Jestem nowa, mam endometrioze

Nie zawsze kończy się operacją

Re: Jestem nowa, mam endometrioze

Postprzez Beata94 » 18 cze 2018, o 12:41

Dziewczyny mam do was pytanie.. wiem że to forum nie dotyczy endometriozy ale też zmagacie się z bolesnymi i miesiaczkami z powodu miesniakow lub innych paskudstw.. mianowicie od kilku miesiaczek mam taki objaw że dopada mnie goraczka 38 stopni na kilka dni przed okresem.. trwa doba lub dwie i przechodzi ale ten stan jest okropny jak przedgrypowy.. goraczka łamanie w kościach bóle mięśni.. no dni wyjęte z życia.. Nie wiem już sama czy wiązać to z endometrioza ale chyba tak bo mam to zawsze przed okresem.. czy któraś z Was miała podobnie? Dzięki z góry za odpowoedz
Beata94
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 23:10
Wiek: 23
Data operacji: 1 stycznia 1917
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza
Zakres operacji: Brak
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem nowa, mam endometrioze

Postprzez Anetta R. » 18 cze 2018, o 21:02

Moja endometrioza to był bardzo silny ból brzucha doprowadzający do utraty przytomności, silne osłabienie i sensacje żołądkowo-jelitowe, ale bez gorączki. Proponuję wizytę u ginekologa. Powodzenia %%-
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Jestem nowa, mam endometrioze

Postprzez Beata94 » 18 cze 2018, o 22:31

No byłam od razu u ginekologa to mi powiedziała że przy endometriozie to wszystko jest możliwe i taka gadka.. u Ciebie anetko to osłabienie było spowodowane bólem po prostu a mnie jakoś mocno brzuch nie boli tylko tą przeklęta goraczka i łamanie w całym ciele..
Beata94
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 23:10
Wiek: 23
Data operacji: 1 stycznia 1917
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza
Zakres operacji: Brak
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem nowa, mam endometrioze

Postprzez Kasik76 » 27 lis 2018, o 10:07

Witaj Beatko :) Ja również miałam gorączkę przy endometriozie sięgającej 38 stopni Celsjusza :-s bóle okropne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Po operacji było lepiej ale nie na długo,to cholerstwo podobno znowu wróciło po raz trzeci,mam brać wisanne ( zobaczę jak to będzie po lekach) Pozdrawiam cieplutko ;)
Kasik76
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 sty 2018, o 21:16
Wiek: 42
Data operacji: 12 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Cysty endometrialne
Zakres operacji: Usunięty jajnik z jajowodem
Wynik HP: Cystis serosa Simple,cystis thecalutealis haemorrhagica ovarii sinistri
Terapia hormonalna: Bez terapii

Poprzednia strona

Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości