bardzo umiem tu pisać , wyrazić :-) .
Beata.Woj1234
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 mar 2018, o 23:20
Wiek: 54
Data operacji: 31 stycznia 2018
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: wysiłkowe nietrzymanie moczu , wypadanie pęcherza moczowego , obniżenie macicy
Zakres operacji: przyszycie pęcherza moczowego / cystocele i rektocele / - podwieszenie macicy na taśmie
Wynik HP: ok.
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości