Rozrost złożony z atypią a ciąża - Margaretka

Nie zawsze kończy się operacją

Rozrost złożony z atypią a ciąża - Margaretka

Postprzez Margartka » 7 lut 2021, o 13:52

Mam 31 lat. Długo bezskutecznie starałam się o dziecko. W końcu trafiłam do lekarza, okazało się, że mam niewchłaniający się polip. Miałam histeroskopię w lecie, polip wycięty. Histopatologia przyszła zła: rozrost złożony endometrium z atypią, przewlekly stan zapalny. Pół roku byłam na doustnym progesteronie i miałam założoną wkładkę. W styczniu ponowna histeroskopia i histopatologia już dobra. Mimo to teraz jestem już po owulacji i dzień po owu endometrium miało aż 15,5 mm. Boję się, że bez leków to wszystko szybko wróci. Nie mam dzieci. Mam mieć jeszcze laparoskopię, żeby sprawdzić drożność i czy nie na endometriozy. Potem mam powiedziane, że ciąża musi być szybko, jeśli nie uda się w trzy mc to in vitro. Lekarz kazał mi się przygotować na wielokrotne łyżeczkowanie i że po urodzeniu dzieci macicą będzie wycięta. Nie chcę tego. Ale teraz najbardziej potrzebuję nadziei na to, że mogę mieć dziecko. Czy jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji?
Nie rozumiem też do końca genezy tej przypadłości, mimo że lekarz próbował mi to tłumaczyć. Boję się. Tak bardzo chciałabym być mamą.
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Anita71 » 7 lut 2021, o 19:00

Margartko cześć! Jestem po całkowitym wycięciu macicy z powodu polipa wewnątrzmacicznego z atypią. Nie miałam nad czym się zastanawiać trzeba było wyciąć, z tym, że ja jestem mamą, mam dwie córki. Ty chcesz zawalczyć o ciążę. Dlatego to inna sytuacja. Musisz bardzo współpracować z lekarzami, żeby ewentualnie dać sobie szansę na ciążę i jednocześnie zapanować nad chorą macicą. Musisz być czujna mądra i rozważna. Myślę że może się udać, jeżeli jest to atypia i lekarze są przekonani, że głębiej w macicy nic gorszego się nie dzieje, to trzeba szybko zajść w ciążę i potem zająć się szybko leczeniem :ymhug: pozdrawiam
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Margartka » 7 lut 2021, o 20:39

Dziekuję za odpowiedź 😘 może znajdę kogoś, kto był w mojej sytuacji i dostanę trochę nadziei? Wydaje się, że to bardzo nietypowa sprawa, ciężko znaleźć na taki temat informacje i ciężko znaleźć kogokolwiek, kto miał podobnie.
Lekarz nie jest onkologiem, jest tylko ginekologiem. Ale chyba wdrożone leczenie jest dobre? Jak myślisz?
Zastanawiam się też, czy jest szansa, żeby się z tego wyleczyć bez wycinania macicy. Takich osób też szukam, może jest ktoś kto to miał i nigdy już nie wróciło?
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez eli-50 » 7 lut 2021, o 23:41

Witaj Margartka w naszym gronie :ymhug:
Trudno mi jest coś radzić w tym przypadku. Miejmy nadzieję, że uda Ci się zapanować nad tą trudną sytuacją %%- . A może jeszcze przydałaby się opinia onkologa :-?
Pozdrawiam cieplutko :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez hugnonot » 8 lut 2021, o 14:02

Margartka napisał(a):Mam 31 lat. Długo bezskutecznie starałam się o dziecko. W końcu trafiłam do lekarza, okazało się, że mam niewchłaniający się polip. Miałam histeroskopię w lecie, polip wycięty. Histopatologia przyszła zła: rozrost złożony endometrium z atypią, przewlekly stan zapalny. Pół roku byłam na doustnym progesteronie i miałam założoną wkładkę. W styczniu ponowna histeroskopia i histopatologia już dobra. Mimo to teraz jestem już po owulacji i dzień po owu endometrium miało aż 15,5 mm. Boję się, że bez leków to wszystko szybko wróci. Nie mam dzieci. Mam mieć jeszcze laparoskopię, żeby sprawdzić drożność i czy nie na endometriozy. Potem mam powiedziane, że ciąża musi być szybko, jeśli nie uda się w trzy mc to in vitro. Lekarz kazał mi się przygotować na wielokrotne łyżeczkowanie i że po urodzeniu dzieci macicą będzie wycięta. Nie chcę tego. Ale teraz najbardziej potrzebuję nadziei na to, że mogę mieć dziecko. Czy jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji?
Nie rozumiem też do końca genezy tej przypadłości, mimo że lekarz próbował mi to tłumaczyć. Boję się. Tak bardzo chciałabym być mamą.


Moja rada - skonsultuj u innego lekarza a nawet dwóch, najlepiej nie znających się wzajemnie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Anita71 » 9 lut 2021, o 19:42

Margartko nie powiem czy jesteś dobrze prowadzona, bo nie wiem. U Ciebie być może lekarz bierze pod uwagę, że chcesz zajsc w ciążę i podejmuje takie a nie inne próby leczenia. Z tego co wiem Dziewczyny na forum z atypią miały usuwana macicę. Takie miały wskazania jak i ja.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Margartka » 9 lut 2021, o 20:06

Wygląda na to, że jestem nietypowym przypadkiem. Wiem, że na pewno były takie kobiety w Polsce, ale może nie ma ich tu na tym forum. Jestem na stanowisku, że dopóki nie mam dzieci to nie dam sobie usunąć macicy, przeczytałam badania amerykańskie na ten temat, że tak można u kobiet, które nie rodziły postąpić. Ale może pomożecie mi na podstawie swoich doświadczeń. Czy po usunięciu macicy w wyniku histopatologicznym były rakowe komórki? Zdarzało się tak Wam? Trochę się tego obawiam, tak czy inaczej, będę ryzykować. I jeszcze jedno pytanie. Czy na etapie diagnostyki miałyście robione jeszcze jakieś dodatkowe badania poza histeroskopią?
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez hugnonot » 9 lut 2021, o 20:58

Margartka napisał(a):Wygląda na to, że jestem nietypowym przypadkiem. Wiem, że na pewno były takie kobiety w Polsce, ale może nie ma ich tu na tym forum. Jestem na stanowisku, że dopóki nie mam dzieci to nie dam sobie usunąć macicy, przeczytałam badania amerykańskie na ten temat, że tak można u kobiet, które nie rodziły postąpić. Ale może pomożecie mi na podstawie swoich doświadczeń. Czy po usunięciu macicy w wyniku histopatologicznym były rakowe komórki? Zdarzało się tak Wam? Trochę się tego obawiam, tak czy inaczej, będę ryzykować. I jeszcze jedno pytanie. Czy na etapie diagnostyki miałyście robione jeszcze jakieś dodatkowe badania poza histeroskopią?

test ROMA z krwi, nawet za własne pieniądze warto zrobić
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Margartka » 9 lut 2021, o 22:43

Dziekuję, nie wiedziałam o tym teście, właśnie czytam. I tak wszystkie badania robię prywatnie, na NFZ mnie chcą przez telefon leczyć, także to też sobie mogę zapłacić. Może nie w tym miesiącu już, ale rok ma więcej miesięcy :)
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Anita71 » 10 lut 2021, o 18:13

Margartko na forum mamy Syrenki które przed wycięciem macicy w hispacie miały stan przednowotworowy, np atypię a po operacji w hispacie był rak. No ale tak nie musi być. U mnie była taka obawa, moj hispat po operacji był taki jak po łyżeczkowaniu czyli atypia.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Gabi17 » 20 lut 2021, o 18:02

[quote="Margartka"]Mam 31 lat. Długo bezskutecznie starałam się o dziecko. W końcu trafiłam do lekarza, okazało się, że mam niewchłaniający się polip. Miałam histeroskopię w lecie, polip wycięty. Histopatologia przyszła zła: rozrost złożony endometrium z atypią, przewlekly stan zapalny. Pół roku byłam na doustnym progesteronie i miałam założoną wkładkę. W styczniu ponowna histeroskopia i histopatologia już dobra. Mimo to teraz jestem już po owulacji i dzień po owu endometrium miało aż 15,5 mm. Boję się, że bez leków to wszystko szybko wróci. Nie mam dzieci. Mam mieć jeszcze laparoskopię, żeby sprawdzić drożność i czy nie na endometriozy. Potem mam powiedziane, że ciąża musi być szybko, jeśli nie uda się w trzy mc to in vitro. Lekarz kazał mi się przygotować na wielokrotne łyżeczkowanie i że po urodzeniu dzieci macicą będzie wycięta. Nie chcę tego. Ale teraz najbardziej potrzebuję nadziei na to, że mogę mieć dziecko. Czy jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji?
Nie rozumiem też do końca genezy tej przypadłości, mimo że lekarz próbował mi to tłumaczyć. Boję się. Tak bardzo chciałabym być mamą.[/quote

Witaj. Mysle ze lekarz prowadzi Cie wlasciwie, bo chcesz byc mama. Mi pewien ginekolog onkolog tlumaczyl ze tak sie robi gdy kobieeta chce jeszcze miec dziecko. Nawet gdy sa początki raka endometrium. Daje sie wysokie dawki hormonow potem szybko ciąża, następnie usunięcie macicy. Wiem ze miał takie przypadki, nie wiem gdzie sie leczysz, jesli chcesz namiary na tego lekarza ktory mi mowil to napisz na priv. Moze warto skonsultować on jest tez onkologiem.
Gabi17
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 12:29
Wiek: 37
Data operacji: 21 maja 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: niejednoznaczny wynik hp
Zakres operacji: usuniecie macicy z szyjką, jajników, węzłów biodrowych
Wynik HP: rak trzonu macicy A1G1
Terapia hormonalna: nie

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez AnnaZ » 26 lut 2021, o 12:23

Margartko, gdybym była w Twoim wieku też nie dałabym sobie wyciąć macicy, walczyłabym o nią i o dziecko! Pytasz czy zdarza się, że po wycięciu okazuje się, że jest rak. Tak, zdarza się. Ale też - powiedział mi to mój onkolog -, że zdarza się CZĘSTO, że wycinana jest macica ,a ona jest zdrowa! Więc myśl w ten sposób! Walcz o bycie mamą! Jesteś bardzo młoda!!! Po urodzeniu dziecka będzie Ci łatwiej podjąć decyzję o pożegnaniu się z tym organem, ja tak sobie to tłumaczę, że macica spełniła swoją rolę, dała mi dziecko i muszę się z nią pożegnać. Każda kobieta w pewnym sensie kiedyś musi...
Nie ma tu chyba na tym forum takich osób jak Ty, raczej więcej, które są po lub przed usunięciem macicy. Ale na pewno kobiet takich jest mnóstwo, spotkaj się z dobrym ginekologiem onkologiem, oni mają to na codzień.
AnnaZ
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 10:52
Wiek: 43
Data operacji: 2 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rozrost z atypią
Zakres operacji: Usunięcie macicy bez jajników
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez hugnonot » 26 lut 2021, o 17:01

AnnaZ napisał(a):Margartko, gdybym była w Twoim wieku też nie dałabym sobie wyciąć macicy, walczyłabym o nią i o dziecko! Pytasz czy zdarza się, że po wycięciu okazuje się, że jest rak. Tak, zdarza się. Ale też - powiedział mi to mój onkolog -, że zdarza się CZĘSTO, że wycinana jest macica ,a ona jest zdrowa! Więc myśl w ten sposób! Walcz o bycie mamą! Jesteś bardzo młoda!!! Po urodzeniu dziecka będzie Ci łatwiej podjąć decyzję o pożegnaniu się z tym organem, ja tak sobie to tłumaczę, że macica spełniła swoją rolę, dała mi dziecko i muszę się z nią pożegnać. Każda kobieta w pewnym sensie kiedyś musi...
Nie ma tu chyba na tym forum takich osób jak Ty, raczej więcej, które są po lub przed usunięciem macicy. Ale na pewno kobiet takich jest mnóstwo, spotkaj się z dobrym ginekologiem onkologiem, oni mają to na codzień.

Mądra rada!
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez olikkk » 6 mar 2021, o 13:48

Margaretko co u Ciebie ?
Jakieś mowe decyzje ?
Przytulam Cię mocno :ymhug:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Margartka » 27 mar 2021, o 00:34

olikkk napisał(a):Margaretko co u Ciebie ?
Jakieś mowe decyzje ?
Przytulam Cię mocno :ymhug:


Cześć, próbowałam pisać wiadomości prywatne dwa razy na prośbę dwóch osób, ale mi nie wyszło. Nic na razie nie będę usuwać, czeka mnie wzmożona profilaktyka. Miałam też laparoskopię, na której wyszło mi kilka dodatkowych problemów :( najprawdopodobniej czeka mnie in vitro, bo bez tego prawie nie ma szans :( Trzymajcie kciuki, żeby udało mi się zostać mamą. Pozdrawiam!
Margartka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2021, o 12:56
Wiek: 31
Data operacji: 15 stycznia 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Polip- atypowy rozrost endometrium
Zakres operacji: Miałam dwie histeroskopie z łyżeczkowaniem, wycięcie polipa, czekam na laparoskopię
Wynik HP: Za pierwszym razem: przewlekły stan zapalny, rozrost złożony z atypią,
Za drugim razem ok
Terapia hormonalna: Wkładka hormonalną, doustnie progesteron

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża - Margaretka

Postprzez monte » 27 mar 2021, o 07:20

Trzymam !!!
Z calych sil 🙂
Wielu moich znajomych borykalo sie z problemami,endometriozy,usuniecię jajnika a w koncu zostali rodzicami,riwniez z pmoca in vitro 🙂
Powodzenia!
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża - Margaretka

Postprzez Anita71 » 27 mar 2021, o 18:20

Margartka trzymaj się dzielnie i walcz o macierzyństwo :ymhug: :x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża - Margaretka

Postprzez olikkk » 29 mar 2021, o 14:30

Margaretko oby wszystko się poukładało po Twojej myśli :ympray: :kolobok_air_kiss: :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozrost złożony z atypią a ciąża

Postprzez Roz32 » 16 sty 2022, o 13:09

Margartka napisał(a):Wygląda na to, że jestem nietypowym przypadkiem. Wiem, że na pewno były takie kobiety w Polsce, ale może nie ma ich tu na tym forum. Jestem na stanowisku, że dopóki nie mam dzieci to nie dam sobie usunąć macicy, przeczytałam badania amerykańskie na ten temat, że tak można u kobiet, które nie rodziły postąpić. Ale może pomożecie mi na podstawie swoich doświadczeń. Czy po usunięciu macicy w wyniku histopatologicznym były rakowe komórki? Zdarzało się tak Wam? Trochę się tego obawiam, tak czy inaczej, będę ryzykować. I jeszcze jedno pytanie. Czy na etapie diagnostyki miałyście robione jeszcze jakieś dodatkowe badania poza histeroskopią?



Tez jestem w tej samej sytuacji. Jestem tydzien po odebraniu wyniku. Mam 32 lata
Roz32
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2022, o 17:08
Wiek: 32
Data operacji: 31 grudnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienie
Zakres operacji: Macica
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Problemy ginekologiczne przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość