Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Dzieląc się naszymi doświadczeniami, chcemy wspierać i pomagać, na różne sposoby, zarówno przed, jak i po operacji.
Nic tak nie pomaga, jak kontakt z osobą, która rozumie nas najlepiej, bo przeżyła to co my :)

Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Dorit » 5 sty 2019, o 11:32

Drogie Dziewczyny,

Dziś ukazał się długi wywiad ze mną, w którym mówię o syrenkach, kobietach, przeżyciach. Tutaj jest link: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ta/fkms8st

Uściski, Dorit @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Stynka » 6 sty 2019, o 22:25

Witam serdecznie i melduję, że przeczytałam :) Znalazłam w tekście bliskie mi myśli. Pewnie jeszcze do wywiadu wrócę. Pozdrawiam i ściskam :-h :ymhug:
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez olikkk » 7 sty 2019, o 09:38

Fajnie że udało Ci się zrealizować zamysł jaki już dawno chciałaś zrealizować :)
Może i dobrze że później niż planowałaś, bo przy okazji mogłaś opowiedzieć też o innych doświadczeniach i o tym co teraz w związku z operacją robisz dla innych kobiet :x
Podobnie jak Magonia mam jedną uwagę.
Szkoda że zabrakło w tym wywiadzie informacji, że to co przeżywałaś w związku z operacją, nie jest normą, ponieważ bardzo wiele z nas, przeszło ten czas jednak łatwiej niż Ty :kolobok_yes:
Bardzo się cieszę, że udało Ci się wyjść na prostą 🙏 :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Kalliope » 7 sty 2019, o 10:32

Cześć Dorit, też melduję, że przeczytałam! :) Super, że tak odważnie o tym wszystkim mówisz. Ja wciąż należę do tych, co się chowają po kątach :-s Wspieram Cię duchowo i całym sercem :x
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Dorit » 8 sty 2019, o 22:53

Fajnie, że przeczytałyście I dzięki za dobre słowo. Myślę, że wiele kobiet też przechodzi ciężko, podobnie styka się z depresją ale o tym nie mówią. Miałam też kilka telefonów od znajomych, które mi mówiły, że wywiad był ważny dla ich mężów, mogli lepiej zrozumieć temat. Natomiast ten wywiad nie jest poświęcony tylko operacji, on jest poświęcony też innych zagadnieniom. Ale to wiecie :)

Tymczasem pozdrawiam serdecznie, Dorit @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez olikkk » 10 sty 2019, o 23:40

Mam nadzieję, że te Kobiety którym jest ciężko po operacji, będą miały teraz więcej odwagi, żeby się otworzyć i poszukać wsparcie w Syrenkach, albo na warsztatach, które organizujesz, bądź w nich uczestniczysz :x
To że nasi mężczyźni więcej się dowiedzą co w nas się dzieje po operacji, to też ważna i duża rzecz :-bd
Dziękuję 🌷
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Graż-Anna » 19 sty 2019, o 23:06

Właśnie ten artykuł mnie zainspirował, żeby dołączyć do Syrenek. Jestem trochę nietypowa, bo po usunięciu macicy nie zwątpiłam w swoją kobiecość, ale diagnoza rak uruchomiła strach przed przed śmiercią, przemijaniem, myślenie o najgorszym i...depresja gotowa.Uratował mnie mój wrodzony optymizm, psychiatra i silna chęć zobaczenia, jak dorastają moje wnuki. Nie ukrywałam mojej choroby.Rozmawiałam o tym zarówno z przyjaciółkami, jak i przyjaciółmi-mężczyznami. Dziewczyny poleciały do ginekologów, a panowie ostrzeżeni, że wprawdzie nie mają macicy, ale inne narządy narażone na nowotwory, pobiegli do urologów. Może mój przypadek uratuje komuś życie?
Graż-Anna
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 sty 2019, o 19:01
Wiek: 64
Data operacji: 30 stycznia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złośliwy rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: Po operacji-potwierdzono diagnozę-rak złośliwy
Terapia hormonalna: nie było żadnej terapii

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez olikkk » 21 sty 2019, o 13:50

:x To kolejny przykład że warto rozmawiać o naszej chorobie i operacji :kolobok_yes3:
Tak się po cichu domyśliłam , że trafiłaś do nas po przeczytaniu tego artykułu ;)
Bardzo dużo Kobiet w tamtym czasie dołączyło do naszego Forum, ale tylko nieliczne odważyły się napisać, dlatego cieszę się bardzo, że jesteś jedyną z nich :x
Życzę Ci dużo zdrowia i nieustającego optymizmu :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wywiad w onet.pl "Syrenka staje się kobietą"

Postprzez Dorit » 27 sty 2019, o 18:36

Graż-Anna napisał(a):Właśnie ten artykuł mnie zainspirował, żeby dołączyć do Syrenek. Jestem trochę nietypowa, bo po usunięciu macicy nie zwątpiłam w swoją kobiecość, ale diagnoza rak uruchomiła strach przed przed śmiercią, przemijaniem, myślenie o najgorszym i...depresja gotowa.Uratował mnie mój wrodzony optymizm, psychiatra i silna chęć zobaczenia, jak dorastają moje wnuki. Nie ukrywałam mojej choroby.Rozmawiałam o tym zarówno z przyjaciółkami, jak i przyjaciółmi-mężczyznami. Dziewczyny poleciały do ginekologów, a panowie ostrzeżeni, że wprawdzie nie mają macicy, ale inne narządy narażone na nowotwory, pobiegli do urologów. Może mój przypadek uratuje komuś życie?


Witaj ! Cieszę się, że artykuł był inspiracją. Jestem przekonana, że mówiąc o czymś, a nie ukrywając, zmieniamy to, co funkcjonuje powszechnie jako tabu, w coś co jest normalne, nauralne, czego nie trzeba się wstydzić :) Wszystkiego dobrego, Dorit @};- (Dorota)
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie


Powrót do Nie tylko na forum, ale też poprzez warsztaty i inne ciekawe propozycje.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości