Przerost endometrium z atypią

Nie zawsze kończy się operacją

Przerost endometrium z atypią

Postprzez Miśka » 22 mar 2018, o 16:54

Cześć trafiłam tu poszukując informacji na temat przerostu endometrium z atypią internet jest studnią bez dna ale jeśli chodzi o takie rzeczy są bardzo skąpo opisane jeszcze nie wiem czy będę operowana bo dostałam drugą terapię hormonalną i sprawa jest w toku obserwuje Was od sierpnia i teraz się zdecydowałam żeby do Was dołączyć może moja historia będzie mogła komuś pomóc a Wy może będziecie mi pomocne w rozważeniu za i przeciw jeśli chodzi o operację
:kolobok_girl_pinkglassesf:
Miśka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 mar 2018, o 20:08
Wiek: 33
Data operacji: 8 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost atypowy endometrium
Zakres operacji: Jestem przed operacją
Wynik HP: Pierwsza histopatologia to przerost atypowy endometrium po terapii gestagenami przez 3 miesiace miałam powtórzone zabieg lyzeczkowania i w histopatologii nie wyszły komórki A typowe ale był duży przerost i torbiele?
Terapia hormonalna: Megalia zawiesina przez 3 miesiace po 10 ml

Re: Przerost endometrium z atypią

Postprzez olikkk » 23 mar 2018, o 16:18

Miśka witam Cię cieplutko :ymhug:
Moje doświadczenia z tym problem są żadne niestety :-??
Mam jednak nadzieję, że pojawi się ktoś, kto będzie mógł się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, a przy okazji pomoże Ci podjąć właściwą decyzję :kolobok_give_heart2:
Witam Cię u nas :-h
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Przerost endometrium z atypią

Postprzez MagiJ » 24 mar 2018, o 21:42

Witaj Miśka,
napiszę Ci moją historię. Absolutnie nie chcę nic sugerować. W "syrenkowie" jestem w wątku rakowym. Ale od początku: do szpitala trafiłam na histeroskopię z powodu plamień i polipa, stwierdzonego w usg z opisem ?. Wynik po histeroskopii to rak endometrium oraz przerost atypowy komórek endometrium. Miałam proponowane leczenie gestagenami z tego tytułu że nie mam dzieci. Czy zastosować to leczenie rozstrzygnąć miał wynik rezonansu. W usg po histeroskopii wszystko w macicy było ok. W rezonansie wyszła zmiana opisana ze znakiem ?. Miałam robioną biopsję celowaną w której wyszły komórki atypowe. Opis po usunięciu macicy z przydatkami to adenocarcinoma endometrioides z naciekaniem na mięsniówke. Zalecono mi leczenie dodatkowe - tylko 2 brachterapie.
Ja nie miałam wyboru..może to lepiej... nie wiem.

Najważniejsze to bądź pod opieką dobego lakarza.
Uściski i pozytywne myśli. %%-
MagiJ
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 sty 2018, o 19:39
Wiek: 35
Data operacji: 4 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides g1
Zakres operacji: histerektomia radykalna
Wynik HP: adenocarcinoma endometrioides g1
Terapia hormonalna: nie wskazana


Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości