Rozszerzenie zakresu operacji😪

Jak poruszać się po forum i jak pisać

Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez natka07 » 24 mar 2023, o 17:02

Witajcie kochane syrenki :x Zwracam się do Was z prośbą o dodanie otuchy i podjęcie dobrej decyzji. Dzisiaj przyjęto mnie do szpitala i wyznaczono termin operacji na 27.03.23. Od początku było ustalone, że mam mieć operację amputacji trzonu macicy metodą laparoskopową. Niestety podczas badania lekarz nagle zmienił decyzje. Powiedział, że moja zmiana w macicy (krwiak ropny) jest zbyt ryzykowna, aby usuwać sam trzon. I jest konieczność usunięcia całej macicy. Jest mi bardzo smutno :( bo czytałam, że to jest najbardziej oszczędzająca metoda ze wszystkich i w miarę szybko dochodzi się do siebie. Przygotowałam się psychicznie. A tu okazuje się, że jednak trzeba ciachnąć całą macicę. :-ss Ech. Dzisiaj muszę podpisać zgodę na rozszerzenie zakresu operacji. Chciałabym jeszcze po rozmawiać ze swoim operatorem,ale on jest dopiero w poniedziałek. Co robić? Podpisywać od razu zgodę? Ech jestem w kropce.
natka07
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 mar 2023, o 23:25
Wiek: 35
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Nawracające krwiaki śródmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba że w trakcie coś się zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez eli-50 » 24 mar 2023, o 17:22

Może zapytaj czy możesz podpisać zgodę po konsultacji z operatorem w poniedziałek...
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez natka07 » 24 mar 2023, o 18:37

ELI50 tak by było najlepiej, gdybym mogła jeszcze na spokojnie skonsultować się z operatorem. Mam nadzieję, że będę miała taką możliwość. Po prostu zmiana decyzji w ostatniej chwili jest dla mnie zaskakująca.
natka07
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 mar 2023, o 23:25
Wiek: 35
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Nawracające krwiaki śródmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba że w trakcie coś się zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez Marzena17 » 24 mar 2023, o 22:05

Natka bardzo trudna decyzja i ta nagła zmiana.
Trudno coś Ci radzić, bo decyzję musisz podjać sama. Najlepiej jak radzi Eli skonsultuj się ze swoim operatorem. U nas niestety pokutuje przekonanie, że lepiej za dużo wyciąć, tak na wszelki wypadek. Nie zawsze ma to uzasadnienie. Zgodę podpisuje się dzień przed operacją, co oni chcą od Ciebie? Masz prawo się zastanowić. Młoda jesteś, czym mniejszy zakres operacji, tym lepiej, chyba że jest zagrożenie nowotworem. Trzymaj się Kochana :x :-bd %%-
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez olikkk » 24 mar 2023, o 22:57

Nie bardzo rozumiem o jakie rozszerzenie chodzi :-? Dodatkowo o szyjkę ?
Metoda laparoskopowa , czy cięcie brzucha?
Ja poszłam do szpitala z przekonaniem, że usuną mi mięśniaki, a dzień przed okazało się, że wytną całą macicę z szyjką, jajowody i jajniki... Życie jest pełne niespodzianek x_x
Na szczęście wiek miałam nieco inny niż Twój i pogodziłam się z tym faktem bardzo szybko.
Najważniejsze jest zdrowie i tego Ci z całego serca życzę :ympray: :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozszerzenie zakresu operacji😪

Postprzez ASAJ75 » 25 mar 2023, o 00:03

Natka, zgodę podpisuje się dzień przed operacją, przecież musisz mieć czas na zastanowienie…
Zostaje nadal opcja metody laparoskopowej?
Ja szłam na wycięcie trzonu i jajowodów, a na miejscu podjęli decyzję, że jednak cała macica. W moim przypadku to była trafiona decyzja…
Nie słyszałam nigdy o krwiaku ropnym, nie pomogę…ale widocznie jest duży, groźny? Że chcą więcej ciąć…
Życzę Ci, żebyś podjęła najlepszą dla siebie decyzję👍
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Wsparcie techniczne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości