Rozszerzenie zakresu operacji­čś¬

Jak porusza─ç si─Ö po forum i jak pisa─ç

Rozszerzenie zakresu operacji­čś¬

Postprzez natka07 » 24 mar 2023, o 17:02

Witajcie kochane syrenki :x Zwracam si─Ö do Was z pro┼Ťb─ů o dodanie otuchy i podj─Öcie dobrej decyzji. Dzisiaj przyj─Öto mnie do szpitala i wyznaczono termin operacji na 27.03.23. Od pocz─ůtku by┼éo ustalone, ┼╝e mam mie─ç operacj─Ö amputacji trzonu macicy metod─ů laparoskopow─ů. Niestety podczas badania lekarz nagle zmieni┼é decyzje. Powiedzia┼é, ┼╝e moja zmiana w macicy (krwiak ropny) jest zbyt ryzykowna, aby usuwa─ç sam trzon. I jest konieczno┼Ť─ç usuni─Öcia ca┼éej macicy. Jest mi bardzo smutno :( bo czyta┼éam, ┼╝e to jest najbardziej oszcz─Ödzaj─ůca metoda ze wszystkich i w miar─Ö szybko dochodzi si─Ö do siebie. Przygotowa┼éam si─Ö psychicznie. A tu okazuje si─Ö, ┼╝e jednak trzeba ciachn─ů─ç ca┼é─ů macic─Ö. :-ss Ech. Dzisiaj musz─Ö podpisa─ç zgod─Ö na rozszerzenie zakresu operacji. Chcia┼éabym jeszcze po rozmawia─ç ze swoim operatorem,ale on jest dopiero w poniedzia┼éek. Co robi─ç? Podpisywa─ç od razu zgod─Ö? Ech jestem w kropce.
natka07

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 mar 2023, o 23:25
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operacj─Ö
Pow├│d operacji, zabiegu: Nawracaj─ůce krwiaki ┼Ťr├│dmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba ┼╝e w trakcie co┼Ť si─Ö zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: Rozszerzenie zakresu operacji­čś¬

Postprzez eli-50 » 24 mar 2023, o 17:22

Może zapytaj czy możesz podpisać zgodę po konsultacji z operatorem w poniedziałek...
eli
eli-50

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 lut 2013, o 17:15
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: ci─Öcie poprzeczne
Pow├│d operacji, zabiegu: mi─Ö┼Ťniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usuni─Öcie macicy z przydatkami i szyjk─ů, pe┼éna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Postprzez natka07 » 24 mar 2023, o 18:37

ELI50 tak by by┼éo najlepiej, gdybym mog┼éa jeszcze na spokojnie skonsultowa─ç si─Ö z operatorem. Mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Öd─Ö mia┼éa tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç. Po prostu zmiana decyzji w ostatniej chwili jest dla mnie zaskakuj─ůca.
natka07

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 mar 2023, o 23:25
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operacj─Ö
Pow├│d operacji, zabiegu: Nawracaj─ůce krwiaki ┼Ťr├│dmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba ┼╝e w trakcie co┼Ť si─Ö zmieni
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Postprzez Marzena17 » 24 mar 2023, o 22:05

Natka bardzo trudna decyzja i ta nagła zmiana.
Trudno co┼Ť Ci radzi─ç, bo decyzj─Ö musisz podja─ç sama. Najlepiej jak radzi Eli skonsultuj si─Ö ze swoim operatorem. U nas niestety pokutuje przekonanie, ┼╝e lepiej za du┼╝o wyci─ů─ç, tak na wszelki wypadek. Nie zawsze ma to uzasadnienie. Zgod─Ö podpisuje si─Ö dzie┼ä przed operacj─ů, co oni chc─ů od Ciebie? Masz prawo si─Ö zastanowi─ç. M┼éoda jeste┼Ť, czym mniejszy zakres operacji, tym lepiej, chyba ┼╝e jest zagro┼╝enie nowotworem. Trzymaj si─Ö Kochana :x :-bd %%-
Marzena17

Do┼é─ůczy┼é(a): 11 maja 2019, o 20:32
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: ci─Öcie pionowe
Pow├│d operacji, zabiegu: Mi─Ö┼Ťniaki, krwotoczne miesi─ůczki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesi─Öce po operacji. Qlaira rok i 4 miesi─ůce przed operacj─ů.

Postprzez olikkk » 24 mar 2023, o 22:57

Nie bardzo rozumiem o jakie rozszerzenie chodzi :-? Dodatkowo o szyjk─Ö ?
Metoda laparoskopowa , czy ci─Öcie brzucha?
Ja posz┼éam do szpitala z przekonaniem, ┼╝e usun─ů mi mi─Ö┼Ťniaki, a dzie┼ä przed okaza┼éo si─Ö, ┼╝e wytn─ů ca┼é─ů macic─Ö z szyjk─ů, jajowody i jajniki... ┼╗ycie jest pe┼éne niespodzianek x_x
Na szcz─Ö┼Ťcie wiek mia┼éam nieco inny ni┼╝ Tw├│j i pogodzi┼éam si─Ö z tym faktem bardzo szybko.
Najważniejsze jest zdrowie i tego Ci z całego serca życzę :ympray: :kolobok_give_heart:
olikkk
olikkk
Glowny Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): 1 gru 2012, o 15:55
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: ci─Öcie poprzeczne
Pow├│d operacji, zabiegu: Mi─Ö┼Ťniaki macicy
Zakres operacji: Usuni─Öcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dol─Öd┼║wiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Postprzez ASAJ75 » 25 mar 2023, o 00:03

Natka, zgod─Ö podpisuje si─Ö dzie┼ä przed operacj─ů, przecie┼╝ musisz mie─ç czas na zastanowienieÔÇŽ
Zostaje nadal opcja metody laparoskopowej?
Ja sz┼éam na wyci─Öcie trzonu i jajowod├│w, a na miejscu podj─Öli decyzj─Ö, ┼╝e jednak ca┼éa macica. W moim przypadku to by┼éa trafiona decyzjaÔÇŽ
Nie s┼éysza┼éam nigdy o krwiaku ropnym, nie pomog─ÖÔÇŽale widocznie jest du┼╝y, gro┼║ny? ┼╗e chc─ů wi─Öcej ci─ů─çÔÇŽ
┼╗ycz─Ö Ci, ┼╝eby┼Ť podj─Ö┼éa najlepsz─ů dla siebie decyzj─Ö­čĹŹ
ASAJ75

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lip 2022, o 17:56
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Pow├│d operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Powr├│t do Wsparcie techniczne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç