Włosy po chemioterapii

Pomagamy Wam wygrać

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez ASAJ75 » 4 lut 2023, o 12:48

Olikkkk, dziewczyny na chemii( tzw weteranki, które miały już kolejne cykle), przestrzegały, żeby nic z alkoholem, w tym właśnie nie raz mówiły o Amolu, żeby się wystrzegać. Tak na logikę biorąc przy tłustych włosach lub skórze głowy na początku pewnie pomaga, a potem raczej szkodzi.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez Stynka » 4 lut 2023, o 15:42

Asaj,
po chemii i to najważniejszy jest ... czas......
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez olikkk » 5 lut 2023, o 12:59

Tyle tych porad, człowiek się stara z nich korzystać i nie ma świadomości, że zamiast pomóc, może sobie zaszkodzić #-o
Tylko jak odróżnić te porady dobre od złych :-\
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez ASAJ75 » 5 lut 2023, o 13:17

Wiem Stynko, staram się być cierpliwa. I naprawdę już godzę się z tym co się dzieje, i jak, i w jakim tempie. Ale z drugiej strony, jak mogę w czymś sobie pomoc, to chętnie to zrobię. Kupiłam więc szczotkę na mojego 1 cm , a miejscami 1, 5 jeża i masuję nią skórę głowy, na skórę w szczególności w tych goławych miejscach stosuję loxon pół na pół z kroplami do oczu( przepis od dermatologa) na szybszy porost włosów. A na brwi i rzęsy odżywka Oceanica też na szybszy porost. Już mam swoje brwi, rzęsy na upartego mogłabym nawet potraktować maskarą, a chemia ostatnia była 2.12.

I co zaskakujące - nigdy nie miałam na twarzy meszku, tylko blady wąsik który depilowałam. Teraz wąsik wcale nie jest blady, a meszek mam gesty na policzkach. Coś czuję że brak hormonów po wycięciu jajników w tej kwestii jest winny. Ale nic to, zajmę się tym kiedy indziej, teraz najważniejsze, że jeszcze tylko 6x radio i jedna brachy. 💪👍😄🎉🍾. Choć już koszmarnie mi się ten czas wlecze ….tym bardziej że jelita zaczęły żyć swoim życiem.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez hugnonot » 5 lut 2023, o 17:04

ASAJ75 napisał(a):Wiem Stynko, staram się być cierpliwa. I naprawdę już godzę się z tym co się dzieje, i jak, i w jakim tempie. Ale z drugiej strony, jak mogę w czymś sobie pomoc, to chętnie to zrobię. Kupiłam więc szczotkę na mojego 1 cm , a miejscami 1, 5 jeża i masuję nią skórę głowy, na skórę w szczególności w tych goławych miejscach stosuję loxon pół na pół z kroplami do oczu( przepis od dermatologa) na szybszy porost włosów. A na brwi i rzęsy odżywka Oceanica też na szybszy porost. Już mam swoje brwi, rzęsy na upartego mogłabym nawet potraktować maskarą, a chemia ostatnia była 2.12.

I co zaskakujące - nigdy nie miałam na twarzy meszku, tylko blady wąsik który depilowałam. Teraz wąsik wcale nie jest blady, a meszek mam gesty na policzkach. Coś czuję że brak hormonów po wycięciu jajników w tej kwestii jest winny. Ale nic to, zajmę się tym kiedy indziej, teraz najważniejsze, że jeszcze tylko 6x radio i jedna brachy. 💪👍😄🎉🍾. Choć już koszmarnie mi się ten czas wlecze ….tym bardziej że jelita zaczęły żyć swoim życiem.

Oczywiście, że to brak hormonów, nawet HTZ tego problemu szczeciny nie rozwiązuje. Niestety pęseta codziennie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez Anita71 » 5 lut 2023, o 22:40

Mówicie o zwiększającym się zaroście na twarzy tzn. meszek czy o czym?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez hugnonot » 5 lut 2023, o 22:44

Anita71 napisał(a):Mówicie o zwiększającym się zaroście na twarzy tzn. meszek czy o czym?

mhm wąsik nad górną wargą, włoski na brodzie, nawet na szyi pojedyncze
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez Anita71 » 5 lut 2023, o 22:51

Mi nasila się meszek na policzkach
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez Stynka » 6 lut 2023, o 18:50

Ojojojojojojo... mam ci nadmiar owłosienia od dawna. Depilacja wąsika, brody i boków co 5-6 tygodni. Brwi również. Pęsetka - codziennie. Taka moja uroda/nacja/geny. Kiedyś bardzo starsza ciocia mojego męża, za mojej młodości określiła mnie: Ni Szpanka, ni Italianka, ni Cyganka... po prostu ładna, nasza (cokolwiek to znaczy) dziewczyna ;) Ciocia była "przyszywana", a pochodziła z okolic Mołdawii ;) Zadomowiła się na Ziemiach Odzyskanych.
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Włosy po chemioterapii

Postprzez hugnonot » 6 lut 2023, o 18:54

Stynka napisał(a):Ojojojojojojo... mam ci nadmiar owłosienia od dawna. Depilacja wąsika, brody i boków co 5-6 tygodni. Brwi również. Pęsetka - codziennie. Taka moja uroda/nacja/geny. Kiedyś bardzo starsza ciocia mojego męża, za mojej młodości określiła mnie: Ni Szpanka, ni Italianka, ni Cyganka... po prostu ładna, nasza (cokolwiek to znaczy) dziewczyna ;) Ciocia była "przyszywana", a pochodziła z okolic Mołdawii ;) Zadomowiła się na Ziemiach Odzyskanych.

może trochę krwi tureckiej :D
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia strona

Powrót do Z rakiem można wygrać



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości