Jak sobie poradzić z bólem?

Nie zawsze kończy się operacją

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez ismena » 29 mar 2014, o 07:59

hej BABECZKO, zakupilas koszulki??? wsciekla jestem bo nie mam czasu nawet na to. a jaka kupilas? ja chyba mysle o czyms w stylu OLBRZYMICH podkoszulek. Poprzednio taka wzielam, syna, i mysle ze to dobry pomysl. Ale tak mysle czy nie powinna byc z przodu rozpinana, nie wiem po co ale zastanawiam sie.
jako ze razem idziemy to i nasze watki sie przemieszaly troche. powiedz, to Ty w Niedziele Wielkanocna masz szanse wyjsc ze szpitala? tak zrozumialam z jakiegos Twojego wpisu. a wiesz jak masz byc ciachana? co jeszcze kupilas?? napisz bo ja to chyba musze liste zrobic i wykreslac :-o
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez Diara » 29 mar 2014, o 09:03

Ismenko :ymhug: zrobienie listy to dobry pomysł, masz gwarancję że o niczym nie zapomnisz.
Ja wzięłam dużą bawełnianą koszulę - taką prawie chłopską sięgająca za tyłek i ulubioną - spełniającą powyższe kryteria - koszulę nocną (musi być wygodna) i miałam dwie pary spodni (mięciutkie, szerokie - pasem sięgające do pępka). Majtek nie założyłam, bo mi nic nie poleciało, ale na wypis miałam duże bawełniane - takie sięgające do pępka i takie nosiłam przez kolejne kilka miesięcy - żeby nie zsuwały się na bliznę.
Ja miałam to szczęście, że byłam w pojedynczej sali i sama decydowałam co dla mnie dobre - otwierałam okno żeby było chłodniej (a wtedy spacerowałam po korytarzu), zakręciłam grzejniki i już potów nie miałam. Nieocenione okazały się mokre chusteczki higieniczne, którymi dla własnego dobrego samopoczucia przecierałam się co chwila.
Przed pójściem na salę operacyjną na krzesełku przygotowałam sobie kosmetyczkę, w której miałam najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu ręki - telefon, mokre chusteczki, szczotkę i gumkę do włosów, jakiś krem, lusterko, to na pierwszą dobę zanim wyjęli mi cewnik i wstałam z łóżka. Pierwszego dnia rodzinę "przepędziłam", nie wiem dlaczego ale chciałam być sama ...
Później kosmetyczkę z potrzebnymi rzeczami miałam już w łóżku pod ręką, bo niestety używanie mięśni brzucha w początkowej fazie po operacji do łatwych nie będzie należało. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez iwon62510 » 29 mar 2014, o 11:00

Ismenko ja pamiętam,że u mnie w szpitalu,to tylko koszulka mogła być,bo mój gin jak chodził po obchodzie to wyzywał,że rana i dół musi mieć przewiewe ;) ,i portki nie wskazane.. :p ...
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez Gosiakful » 29 mar 2014, o 12:13

U mnie też, jak u Iwonki, dół musiał być zupełnie "przewiewny" i w każdej sekundzie "dostępny" :p dla lekarza, gdyby się coś działo.
W czasie obchodu nawet te kobietki, które przemycały coś na pupę, to chowały szybciutko :D
Ale koszulka jest wtedy bardzo wygodna...taka luźna właśnie...
Ja też leżałam sama. Jest to fajne na początku, bo nikt nam nie przeszkadza (cisza), nie krępujemy się i robimy, jak nam wygodniej.
Apotem to już było trochę nudno i chodziłam na ploty :)
A powiem Wam, że majteczki to ja właśnie na wyjście miałam malutkie. Kończyły się nad blizną i świetnie się wtedy trzymały. Nic nie urażało.
Natomiast w domku to pierwsze dni spędziłam bez tej części garderoby ;) . Luźna pidżama ze spodniami po same pachy...
Apotem to już powoli z górki...
Dziewczyny :ymhug: %%- %%-
Avatar użytkownika
Gosiakful
 
Posty: 92
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 10:38
Wiek: 47
Data operacji: 30 marca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie jajnika i trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez babeczka » 29 mar 2014, o 13:53

Ismeno, w Pepco kupiłam na razie 2 koszule nocne, może dokupię jeszcze z jedną, mam też 1 piżamę.
Koszule są takie, że potem mogę chodzić w nich o domu jak w domowych sukienkach w upały;)
Szkoda mi kasy na koszule;) a w Pepco są po 20 zł.

Na razie kupiłam majtki jednorazowe, paczkę podpasek takich grubszych, mydło z nanosrebrem do mycia, chusteczki nawilżane i espumisan w granulkach.
Korzystałam z forumowej listy.
Dokupię jeszcze wodę w małych butelkach, pewnie ze 2 zgrzewki.
Nie wiem co jeszcze będzie mi potrrzebne.....
Jakby co to mam znajomych i siostrę mężaw Warszawie więc dokupią co trzeba.
Mąż będzie miał ograniczne możliwości odwiedzenia mnie....

Nie wiem jak będzie wyglądała operacja ani kto będzie operował, u mnie wszystko było umawiane przez telefon.
Jeszcze przed szpitalem muszę zrobić badania i z nimi mam się zgłosić na oddział.
Pani dr powiedziała, że jak będzie ok, to w niedzielę mnie wypuszczą, może zapomniała, że to Święto?;)
Mi to akuraat nie przeszkadza, bo ja będę już po swoi Święcie;)

Zastanawałam się czy zabrać tablet, nie mam telefonu z internetem.
Ale nie wiem c zrobić z tabletem na czas operacji?
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez Alicja » 29 mar 2014, o 14:20

Babeczko, w moim szpitalu, przed operacją oklejało się swoje "bagaże". I siostry czy salowe zabierały to na salę pooperacyjną.
Nie zdarzyło sie, żeby coś zginęło.
Wiem, że w niektórych szpitalach rzeczy cenne można dać siostrom do przechowania. Wiadomo, co szpital to obyczaj.
U mnie nawet można było mieć paznokcie pomalowane, ale ja poszłam bez, bo myślałam, ze nie można.
Tak jak wcześniej pisałam ja cały czas chodziłam w piżamie. Mam szef pionowy i prawdę mówiąc nigdy mnie nie uwierał i nie bolał. Teraz mi bardziej dokucza, bo szwy mam juz dość długo, a skóra wysuszona od oktaniseptu.
Lekarze interesowali się jedynie moim brzuchem i jak się goi rana. Leżałam sobie podciągając do góry piżamę i opuszczając spodnie, żeby rana się wietrzyła.
Jedynie Panie operowane przez pochwę musiały zademonstrować to miejsce jak się goi, ale bieliznę normalnie nosiły,
Według mnie to wszystko zależy od tego jak Tobie będzie wygodnie.
Ja tez zakupiłam sobie koszulkę , a i tak nosiłam do niej spodnie od piżamy :)
Wszystko będzie dobrze nawet jak czegoś zapomnisz :)
Własnie sobie przypomniałam, że musze Viki oddać sztućce, bo przyniosła mi do szpitala, bo ja zapomniałam :)
Trzymaj sie Kochana, wszystko bedzie dobrze :) :ymhug:
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez ismena » 29 mar 2014, o 15:37

no ja tez musze zrobić badania, jestem w o tyle dobrej sytuacji że nawet jak maz nie dojedzie w co watpie, albo ktores z dzieci albo kolezanka jedna albo druga wpadnie do mnie. Masz rację, dobrzy znajomi to skarb. I nie ma co się bac na zapas.
A o świętach mówiłam, bo jednak jest to ogólnie charakterystyczna data, bez względu na to czy ktoś jest wierzący czy nie, lub innej wiary. Myślę że w szpitalu nie ma to większego znaczenia bo ludzie się i rodzą i umierają i chorują bez względu na datę i porę dnia ;)

co do tableta to tez się zastanawiam tym bardziej że mam "10", więc jest nie taki mały. a w telefonie mimo że mam internet to ciężko mi z niego korzystać, ale z drugiej strony to nie wiem czy az tak będę się palila do kontaktu ze swiatem, wysle najwyżej smsa jednego czy drugiego i tyle. Nie wiem jak jest w naszym szpitalu, ale jak bylam na madalinskiego na lyzeczkowaniu to tam jest normalnie wifi dla pacjentek dostępne, na korytarzu na tablicy wisiała kartka z loginem i haslem.

powiedz mi jeszcze, z której strony jest wejście na izbe przyjęć?? bo tam trzeba iść prawda?? czy od razu na oddział???
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez olikkk » 29 mar 2014, o 22:32

Ismenko będzie to z pewnością Twój najważniejszy Wielki Tydzień w życiu .... zresztą Babeczki też ...
Będzie Wam łatwiej zrozumieć cierpienie Jezusa i jego sens, przyjdziecie Wam w tym samym czasie przejść swoją własną małą drogę krzyżową :kolobok_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez babeczka » 29 mar 2014, o 23:02

Ismenko, moja pani dr mówi, że okres przed Świętami jest dobry na operację, bo jest mało chętnych;)

Nie wiem gdzie trzeba się zgłosić, chyba na Izbę Przyjęć, ale nie wiem dokładnie którędy, myślę, że od ul 'Ceglanej, w wolej chwili sprawdzę w notesie i napiszę;)
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez Lori_41 » 30 mar 2014, o 00:15

Ismenko, Babeczko myslę , że Oliczek pięknie to ujęła... :x Trzymajcie sie dziewczynki! :x
jesli chodzi o koszule to tylko takie w ktorych pozniej z przyjemnoscia po domu pobrykacie nie za krotkie i niezbyt długie.

:kolobok_curtsey: spodnie nie byly przez jakis czas ulubiona czescia mojej garderoby.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lori_41
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 20:01
Wiek: 41
Data operacji: 29 października 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nawracające polipy endometrium, mięśniaki, torbiele jajników, endometrioza. Adenodysplazja.
Zakres operacji: Usunięcie macicyi jajowodów.
Wynik HP: OK

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez Lena » 30 mar 2014, o 21:26

Ismenko i Babeczko- wszystkie Syrenki myślami, będą w tym dniu, z Wami. Będzie ok. %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez vika45 » 31 mar 2014, o 20:58

Ismeno i Babeczko Waszej pomocy potrzebuje nowa kandydatka- chodzi o Wasz szpital :x
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez karaya » 31 mar 2014, o 21:08

Vika!
Baaaaardzo dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
karaya
 
Posty: 230
Dołączył(a): 30 mar 2014, o 19:57
Wiek: 45
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: Wycięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: -

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez olikkk » 1 kwi 2014, o 09:23

Evito jeśli szukasz Twoich postów to nie pryma aprylis tylko masz swój własny wątek, który dla Twojej wygody jest tutaj ;)


http://syrenki.net/viewtopic.php?f=29&t=334

Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez ismena » 5 kwi 2014, o 16:11

BABECZKO, jak samopoczucie???? mnie coraz bardziej ściska w dołku........
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez cios » 5 kwi 2014, o 16:53

Napij się jakiejś nalewki na rozluźnienie... Uwierz strach ma wielkie oczy...Jak ja wam współczuję, że tak długo musicie czekać, Jaw 8 dni od decyzji byłam po zabiegu w domu. Nie zdążyłam się przeprowadzić w pracy i robiłam to po operacji oczywiście w asyście męża bo w pracy niemal same baby...
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez babeczka » 5 kwi 2014, o 17:10

Ismeno, szkoda gadać;)
Mam coraz większego stresa, chociaż przecież i operację przeszłam w znieczuleniu ogólnym i czekanie na wyniki i chemię.
W sumie nawet nie wiem czego się boję.
W poniedziałek idę na badania, ciekawe jak moja morfologia.
W grudniu było poniżej 11, biorę żelazo i piję pokrzywę.
Mam nadzieję, że będzie ok.
No i zbliża mi się okres, boli mnie wszystko, brzuch,plecy, uda, miednica.....
Mam nadzieję, że to ostatni okres w moim życiu;)
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez ismena » 5 kwi 2014, o 18:18

no ja ostatniomkrfologie mam w garnicach 12 z czyms tam po przecinku, nie jest zle, odpukac, a okre mam nadzieje ostatni juz mialam , nie zdaze nastepnego chyba ze mi zrobi jakis numer ale moze nie, mialam 20 marca....... a badania ide robic we wtorek
uprzedzilam poki co meza ze nie ma czego szukac na ginekologii ewentualnie corka moglaby byc na dyzurze telefonicznym ;)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez ismena » 5 kwi 2014, o 18:19

znaczy sie hg mam 12 :D malo precyzyjnie sie wyrazam
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Zaczynam się bać;(

Postprzez babeczka » 5 kwi 2014, o 21:46

Mnie najbardziej do operacji przekonuje trwała, bezproblemowa i pewna antykoncepcja:D
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 13 gości