Problemy od lat - Agatt

Nie zawsze kończy się operacją

Problemy od lat - Agatt

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 10:53

Witam drogie kobietki!!! Mój problem trwa latami. Zaczęło się jakieś 10 lat temu po pierwszej ciąży. Przerost endometrium plamienia przez3 tyg. Dostałam tabletki anty pomogły, wszystko pięknie zaszłam w ciąże druga, po ciąży jakieś 2 lat znowu plamienia tym razem lekka dysplazja stan zapalny na szczęście wyleczony, potem przez 5 lat brałam seasonique- najpiękniejsze lata mojego życia, niestety rok temu dokładnie plamienia... okazało się ze mam dwa polipy jeden endometrialny a drugi szyjkowy. Po odstawieniu tabletek same się wchłonęły bądź poleciały z okresem. Ze względu na moje miesiączki dostałam qlaire- porażka mnostwo skutków ubocznych plamienia odstawiłam. W lutym kontrola dwa małe miesniaki podsurowicowkowy i srodscienny, maleństwa ale moje naturalne okresy stały się jeszcze bardziej obfite i plamilam po okresie tak mniej więcej do owulacji... końcem maja kontrola miesniaki bez zmian wszystko ok , cytologia idealna, endometrium 13 mm w środku cyklu , pęcherzyk był widoczny w jajniku, niestety okres mnie znowu zabił z plamieniami po trwał 11 dni... od początku lipca jestem na plastrach evra, okres był obfity po przyklejeniu plastra, cały miesiąc coś się brudzi na brązowo, jutro odklejam ostatni plaster i aż się boje jaki będzie okres. Mam już tego dosyć wkręcam sobie raka trzonu macicy, czy to mogły być zawirowania po qlairze? Czy to może jednak te miesniaki? Chociaż lekarz twierdzi ze na pewno nie, czy może mam znowu przerost endo? Moja mama koło 45 roku życia trafiła na łyżeczkowanie po krwotoku przez kilka tygodni diagnoza- endometrioza, zarówno mama i babcia miały zawsze silne i obfite miesiączki. Ja mam 37 lat dwójkę dzieci i szczerze to mam już dosyć.... ktoś ma jakieś pomysły? Myśli mam milion na dzień, może polipy wróciły? Ale nic nie było widać, proszę was o rade , może jakieś badania? Może tarczyca????
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Danka » 24 lip 2019, o 11:07

Moźe ja Cię przywitam.Trafiłaś w bardzo dobre miejsce.Mój problem jest trochę inny,ale napewno odezwą się inne dziewczyny które miały z tym do czynienia.Mnie bardzo pomogło to forum teraz jestem po operacji więc często tu przesiaduje .Pozdrawiam cieplutko trzyma się.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 11:14

Dziękuje bardzo, już mam wszystkiego serdecznie dosyć, szczerze sama bym chciała poddać się operacji usunięcia dołu, już jestem na tym etapie... forum poleciła mi koleżanka po usunięciu macicy właśnie przez miesniaki... czekam bardzo na jakieś pomysły, pomoc i dziękuje jeszcze raz za przywitanie !
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez hugnonot » 24 lip 2019, o 12:17

Agatt napisał(a):Dziękuje bardzo, już mam wszystkiego serdecznie dosyć, szczerze sama bym chciała poddać się operacji usunięcia dołu, już jestem na tym etapie... forum poleciła mi koleżanka po usunięciu macicy właśnie przez miesniaki... czekam bardzo na jakieś pomysły, pomoc i dziękuje jeszcze raz za przywitanie !

No ja bym się dobrze zastanawiała przed jakimkolwiek usuwaniem dołu to nie jest tak że sobie wycięłaś bez konsekwencji i masz spokój, jedne problemy zastępują inne.
Poczytaj o wszystkich konsekwencjach takiej ingerencji i wtedy dopiero się zastanawiaj.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 12:36

Wiem, mój wujek - mój ginekolog mówi to samo ze to ostateczność i ze na razie nic złego nie widzi... ale ja się tak martwię, czekam kochane aż któraś może rzuci pomysł, może któraś coś podobnego miała???
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez hugnonot » 24 lip 2019, o 13:09

Na wizarzu jest wątek o tych plastrach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=81253
może znajdziesz coś interesującego.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 13:26

Dziękuje, o plastrach czytałam już dużo, dostałam je tylko dlatego, zeby nie używać już tabletek przy moich miesniakach i wiem, ze mogą być skutki uboczne w postaci plamien... ale ja czy mam plastry czy nie, coś się ze mną cały czas dzieje :(
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 13:36

Witam Cię serdecznie. W opisie masz już zabieg wyznaczony, co on będzie obejmował?

Powiem na swoim przykładzie, miałam mięśniaka 2 mm, który urósł sobie teraz przez 1,5 roku do 8 cm i naciska mi teraz na pęcherz, czego skutkiem było silne zapalenie w kwietniu, innych objawów nie miałam. Twoim zadaniem jest niedopuszczenie do rozrostu mięśniaków, są tabletki które je zmniejszają bądź likwidują, koszt ok 2 tyś zł na 3 m-ce kuracji.

Moja mama miała takie problemy, ja takich nie mam i z powodu krwotocznych miesiączek miała usunięte wszystko i trzon i jajniki przed 50-tką.

Strasznie dużo stosujesz tych hormonalnych preparatów i zmieniasz, ja w życiu nie brałam antykoncepcji oprócz depoprovery przez rok ale wtedy miałam polipy. Biorąc hormony musisz badać piersi częściej.

Jeśli byłabyś stasza to wtedy jest sens usuwać trzon, chociaż macica jest mięśniakowata, a to dobrze nie wróży. Reszta metod to na duże mięśniaki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 13:45

Histeroskopia, na razie w celu zobaczenia co tam i jak, jeśli się nic nie zmieni, tak przyjmowałam hormony ze względu właśnie na moje miesiączki, które mnie wiecznie wykanczaly.... badam się bardzo regularnie, teraz u lekarza jestem co 2- 3 miesiące, mam tendencje do bujnego endometrium niestety jestem estrogenowa, stad antykoncepcja, sam progesteron się nie sprawdzał
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 14:16

Ja 20 lat temu miałam zabieg na polipy, teraz wracam z mięśniakiem, mam nadzieję że już nie wrócę, bo mam zostawiane jajniki. To zobaczysz po tym badaniu co dalej, jak nie ma raka to spróbuj z tymi tabletkami, może jest tutaj kobitka co je stosowała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Szklanka » 24 lip 2019, o 14:22

Witaj Agatt, operacja to ostateczność, ale ile można sie męczyć, trruć organizm hormonami? A może inny lekarz? Może dwóch innych lekarzy? Wiem, wiem... powiesz wujek, ale skoro problemy od lat.... może warto zasięgnąć opinii innego lekarza, może w innym mieście?
Pozdrawiam i zdrówka życzę
Szklanka
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 14:27

Wiem, rozmawiałam o nich,ale moje miesniaki są bardzo malutkie kilkumilimetrowe, przynajmniej były końcem maja, na razie nic nie robimy z nimi, jeśli będzie trzeba to wejdziemy z esmeya (chyba to tak się nazywa) na razie bardziej martwią mnie te długie i obfite miesiączki, pomimo usg z dopplerem i wszystkimi pierdolami skąd się biorą? Zaczęłam teraz plastry zobaczymy jakie będzie krwawienie z odstawienia, myśle ze może te cholerne polipy wróciły i siedzą gdzieś w endo.... jakie miałaś objawy polipów??
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 14:32

Realnie dopadło mnie od roku z tymi polipami, potem już poszło lawina, kurczę mój wujek ma świetne opinie, zawsze usg mam mega szczegółowe łącznie z układem moczowym, nerkami itp, tylko siadam psychicznie kochane, koleje lato mija a ja się nim nie cieszę, nie umiem, żyje od miesiączki do miesiączki ze strachem co tym razem, wkręcam sobie raki a to szyjki, a to macicy, cierpi na tym moja rodzina bo nie jestem ta wesoła osoba sprzed roku, wujek mnie uspakaja ciagle, ale ja się boje, te miesniaki w lutym mnie dobiły...
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Szklanka » 24 lip 2019, o 14:36

Miałam polipy, ale nie przypominam sobie, żebym miała jakieś konkretne objawy, no może plamienia tuż przed okresem. Ale pamiętam, że mój lekarz zastanawiał się nad hormonami na zmniejszenie torbieli na jajnikach, ale mi ich nie przepisał bo miałam mięśniaki macicy i hormony spowodowałyby ich wzrost. Więc może nie powinnaś hormonów łykać skoro już masz malutkie mięśniaki.... Sama już nie wiem.... Ja przede wszystkim, chyba nie chciałabym, żeby moim lekarzem, wszystko jedno jakim, był ktoś z rodziny, ale to tylko moje zdanie i nie chcę broń Boże obrazić Cię.
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 14:44

Przy polipach miałam krwawienia między miesiączkowe i bóle w dole brzucha, miałam ich sporo dużych i małych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Stynka » 24 lip 2019, o 14:44

Witam Agatt :ymhug:
Popieram zdanie Szklanki - inny niezależny lekarz. Koniecznie!
Z pełnym szacunkiem dla wujka... obcy lekarz potrzebny, by innym okiem na wszystko spojrzał.
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 14:49

Hmmm... właśnie czytam ze polipy powodują obfite i przedłużające się miesiączki, dlatego właśnie aby nie łykać tabletek dostałam plastry, przynajmniej zmniejszę endo i będzie widać na usg czy jakieś dziady siedzą, one podobno lubią wracać, co do wujka to akurat tez było mi głupio, ale zaczęłam do niego chodzić w drugiej ciąży bo była ciężka i dzięki niemu ja i mój syn jesteśmy na świecie, to świetny specjalista, którego ja szerokim łukiem mijałam bo się wstydziłam, po ciąży mi przeszło. Tez bym nie chciała brać hormonów, ale ja zawsze miałam przerąbane miesiączki i mam tylozgiecie, zabijają mnie te moje naturalne niestety.
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 14:53

Dziewczyny, a macie jakiś pomysł skąd te wszystkie problemy? Może jakieś badania, wujek mi kazał we wrześniu z tarczycowymi przyjść
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Problemy od lat

Postprzez Rabenka72 » 24 lip 2019, o 14:59

Też badało mnie w sumie 4 lekarzy, dopiero wtedy podjęłam decyzję co do dalszych moich losów. W moim wątku przeczytasz dlaczego. Dziewczyny Ci dobrze radzą, nie tylko z tym się tak robi, z każdą w sumie diagnozą.
Też mam tyłozgięcie, do tego małą macicę, którą rozpycha mięśniak. Coraz gorsze samopoczucie i niepewność... chyba nie dałabym rady z tym na dłuższą metę, teraz już klamka zapadła i nastawiam się pozytywnie.

Ja mam wszystkie badania tarczycowe, kardiologiczne, usg płuc, serca i nerek itp itd na wszystkie strony i tam nic się nie dzieje. Więc to sprawa genetyki i predyspozycji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Problemy od lat

Postprzez Agatt » 24 lip 2019, o 15:08

Kurczę to twój mięśniak tak szybko urósł ?! 😱 współczuje ci bardzo, no widzisz, chyba przejadę się do takiego (...........) jeszcze na konsultacje, chociaż jak poszłam na początku, rok temu z plamieniami i okazało się ze polip endometrium to mnie inny lekarz nastraszył ze szok, wujek znalazł drugiego ale zalecił odczekać dwa cykle i dziady poleciały... także boje się teraz obcych lekarzy, ale pójdę nie ma co 🙈
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Następna strona

Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości