Problemy od lat - Agatt

Nie zawsze kończy się operacją

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 15:48

Jeśli któraś z was będzie mieć jeszcze jakieś pomysły to czekam😉 , a na razie czekam na okres 😖
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Anita71 » 24 lip 2019, o 17:45

No dobra Agatt teraz pora na mnie witam Cię serdecznie! Co do polipów .... Nie ma znaczenia czy jeden czy więcej,ja miałam jednego i skubany był tym 1% który trafił się mi i był powodem usunięcie macicy całej! Full wypas! Nie chcę przynudzać moim wątkiem, ale wszystko co do mojego stanu przed operacją i leczenia przez lekarza z super opinią znajdziesz w moim wątku. Bez sensu leczenie hormonalne przez 2 m-ce żeby odpadł z krwawieniem miesiączkowym. Nie powodował jakiś nadmiernych krwawień były nieregularne mniejsze większe i plamienia brązowawe. I wiesz co? Dobre to w tym wszystkim było to że nie odpadł, bo gdyby tak się stało, nie miałabym łyżeczkowania, bo po co, już by go nie było.... i skąd pewność że to dziadostwo nie zostałoby po części we mnie? Przede wszystkim diagnostyka i myślę, że samo USG to nie wszystko! Pozdrawiam!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 18:08

Dziękuje ci za to co napisałaś chyba rzeczywiście poddam się histeroskopii... przynajmniej będę wiedzieć co we mnie siedzi, tylko wiesz u mnie jest ryzyko, mam cholerne tylozgiecie i blizna po cesarce jest akurat na tym zgięciu gdzie będzie wchodzić histeroskop... no ale trudno łyżeczkowania na ślepo nie chce. Jestem ogólnie twarda osoba ale teraz panikuje, serio, już mnie to wszystko maksymalnie osłabia... czytałam twój wątek rzeczywiście maksymalnie pechowo z tym polipem, tylko u mnie polipów na razie nie widać, endo jednorodne tylko troszkę grubawe, zobaczę do września czy mi się unormuje, wycieniuje sobie endo wtedy zrobię usg i jak coś to histero i nie będzie litości jeśli coś we mnie siedzi💪🏻💪🏻💪🏻
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez hugnonot » 24 lip 2019, o 18:46

Agatt napisał(a):Realnie dopadło mnie od roku z tymi polipami, potem już poszło lawina, kurczę mój wujek ma świetne opinie, zawsze usg mam mega szczegółowe łącznie z układem moczowym, nerkami itp, tylko siadam psychicznie kochane, koleje lato mija a ja się nim nie cieszę, nie umiem, żyje od miesiączki do miesiączki ze strachem co tym razem, wkręcam sobie raki a to szyjki, a to macicy, cierpi na tym moja rodzina bo nie jestem ta wesoła osoba sprzed roku, wujek mnie uspakaja ciagle, ale ja się boje, te miesniaki w lutym mnie dobiły...

mięśniaki można zasuszać lekami, przy tak małych wycinanie wszystkiego jest bez sensu
w razie wątpliwości lepiej skonsultować z dwoma dodatkowymi lekarzami, najlepiej nie znającymi się wzajemnie ;)
Ostatnio edytowano 25 lip 2019, o 17:56 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Problemy od lat

Postprzez Anita71 » 24 lip 2019, o 20:07

Agatt musisz tego dopilnować, ja nie pisze, żeby Ciebie straszyć, jestem od tego daleka, ale pisze, żeby Ciebie uczulić w tym temacie. Jak słyszę polip to robię się przeczulona, nikt nie powinien uciszać naszej czujności w tej kwestii. Obiecałam sobie, że zawsze będą na to wszystkich uczulać, gdyż jest to cholerstwo i tyle. I nie intereduje mnie, że ktoś mówi tylko 1% złośliwieje, zawsze to my możemy być tym jednym procentem!!! A tego nie chcemy!!! Dawno temu miałam polip na szyjce i mój uprzedni ginekolog nie zwlekał z tym ani na chwilę od razu usuwał i badał, wtedy miałam szczęście, teraz już na trzonie szczęście mnie ominęło niestety.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Problemy od lat

Postprzez KaSta » 24 lip 2019, o 20:14

Agatt, Witam Cie i ja.:) . Ja co prawda w kwestii polipów nic nie doradzę, ale życzę Ci zdrowia @};-
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 20:20

Agatt widzisz, dobrze że tu trafiłaś, musisz wiedzieć wszystko albo większość. Ja nigdy nie miałam mięśniaków, teraz się trafił jeden i to szybko urósł, bywają większe i rosną nawet takie w pół roku, także u mnie nie ma aż takiej paniki, mam wyniki hist po pipelli i jest ok. Oczywiście jak zajrzą do środka to będzie widać więcej.

Chodzi o to, że ja też byłam tylko polipowata, a teraz mięśniak, tak jak u Ciebie, czyli Twoja macica lubi produkować potworki, dlatego mogą ale nie muszą te mięśniaki Ci urosnąć szybko. Po prostu zamiast się zdawać na lekarzy, a bo samo przejdzie to nie jest tak do końca, sama musisz wszystkiego pilnować.

Mój malutki też miał czekać do menopauzy, byłam uspokajana, że nawet farmakologicznie nie trzeba go ruszać i co, mam teraz co mam. Także działaj szybko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 20:48

Dziękuje wam kochane jesteście, cieszę się ze tu trafiłam, we wrześniu biorę się za to wszystko na poważnie i nie mam zamiaru czekac, takie miesniaki jak moje można usunąć laparoskopowo wiec dużo decyzji przede mną, ale dobrze ze tu do was trafiłam :x @};- %%-
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 20:50

Rabenka72 super ze wszystko ok 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 21:05

Spokojnie, ja też panikowałam, to normalne, a Ty masz szansę się ich pozbyć wcześniej póki co bez inwazji, tylko szkoda mi Ciebie z tymi miesiączkami, to musi być wyczerpujące :( jeszcze dom na głowie i dzieci. Zawalcz o siebie, swoje zdrówko i samopoczucie, trzymam kciuki %%-
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 22:09

Oj tak, właśnie rozmawiałam o tym z mama, ona miała to samo... mówi ze menopauza to był jej najszczęśliwszy dzień w zyci :kolobok_yahoo:
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez eli-50 » 25 lip 2019, o 10:08

Agatt witaj wśród nas %%- %%- %%- :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 25 lip 2019, o 18:02

Przeglądam to forum od wczoraj, ile tu problemów, cierpienia...ale ile dobrych słów i zrozumienia, wiem jedno kochane dziewczyny, ze jeśli odpukać moje problemy będą narastać to mogę na was liczyć i to jest piękne, ja sama tez chętnie posłużę rada jeśli tylko komuś będę w stanie pomoc, albo przynajmniej dobrym słowem bo to tak ważne @};- %%- :kolobok_give_rose:
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez eli-50 » 25 lip 2019, o 18:23

Agatt skoro tu trafiłaś to w każdej problematycznej sytuacji znajdzie się wyciągnięta pomocna ''dłoń'' i nie ma innej opcji ;;) . Moje podejście było identyczne jak Twoje :) . Obawiałam się tylko, czy z biegiem czasu będę w stanie odpowiadać na gnębiące pytania. Czasem jeszcze się udaje coś z siebie wydobyć. Ale , tak jak piszesz, równie ważne jest wsparcie psychiczne. Trzymaj się mocno kochana %%- :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Problemy od lat

Postprzez Aneczka15 » 25 lip 2019, o 19:51

Hej Agatt:) Wiadomo, że musisz podjąć sama decyzję co do losu Twojego zdrowia. Jesteś jeszcze młoda. Chyba warto powalczyć o to, aby nie przechodzić w najbliższym czasie menopauzy. U mnie byla inna sprawa, ja byłam już dawno przekwitnięta, kiedy usunieto mi trzon macicy z mięśniakiem paskudą i jajowody z torbielą. Toteż również sugeruję wizytę konsultacyjną z jakimś bardzo dobrym ginem:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 25 lip 2019, o 21:17

Kochane dziś rozmawiałam jeszcze z moim znajomym, który jest ginekologiem, powiedziałam mu co i jak, o moich okresach, skrzepach, miesniakach, powiedział, ze na razie mój wujek postępuje dobrze, ze evra jest bezpieczna przy miesniakach i pewnie chce zbić moje endo, zeby zobaczyć czy nie kryje się w nim nawet mały polip, bo on może dużo broić, a polipy lubią wracać niestety, a na usuwanie macicy to mam podobno jeszcze czas... i żebym się dzisiaj wina napiła ;)
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Anita71 » 25 lip 2019, o 21:31

To na zdrówko!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Problemy od lat

Postprzez Anita71 » 25 lip 2019, o 21:40

Agatt Kochana zwróć tylko proszę uwagę na to, że żadna z nas nie pisze tu o jako takim usuwaniu macicy tylko dobrym, dogłębnym i odpowiedzialnym zdiagnozowaniu. Bo faktycznie USG może nie ukazać polipów, mogą być ukryte, nawet ten... jeden... Ja też miałam mięśniaki, i to kilka , w tym jeden duży ale jak się okazało to nie one były moim problemem. A każde badanie kręciło się głównie wokół nich. Aż pojawił się ten obcy i nie był to mięśniak. Po usunięciu macica cała mieśniakowata i inne defekty też posiadała to był taki worek szrot. Badana że ho ho co 6 m-cy. Dopiero wszystko wyszło w hispacie po łyżkach. No to tyle, powodzenia @};- %%-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 25 lip 2019, o 21:55

Dlatego czekam do września i jak coś to histeroskopia tego jestem pewna 💪🏻👍🏻 Wiem, ze dobrze mówicie i tego się trzymam. Dla mnie tez jest ważne ze gdyby coś wychwycić to na początku 🙏🏻
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez hugnonot » 25 lip 2019, o 22:30

Słusznie. A do operacji robiącej z Ciebie syrenę nie spiesz się, to naprawdę nie jest takie fajne, no chyba że dla Ciebie priorytetem jest noszenie białych spodni bo i o takiej przyczynie operacji słyszałam.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości