Książka "Kobieta"-9 wywiadów, Syrenki, Amazonki i nie tylko

Dzieląc się naszymi doświadczeniami, chcemy wspierać i pomagać, na różne sposoby, zarówno przed, jak i po operacji.
Nic tak nie pomaga, jak kontakt z osobą, która rozumie nas najlepiej, bo przeżyła to co my :)

Książka "Kobieta"-9 wywiadów, Syrenki, Amazonki i nie tylko

Postprzez Dorit » 24 wrz 2018, o 19:08

Drogie Syrenki,
Dawno nie pisałam na Syrenkowie. Ale byłam cały czas bardzo obecna w naszym zakątku. Przez dziewięć m-cy, od grudnia do sierpnia pisałam tę książkę. Jednocześnie zmagałam się z guzem piersi. Zaraz idę na operację. Dużo się dzieje. Ale dziś o książce i wynikających z niej działań dla Syrenek. Tu poniżej zapowiedź.

Jutro po raz pierwszy ujrzy świat moja książka „Kobieta” wraz z wystawą „W jej dłoniach”.
Zysk z książki przeznaczać będę na organizację warsztatów dla Syrenek. Wkrótce napiszę więcej o tej możliwości na Syrenkowie. Bardzo pragnę stworzyć dla Syrenek możliwość skorzystania z różnych działań rozwojowych w gronie Syrenek, kobiet, które mają to podobne i unikalne doświadczenie.
Pomysł książki i działań rozwojowych zrodził się rok temu po operacji. Przeszłam po niej okropną depresję. Postanowiłam zrobić coś dla Kobiet, dla tysięcy Kobiet. Najpierw miał być reportaż w prasie kobiecej, ale media nie były zainteresowane. No to napisałam książkę. Potem przyszedł pomysł wystawy.
Finalnie „Kobieta” to projekt społeczno-artystyczny na rzecz kobiet. Składa się na niego książka zatytułowana „Kobieta”, wystawa pokazująca dzienniki bohaterek i fotografie oraz warsztaty dla kobiet.
Dorit, ps. Eta Kobi

W sprawie książki piszcie do mnie proszę na email: etakobi.kobieta@gmail.com

Informacje szczegółowe:
Książka
To rozmowy z kobietami w różnym wieku, o różnych światopoglądach, żyjących w różnych miejscach w Polsce. Są kobietami przede wszystkim, a także matkami, córkami, babciami, żonami, partnerkami, kochankami. Najmłodsza z nich ma 17 lat a najstarsza 67. W rozmowach podają dalej czytelniczkom swoją mądrość, wiedzę i sposoby na życie mimo skrajnie trudnych doświadczeń, przez które przeszły. Książka to też spisana opowieść o kobiecie we współczesnym świecie.
Punktem wyjścia do rozmów z bohaterkami książki są ich własne przeżycia. Zdarzenia i sytuacje na tyle trudne, że kobiety musiały same, bez porady osób bliskich podejmować decyzje o tym, co zrobić, jak dalej żyć. Na kanwie różnych doświadczeń, których szczegóły nie zostały w książce opisane, rozwijają się szczere rozmowy o życiu kobiet, kobiecości, małżeństwie, macierzyństwie, relacjach z mamą, wychowaniu córek, kształtowaniu własnej niezależności, podejmowaniu życiowych wyzwań i odnajdywaniu sensu w swoim życiu. Opowiedziane codziennym językiem, a jakże głębokie, pełne życiowej i duchowej refleksji. Rozmowy w książce pokazują siłę i sprawstwo kobiet. Są one przeplecione fotografiami, które pokazują piękno i subtelność kobiecości.

*****
Wystawa
Dla kobiet, które ją odwiedzą, wystawa będzie spotkaniem z bohaterkami książki, ale też dla każdej z nich ze sobą samą. Na wystawie obejrzeć można piękne fotografie dłoni bohaterek książki, poczytać ich dzienniki a także samemu coś w nich napisać, od siebie.

*****
Intencje i zasady funkcjonowania inicjatywy
Aktywizacja kobiet, budowanie więzi między kobietami, inspirowanie do otwartości, szczerości i wzajemnej pomocy, wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w doświadczeniu życiowym kobiet.

******
O Bohaterkach książki
Kiedy kobieta spotyka siebie samą i wchodzi ze sobą w dialog, musi sama odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co JA tak naprawdę czuję, myślę i chcę w życiu. Co podpowiada mi moje sumienie, moje serce, mój wewnętrzny głos, intuicja. Ta najprawdziwsza, najgłębsza JA. Co mam zrobić, aby żyć w zgodzie z samą sobą.” Takie spotkania prowadzą do wzięcia pełnej odpowiedzialności za siebie i podjęcia działań, na które często nie zdobyłyby się, gdyby życie było na zakręcie. To są prawdziwe przemiany.

Wszystkie bohaterki książki są dziś szczęśliwe. Przeżycia z przeszłości sprawiły, że zrozumiały wiele ważnych rzeczy o życiu, o tym co mają, czym mogą się cieszyć, za co odczuwać wdzięczność. Wzięły one los w swoje ręce i zmieniły swoje życie na lepsze.
Celem książki jest inspirować, nieść nadzieję, pokazywać, że kobieta jest niezależna, świadoma siebie, sprawcza, mądra dzięki życiowemu doświadczeniu a zarazem wrażliwa. Pod delikatną skórą kryje siłę i mądrość.



Na tylnej okładce książki:

„Jestem poruszona – piękne, prawdziwe historie prawdziwych kobiet”.
Jolitta

„Po każdym rozdziale mam wiele przemyśleń. Każdy jest o czymś innym, co jest dla kobiety ważne. Daje mi wiele do zastanowienia się nad sobą. Otwiera przede mną nowe drogi. Stworzyłaś coś pięknego w tej książce że aż chce mi się teraz działać i chcę zmian, jak nigdy przedtem, bo przecież wszystko jest możliwe”.
Iwona

„Piękna całość, każdy rozdział jest inny, ważny, potrzebny. Oprawa i zdjęcia tworzą klimat. Prawdziwie kobieca, bardzo o kobietach”.
Agnieszka

„Przeczytałam… wzruszenia, uniesienia, smutki, łzy, uśmiechy, ale też momentami niedowierzanie, bunt i złość. Duży ładunek jak na jeden wieczór. Ale musiałam przeczytać całość od razu”.
Miriam

Ta książka jest dla kobiet.
Każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu. I ta książka jest spotkaniem na krańcach – tam gdzie NIE oddalają nas od siebie poglądy: religijne, polityczne czy inne. Bo narodziny i śmierć, miłość i nienawiść, zdrowie i choroba, dobroczynność i czynienie zła nie zależą od wiary, pochodzenia, zamieszkania czy wykształcenia. Na krańcach dróg nie ma różnic, bo tam dotyka się istoty życia: wolności, pasji, bliskości, miłości. Tam różnice zlewają się z horyzontem w jedną linię. Na początku drogi też ich nie było. Była jedna kropka – ja. Ja, kiedy się urodziłam i wszystko było przede mną. I dalej w życiu można się narodzić na nowo. Wierzę, że kiedy kobiety spotykają się ze sobą ponad różnicami i rozmawiają o tym, jak doświadczają siebie i świata, jako kobiety, zyskują szansę, aby odradzać się na nowo i odkrywać swoją siłę. One same i One razem.
Eta Kobi
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Nowa » 24 wrz 2018, o 21:12

Gratuluję inicjatywy. Chętnie przeczytałabym tę książkę.
Na wystawę nie dam rady, ale gdzie i kiedy będzie dostępna?
Avatar użytkownika
Nowa
 
Posty: 80
Dołączył(a): 7 wrz 2018, o 18:04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 54
Data operacji: 28 sierpnia 1918
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak endometrium
Zakres operacji: radykalna z modyfikacjami
Wynik HP: G2, 1b
gruczołowy płaskonabłonkowy rak endometrium
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 24 wrz 2018, o 22:40

Książkę już jest w księgarniach i można ją zamówić pod tym adresem, albo w swojej księgarni i koszt będzie niższy, bo bez przesyłki :kolobok_yes:

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiaz ... 94,Kobieta
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 24 wrz 2018, o 22:54

Już to napisałam w innym miejscu, ale chcę powtórzyć jeszcze tutaj ....

Miałam ten przywilej, że jeszcze zanim trafiła do druku, przeczytałam "Kobietę" prawie 3 razy, poznałam osobiście prócz dwóch, wszystkie Kobiety, które miały swój udział w jej tworzeniu i powiem, że jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam je poznać, przytulić i razem z nimi uronić wiele łez wzruszenia ...
Mam nadzieję, że każda z Was odnajdzie się przynajmniej w jednej z nich, albo w kilku , bo ja w wielu z nich odnalazłam siebie ....
Czego i Wam z całego serca życzę 🙏💋❤

Do , DZIĘKUJĘ 🙏 💕
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez maria » 25 wrz 2018, o 19:27

Też bardzo chciałabym ją przeczytać :x
nie wiedziałam ,że mamy taką uzdolnioną syrenkę :-o
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Dorit » 25 wrz 2018, o 20:35

Kochane Syrenki,
Dziękuję za miłe słowa. Książka od jutra jest w księgarniach. Dziś przyszła książka do mnie. Jest śliczna. Dziś miałam okazję ją pokazać i o niej opowiedzieć na Gali Finalistek programu WzmocniONE. Pierwsze egzemplarze przeszły do rąk wspaniałych kobiet. Jestem jeszcze w niedowierzeniu i chyba potrzebuję kilku dni, aby się oswoić z myślą, że "Kobieta" się już urodziła, poszła w świat i ludzie będą ją czytać.
Bardzo dziękuję Syrenkom, które wzięły udział w książce. Już wkrótce przeczytacie. Mam nadzieję, że to będzie dla Was miłe. Bo dla mnie to początek mówienia na głos o Kobietach, Syrenkach i obalania różnych tabu w naszym społeczeństwie.

Kocham Was,
Będę pisała,
Dorit
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 25 wrz 2018, o 21:29

Dorit bardzo się cieszę, że zrealizowałaś swoje marzenia i to w tak krótkim czasie, pomimo różnych nieprzewidzianych przeszkód, w tym również problemów zdrowych =((
To Twoja chwila, ciesz się nią najpiękniej jak potrafisz :kolobok_give_heart2:
Wiem, że zrobisz jeszcze dużo dobrego dzięki tej książce i już Ci za to bardzo dziękuję :kolobok_give_rose:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez belli812 » 25 wrz 2018, o 23:30

Dorit, głębokie ukłony za miesiące pisania, za to że wogóle wpadlaś na pomysł aby napisać o nas,, że miałaś cierpliwość i od literki do całej książki potrafiłaś te wszystkie historie skleić w przepiękne przemyślenia :kolobok_give_heart: :kolobok_girl_in_love:
Dziękuję :kolobok_kiss2:
Coś mi się widzi, że ktoś na górze ma wobec Ciebie swój plan i jeszcze nie raz nas zadziwisz.
Może pisanie to Twój pomysł na życie. Życzę więc dużo pomysłów i weny twórczej na wiele lat oraz zdrowia żeby to wszystko ogarnąć :ymapplause: :kolobok_mail1:
Pozdrawiam gorąco.
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Dorit » 27 wrz 2018, o 20:45

Dziękuję Ci Kochana. Tak, pisanie jest moim pomysłem na życie i mam dalsze plany pisać o kobietach :). Ale zanim kolejna książka się urodzi, ja naprawdę pragnę coś dla Syrenek zrobić. Mam bardzo dużo w głowie i po kolei będę to przelewała na wiadomości dla Was, ale tak na wstępnie, chodzi mi po głowie Syrenki z doświadczeniem mogły się spotykać z tymi świeżynkami. Wierzę w bezpośredni kontakt między kobietami, które mają podobne doświadczenie. Natomiast to, co ja mogę dać, i to ma wartość, to struktura i forma warsztatowa:)

:)
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 28 wrz 2018, o 00:20

Belli chyba masz rację :-bd
Znam sporo szczegółów dotyczących powstawania tej książki, procesu ewoluowania pomysłów jakie miała Dorit od pierwszej myśli o rozmowie, na temat forum i Syrenek, aż do pomysłu na książkę o Kobietach, ale nie tylko o Syrenkach.
To wszystko co działo się po drodze do ukazania się "Kobiety" a także do pomysłów na temat promocji książki i innych projektów z nią związanych, to pasmo przedziwnych przypadków, zbiegów okoliczności jakich nikt by nie wymyślił i nie zaplanował. To było niesamowite, jest więc ogromne prawdopodobieństwo, że jest coś w tym co mówisz Belli że Ktoś tam na Górze ma wobec Dorit jakiś plan, bo skutecznie pomaga go realizować :-bd
Swoją drogą już o tym wspominałam, że historia powstawania tej książki i to co się wokół niej działo, to dobry materiał na inną książkę, albo chociaż osobny rozdział w kolejnym wydaniu "Kobiety" :kolobok_yes:
A ja spieszę się pochwalić, że zakupiłam już "Kobietę" :kolobok_yahoo:
Jest piękna i bardzo wartościowa, o czym same niebawem się przekonacie ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Dorit » 30 wrz 2018, o 19:14

Kochane Moje, dziękuję Wam za posty. Za to, co piszecie. Śmieszne, ale kilka osób faktycznie mi to już powiedziało, że Ktoś na Górze ma jakiś plan wobec mnie. Od piątku do dziś byłam na wypoczynku w Domu nad Wierzbami, nad Bugiem. Miałam odpocząć. Okazało się że wobec nieobecności gospodyni, która jest moją serdeczną przyjaciółką, musiałam obsłużyć gości. Więc byłam zajęta ale też sporo z nimi porozmawiałam. Wszyscy kupili książkę :). Jedna z osób jest położną i pracuje w szpitalu na oddziale operacji ginekologicznych. Bardzo stara się pomagać na bieżąco kobietom, codziennie z nimi rozmawia o tym, że nasza operacja to nie jest utrata kobiecości, i tak dalej. Powiedziałam jej o książce, i że będzie ona wspierała Syrenki. Ona przyjedzie na wieczór autorski, napsisała, że musi "zdobyć" tę książkę i że będzie polecała kobietom w szpitalu :) . I czy to są przypadkowe spotkania? Czy to nie są cuda? :)
Dorit
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 30 wrz 2018, o 23:51

Dorit czy to nie dziwne, że wydarzył się kolejny "przypadek" ? :)
Pamiętasz ile razy padło to słowo na naszym spotkaniu z Kobietami z "Kobiety" nad Bugiem ?
Odpowiednia osoba w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu :x
To podsuwa kolejny pomysł, gdzie promować "Kobietę" :x
Tam własnie jest potrzebna najbardziej :-bd

Zaczynam dostrzegać w procesie powstawania książki i już po jej wydaniu coraz więcej kropek, o których w tej książce jest mowa kilka razy, a które też z tego powodu pojawiły się na okładce i dodały jej czegoś szczególnego, bardzo ożywczego ...
Czerwona kropka, lub kropla ...
Pierwsze skojarzenie to krew, a krew to życie ...

Dziś po raz kolejny przeczytałam "Kobietę" ale pierwszy raz trzymając w dłoniach żywą książkę :x
Czytało się zupełnie inaczej, niż wersję na smartfonie :-bd
Za to właśnie kochamy książki :kolobok_give_heart2:
I wiecie co Wam powiem ? "Kobietę" trzeba czytać koniecznie kilka razy i z wielką uważnością :kolobok_yes3:
Za każdym razem czuję coraz większą bliskość z tymi Kobietami, a ponieważ znam je osobiście, jest mi dużo łatwiej je pokochać, zrozumieć i zaczerpnąć z ich doświadczeń i mądrości życiowej coś dla mnie osobiście :x
Myślę że bardzo warto pojawić się na promocji tej książki, na wystawach, które będą wędrowały prawdopodobnie w różne miejsca, żeby poczuć bliskość z Kobietami, które za chwilę poznacie z książki. Będzie możliwość w ich pamiętnikach napisać co Was poruszyło, co czegoś nauczyło, co wzruszyło, co pomogło zrozumieć siebie i znaleźć rozwiązanie trudnych życiowych problemów ...

Tak mnie poruszyła dzisiejsza lektura, że musiałam się z Wami podzielić swoją refleksją :kolobok_give_heart2:

Ciekawa jestem jak Wy odbierzecie "Kobietę" ?
Z niecierpliwością czekam ....
A tymczasem życzę przyjemności z jej czytania :kolobok_heart:

Ps.
Teraz czyta mój mąż ;)
Myślę, że to bardzo dobrze, to jest też bardzo ważna lektura dla mężczyzn.
Warto polecić ją mężem, synom, zięciom, będzie im łatwej zrozumieć Kobiety :kolobok_yes:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 1 paź 2018, o 08:32

Jutro kolejny ważny dzień i wydarzenie dla "Kobiety", na które chcę Was zaprosić do Warszawy :kolobok_curtsey:
W imieniu Autorki i całego zespołu Rozpisani.pl zapraszamy na wyjątkowe spotkanie:

wieczór autorski Ety Kobi oraz wernisaż wystawy „W jej dłoniach”

2.10.2018, godz. 18:00, księgarnia BookBook, ul. Hoża 29/31. Wstęp wolny!


https://www.rozpisani.pl/home/actualitydetails/214

received_2204755866477091.jpeg
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez eli-50 » 1 paź 2018, o 11:20

Witaj Dorit kochana :kolobok_give_heart2:

Przede wszystkim pomyślnej operacji %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-

Poza tym ogromnie się cieszę, że Twój talent twórczy stanie się swoistą pomocą potrzebującym Kobietom. Wielkie dzięki za to @};-
Czuję, że '' połknę książkę '' jak tylko trafi w moje ręce ;)

Pozdrawiam gorąco :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5712
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez iwon62510 » 1 paź 2018, o 22:10

Ja też zamówiłam w księgarni,może już jutro będzie :x
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Dorit » 3 paź 2018, o 00:13

Dziewczyny,
Jest już jutro czyli dziś po północy. Ja o 22:30 wróciłam do domu z premiery książki i wernisażu wystawy. Ona, "Kobieta", budzi bardzo dużo emocji. W dobrym sensie. Porusza. Podczas wernisażu podeszło do mnie kilka kobiet. Mówiły, że miały operację ale do dziś były z tym same. Nie znały Syrenkowa. Nie szukały. Po prostu czuły się inne i same... Będzie dużo różnych wydarzeń wkrótce. Jest prosta idea: "podaj dalej" - opowiedz innym, zainspiruj. I świat się zmienia.
Od bohaterek książki, tych które dziś były, usłyszałam, że "Kobieta" zmieniła dużo w ich życiu. Bo otwarcie się ze swoją historią dla innych to czynienie prezentu innym. Ja się cieszę, bardzo, że wszystkie bohaterki przyjęły zaproszenie. Cieszę się, że Olikkk i nasze forum jest w tej książce. I Ania Wiewiórka. Ona dała sporo pieniążków dla Ani na leczenie. Zaledwie się urodziła :)
Dorit @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez eli-50 » 3 paź 2018, o 10:04

Dorit to piękne :kolobok_give_heart2: .

Książkę zamówiłam. I z niecierpliwością na nią czekam. Okładka bardzo interesująca pełna symboli. Nawet Pseudonim mocno nawiązuje do tytułu.

Wracając do genezy mojego kontaktu z Syrenkami. Kiedy szukałam informacji na temat operacji trafiłam na forum, gdzie poznałam wspaniałe kobiety niosące pomoc. Otrzymałam wsparcie i wiele się dowiedziałam. Wtedy postanowiłam też dzielić się swoimi doświadczeniami i dać choć odrobinę ulgi wystraszonym kobietkom. Mam nadzieję z pomyślnym skutkiem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie :kolobok_give_rose:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5712
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 4 paź 2018, o 11:21

Nie mogłam wcześniej napisać choć bardzo chciałam =((
Cieszę się bardzo, że premiera "Kobiety" była bardzo udana i że pojawiły się na niej również nasze Syrenki zarówno te młodsze stażem jak i te z pierwszych miesięcy istnienia naszego Syrenkowa :x
Chłonę wszystkie najdrobniejsze informacje na ten temat i za każdą z nich dziękuję i czekam na kolejne, a zwłaszcza Wasze opinie na temat książki :ymblushing:
Mam nadzieję, że zaczerpniecie z niej coś ważnego dla siebie , czego Wam z całego serca życzę 🙏
A Tobie Dorit i wszystkim Kobietom dzięki którym książka powstała i dzięki którym jest szeroko promowana, z całego serca dziękuję 🙏💋🙏
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez olikkk » 4 paź 2018, o 11:23

Elu na pewno z pomyślnym skutkiem i za to Ci z całego serca dziękuję, o czym też wspominam w książce pod adresem wszystkich Syrenek ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19204
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Książka "Kobieta"

Postprzez Dorit » 4 paź 2018, o 13:48

Elu, dokładnie tak. Otwierając się na siebie i na inne kobiety, dzieląc się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, i pytając też ich, sprawiamy, że i my i inne kobiety nie jesteśmy same. Ja już się szykuję, aby Wam napisać o koncepcji warsztatów. Ale najpierw jeszcze podeślę Wam troszkę zdjęć. Jakoś jutro postaram się to przygotować.
Uściski, Dorit @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Następna strona

Powrót do Nie tylko na forum, ale też poprzez warsztaty i inne ciekawe propozycje.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość