Objawy - czy ktoś miał podobne - Martyna90

Nie zawsze kończy się operacją

Objawy - czy ktoś miał podobne - Martyna90

Postprzez Martyna90 » 1 kwi 2019, o 19:36

Piszę , bo szukam w internecie i nic konkretnego nie znalazłam na temat takich objawów występujących razem, może tutaj któraś z Was sie spotkała z czymś podobnym i wie co dalej robić. W grudniu 2017 miałam amputowaną szyjkę macicy ( prawie w całości ). od pewnego czasu odczuwam dolegliowści ze strony odcinka lędżwiowego kręgosłupa , raz mniejsze raz większe , ale towarzyszą mi już codziennie w dużej mierze są uzależnione od pozycji , jaką przyjmę. Jest to taki ciągnący ból promieniujący na lewą stronę miednicy . Czasem jak siedzę i napinam mięśnie brzucha mam uczucie jakby pochwa się delikatnie przesuwała. Macicę mam tyłozgiętą od zawsze , nie wiem jak bardzo , każdy lekarz , którego spotkałam traktował to jako moją fizjologię nie zagłębiając się w temat .. Od jakichś kilku miesięcy odczuwam też nieprzyjemny ból- kłucie w odbycie , nie mam hemoroidów , nie narzekam na zaparcia . Usg samej macicy robione było w lipcu i w październiku 2017 , nikt nic złego nie widział , żadnych mięśniaków , żadnych torbieli , nic... Nie wiem od czego mam zacząć diagnostykę do kogo się zgłosić . Czy to może być w ogóle związane z jakimś problemem ginekologicznym , czy amputacja samej szyjki macicy mogła spowodować zachwianie statyki pozostałych narządów ?
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Re: Objawy - czy ktoś miał podobne

Postprzez Anita71 » 1 kwi 2019, o 20:25

Martynko nie szukaj w necie chorób w kierunku tych objawów, to jest za duża rozpiętość, i objawy ze strony kręgosłupa, miednicy, odbytu, jelita, tam prawie każda choroba będzie pasować a Ty kochana się załamiesz. Z tym wszystkim całym zestawem dolegliwości można iść do ginekologa on może też zbadać odbyt i podpowie co z tym robić, rodzinny o ile jest dobry też powinien pomóc i ustalić diagnostykę. Dobrze czytam, że USG macicy miałaś ponad półtora roku temu? To chyba dość dawno jak na problemy które przeszłaś z szyjką? Kiedy byłaś u gina?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Objawy - czy ktoś miał podobne

Postprzez Stynka » 1 kwi 2019, o 20:41

Martynko,
popieram wypowiedź Anity :kolobok_yes:
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Objawy - czy ktoś miał podobne

Postprzez basia65 » 1 kwi 2019, o 20:52

Martynko nie jestem lekarzem, ale na pewno powinnaś wybrać się do ginekologa jak i lekarza rodzinnego. Trudno powiedzieć jaka może być przyczyna tych dolegliwości :-\ czy to sprawy kobiece, czy od kręgosłupa :-\ tylko lekarz na podstawie diagnostyki może to właściwie określić, pozdrawiam i daj znać co się dzieje :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Objawy - czy ktoś miał podobne

Postprzez olikkk » 1 kwi 2019, o 21:51

Dziewczyny mają rację :kolobok_yes3:
Najpierw lekarz L-)
Net Ci diagnozy nie postawi =((
Pędź się przebadać 🙏💋
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Objawy - czy ktoś miał podobne

Postprzez Martyna90 » 2 kwi 2019, o 10:16

Ostatnio u gina byłam w grudniu. To co obserwuję to że objawy nasilają się w drugiej połowie cyklu, zwlaszcza przed miesiączką. Cykle też mi się skracają, jeszcze w ubiegłym roku 24 dni teraz średnia 22-23. Mam umywioną wizytę na 27 maja, ciężko mi się zegrać z moim lekarzem, wydaje mi się że coraz więcej pacjentek go oblega, terminy się wydłużają. A myi ciężko się wstrzelić przy tak krótkim cyklu ,żeby cytologię pobrać i USG zrobić najlepsza jest pierwsza połowa cyklu, w takich warunkach to mam tylko tydzień żeby pojawić się na wizycie. Poproszę żeby lekarz sprawdził statykę narządów, tak na początek...
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie


Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości