Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowotwór

Nie zawsze kończy się operacją

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez monte » 12 sty 2020, o 09:28

Stosowalam przez wiele lat różne preparaty.
Długie i megabolesne okresy,cykle od 28 do 42 dni...
miewalam ginow którzy bardzo pilnowali np badań wątroby coz pół roku bywali tacy co pisali bez niczego...
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Kalliope » 12 sty 2020, o 11:00

Ja przez rok stosowałam antykncepcję. To było dawno temu, bodajże a latach 2002-2003, tabletki nazywały się Mercillon. Lekarz skierował mnie wcześniej na badania. Generalnie, czułam się po nich dobrze, niemniej jednak całkowicie mi spadało libido. W ogóle mi się seksu uprawiać nie chciało. Nie wiem, czy to forma antykoncepcji przewidziana przez producenta, ale u mnie tabletki działały w 200%. Później nigdy więcej nic już nie brałam.
W tym samym czasie też miałam stwierdzoną nadżerkę. Powiedziano mi, że na razie nic z tym nie robimy, zadziałamy jak urodzę. Poza tym, nie miałam żadnych większych problemów, poza obfitymi i bolesnymi miesiączkami. Uważałam, że to normalne i nic z tym nie robiłam, choć dzisiaj wiem, że powinnam (miałam raka endometroidalnego, wyhodowałam gigantyczne endometrium). Regularnie robilam cytologię, chodziłam na kontrolę do ginekologa. Wszystko było ok. Cykle zawsze regularne.
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Anita71 » 12 sty 2020, o 16:09

Hug w poście powyżej w dwóch miejscach podałaś wskaźniki do wykonania na zakrzepicę możesz powiedzieć dokładnie które to są bo rozbiłas je na 2 etapy że tak powiem. INR i potem przy tych wskaźnikach dot badań genetycznych, czyli jeszcze raz proszę możesz podać które to są?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez hugnonot » 12 sty 2020, o 17:08

krzepliwość krwi czyli INR + D-Dimery
badanie genetyczne F2, F5 i MTHFR (F5 wykluczenie nadkrzepliwości, pozostałe dwa zakrzepicy)

Osobiście zrobiłabym INR + D-Dimery bo albo jest dobrze albo nie. Za jakiś czas bym powtórzyła. Cenowo są jeszcze względne, a ryzyko zawsze istnieje.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez KaSta » 12 sty 2020, o 19:14

Ja tabletki anty stosowałam krótko ok.roku. Dawno to było, jak przestałam karmić piersią. Ale denerwowało mnie, że ciągle trzeba chodzić po receptę i że czasami zapominałam zażyć. Nie pamiętam, co to było.
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Stynka » 16 sty 2020, o 19:12

Ja miałam zalecony, po drugim łyżeczkowaniu lek Provera (tabletki). Najpierw długotrwałe krwawienia, podkrwawianie, plamienia... potem nic. Miesiączki nie przywrócono :|
Później miałam różne leki dopochwowe (Gynalgin, a innych nazw nie pamiętam). Z badań kontrolnych nic nie wynikało. Lekarz się dziwił, że miesiączka nie przywróciła się, a jak już się pojawiło krwawienie - to znów łyżeczkowanie :(
Myślałam, że przekwitam ot i tyle (ok. 45 r.ż.)
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Agatt » 21 sty 2020, o 08:26

To może ja coś napisze, antykoncepcję stosowałam i stosuje nadal, właśnie ze względu na problemy ginekologiczne, miałam zawsze okresy bardzo obfite i wprost zabijające mnie, podejrzenie endometriozy... gdzie antykoncepcja wygasza moje problemy i jest w sumie lekarstwem, miesniaki pojawiły się przy qlairze, nie polecam tego leku nikomu bo słyszę od kobietek, ze albo im się właśnie pojawiają albo rosną jak szalone na tych tabletkach... obecnie jestem na plastrach evra, mam miesniaki malutkie nie rosną. Endometrium za to cieniutkie i wszystko sobie siedzi cichutko :kolobok_wink2: także u mnie to zbawienie!
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Margartka » 15 lut 2021, o 16:36

Nigdy nie stosowałam antykoncepcji. Zawsze miałam meganokesbe okresy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Jestem po 30. Nie mogę zajść w ciążę. Mam stan przednowotworowy (atypia).
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Stefcia88 » 17 mar 2021, o 11:20

Ja po urodzeniu drugiego dziecka dostałam antykoncepcje doustna. Mówię lekarzowi że nie potrzebuje bo z mężem ostatnio nie ten teges ale nalegał. Po kilku miesiącach brania zaczęłam się czuć gorzej. Problemy trawienne mnie dopadły. Pomijam dietę która była raczej niezbyt zdrowa (dużo smażonego), ale drugi raz bym się na to nie zdecydowała
Stefcia88
 
Posty: 290
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 09:49
Lokalizacja: dolnoslaskie
Wiek: 31
Data operacji: 14 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Łagodna dysplazja szyjki macicy, Nadżerka
9.10 cyto i hpv jeszcze raz (hpv 39 już nie ma, czekam na wynik cyto)
Zakres operacji: Kolposkopia, biopsja kanału szyjki macicy, wycinki z szyjki macicy (biopsja skrawkowa) i aspiracyjne łyżeczkowanie macicy
Wynik HP: LSIL
Terapia hormonalna: Brak

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez hugnonot » 17 mar 2021, o 11:47

Stefcia88 napisał(a):Ja po urodzeniu drugiego dziecka dostałam antykoncepcje doustna. Mówię lekarzowi że nie potrzebuje bo z mężem ostatnio nie ten teges ale nalegał. Po kilku miesiącach brania zaczęłam się czuć gorzej. Problemy trawienne mnie dopadły. Pomijam dietę która była raczej niezbyt zdrowa (dużo smażonego), ale drugi raz bym się na to nie zdecydowała


Bo tabletki szkodzą na wątrobę.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Anita71 » 17 mar 2021, o 12:22

Stefcia a jakiż był powód nalegania lekarza na stosowanie przez Ciebie antykoncepcji? :-?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Stefcia88 » 17 mar 2021, o 19:01

Roztoczył przede mną wizje że nie mogę zajść w ciążę przez najbliższe 2 lata, w sensie po CC, bo byłoby to dla mnie niebezpieczne.. Nalegał i nalegał aż się głupia zgodziłam... Mam nadzieję że to da się odwrócić?
Stefcia88
 
Posty: 290
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 09:49
Lokalizacja: dolnoslaskie
Wiek: 31
Data operacji: 14 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Łagodna dysplazja szyjki macicy, Nadżerka
9.10 cyto i hpv jeszcze raz (hpv 39 już nie ma, czekam na wynik cyto)
Zakres operacji: Kolposkopia, biopsja kanału szyjki macicy, wycinki z szyjki macicy (biopsja skrawkowa) i aspiracyjne łyżeczkowanie macicy
Wynik HP: LSIL
Terapia hormonalna: Brak

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Stefcia88 » 17 mar 2021, o 19:04

Roztoczył przede mną wizje że nie mogę zajść w ciążę przez najbliższe 2 lata, w sensie po CC, bo byłoby to dla mnie niebezpieczne.. Nalegał i nalegał aż się głupia zgodziłam... Mam nadzieję że to da się odwrócić?
Stefcia88
 
Posty: 290
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 09:49
Lokalizacja: dolnoslaskie
Wiek: 31
Data operacji: 14 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Łagodna dysplazja szyjki macicy, Nadżerka
9.10 cyto i hpv jeszcze raz (hpv 39 już nie ma, czekam na wynik cyto)
Zakres operacji: Kolposkopia, biopsja kanału szyjki macicy, wycinki z szyjki macicy (biopsja skrawkowa) i aspiracyjne łyżeczkowanie macicy
Wynik HP: LSIL
Terapia hormonalna: Brak

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez hugnonot » 17 mar 2021, o 19:51

Stefcia88 napisał(a):Roztoczył przede mną wizje że nie mogę zajść w ciążę przez najbliższe 2 lata, w sensie po CC, bo byłoby to dla mnie niebezpieczne.. Nalegał i nalegał aż się głupia zgodziłam... Mam nadzieję że to da się odwrócić?

wątroba ma zdolności samoleczenia, ziołowe tabletki zawierające enzymy wątrobowe i szybciej wyjdziesz na prostą, hepatil
A i lepiej plastry - one tak nie szkodzą wątrobie, choć może są nieco mniej skuteczne
Ostatnio edytowano 18 mar 2021, o 15:37 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Anita71 » 18 mar 2021, o 13:32

Rozumiem Stefciu :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez grazyna » 2 mar 2023, o 22:15

Podbijam temat.Antykoncepcje stosowałam od 18 roku raz by zmniejszyc krwawienie /piłam tez pokrzywe /dwa by nie miec dzieci/brałam dianę /1 dziecko planowo /nigdy nic ani miesniaków ani nadzerek cyt 1,lub 2 ostatnio o dziwo 1 od kilku lat,,czasami globulki antyk,poród cesarka cięzki ale to nie przez hormony.Mama całe zycie spirala/wkładka domaciczna brak nowotworu cyt 1 ,,babcia nie stosowała nic -nowotwór /ja przerost czekam za badaniami /ale myslę ,że hashimoto /moze tabletki od tarczycy?.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Anita71 » 4 mar 2023, o 18:32

Prędzej pomyślalabym, że to od tabletek ginekologicznych z hormonami, stosowałam doustna antykoncepcje ok 5 lat i raczej nie wpływała na mnie dobrze. Potem podejście z hormonami ginekologicznymi miałam gdy zdiagnozowano polip i lekarz chciał wywołać miesiączkę(była zaburzona) żeby poprzez miesiączke się zluszczyl nic to nie dało. Stosowałam trzy m-ce i skończyło się łyżeczkowaniem a definitywnie operacją. Nie jestem zwolennikiem hormonów ginekologicznych w ogólnym tego słowa pojęciu. Ginekolog bardzo systematycznie co rok, gdy wykryto mięśniaki co pół roku. Nadżerka szyjki macicy usunięta dawno temu, polip szyki usunięty. Wszystko zawsze czysto ładnie, cytologia II sporadycznie I. Ani mama ani babcia nie miała problemów ginekologicznych. I nagle w obrazie USG polip trzonu! Skąd nie wiem. Ale skoro to schorzenie hormonozależne tzn. przez hormony kobiece, czyli mi tego rodzaju hormony szkodziły mi, tak na zdrowy rozsądek.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez ASAJ75 » 5 mar 2023, o 14:27

Od 18 rż na pigułkach, na 1,5 roku przed operacją i rakiem Mirena. Zawsze się bałam wpadki, naturalne metody antykoncepcji nie wchodziły w grę , bo miałam bardzo nieregularne cykle, poza tym nie do końca zdiagnozowane policystyczne jajniki i bardzo bolesne miesiączki- na hormonach życie się unormalizowało. A rak który mnie dopadł to rak kobiet w podeszłym wieku, które nigdy nie rodziły, są otyłe i NIGDY nie stosowały hormonów. Więc… nie ma reguły. Dodam że mam dwie córki.
Po prostu coś ( COVID, jakaś zbłąkana komórka zmutowana czymś, np tym cholernym chemicznym jedzeniem, powietrzem,stresem) wyzwoliło zmiany w ciele i się zdarzyło. Nie ma co szukać przyczyny, bo jej nie znajdę, nie mam już na to wpływu, szkoda energii na szukanie winnych-muszę szukać sposobu, by nie wyzwoliło się to znowu( zdrowiej jeść, bardziej o siebie dbać, myśleć pozytywnie, mniej stresować, znaleźć więćej rzeczy niosących radość, czuć się pomocną). Tylko tyle i aż tyle.
ASAJ75
 
Posty: 856
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez Anita71 » 6 mar 2023, o 16:04

A ja mam chyba lekką obsesję, bo boje się, czy przypadkiem moje córki nie odziedziczą po mnie tego problemu z macica?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Antykoncepcja a problemy zdrowotne, ginekologiczne, nowo

Postprzez grazyna » 16 mar 2023, o 14:57

Doczytałam ostatnio o tabletkach antyk tu twierdza ,ze wręcz zapobiegają rakom https://www.onkonet.pl/n_n_rakjajnika_r ... pcyjne.php
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości