Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Pomagamy Wam wygrać

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Miroslawa » 5 kwi 2022, o 19:31

Dobry wieczor kochane, tak jestem w szpitalu, jutro mnie wypuszczaja, cisnienie mi sie unormowalo, mam nadzieje, ze do operacji po swietach bedzie dalej sie trzymac. W poniedzialek przed świętami mam przyjechac na pety. A we wtorek do anestezjologa i na badania. Potem swieta, a w czwartek po swietach operacja najpierw nadnercza, a potem jak przyjde do siebie to bedzie operacja macicy, mam nadzieje ze nastapi to dosc szybko. Ale ciagle tylko czekam, a to czekanie wykancza, zreszta pewnie niejedna z was to czekanie zna.
Miroslawa
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 lut 2022, o 19:48
Wiek: 62
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: Wycieta macica, przydatki, węzly chlonne
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Gosiak » 5 kwi 2022, o 19:42

Zgadzam się Mirko, to jest proces ciągłego czekania i ćwiczenia cierpliwości. Małymi kroczkami do przodu, oby już żadnych przeszkód przed Tobą nie było.
Trzymam kciuki za powodzenie leczenia, obyś spokojnie dotrwała do operacji 😊😊😊
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez olikkk » 5 kwi 2022, o 19:51

To życzę Ci żeby już wszystko poszło wg nowego planu i zakończyło się sukcesem :x
Zdrówka i cierpliwości Ci życzę :ympray: :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Iwo65 » 5 kwi 2022, o 21:50

Czekanie jest straszne, wiem coś o tym, ale nie martw sie bedzie wszystko dobrze. Dziewczyny dobrze piszą malymi kroczkami to chyba najlepsza rada, bo jak za duzo myslisz to wtedy jeszcze bardziej czas sie ciągnie. Ja mialam wrazenie jakby czas w miejscu sie zatrzymal jak czekalam na operację. Trzymaj się, bedzie ok :ymhug:
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez olikkk » 20 kwi 2022, o 22:15

Mirko to już jutro ten ważny dzień ...
Trzymaj się Kochana :kolobok_girl_in_love:
Jesteśmy tu i czekamy i wspieramy :ympray: :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez monte » 21 kwi 2022, o 08:39

Powodzenia!!!
Przytulam🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez eli-50 » 22 kwi 2022, o 14:44

Mirosława %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Gonia » 22 kwi 2022, o 17:03

Mirka trzymaj się %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Miroslawa » 24 kwi 2022, o 14:51

Ja juz po pierwszej operacji 2 dni temu, teraz leze na oddziale. Wszystko przebieglo bez powiklan. Operacja trwala 4 godziny. Teraz musze sie podniesc, wygoic i czeka mnie operacja syrenkowa. Juz jestem po ale ciagle przed
Miroslawa
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 lut 2022, o 19:48
Wiek: 62
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: Wycieta macica, przydatki, węzly chlonne
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Gosiak » 24 kwi 2022, o 14:56

Cieszę się Mirko, że już po i wszystko przebiegło dobrze. Teraz obyś doszła do siebie, kolejny raz nie będzie pewnie już taki straszny.
Dbaj o siebie i dawaj się rozpieszczać 😊
Przytulam mocno :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Gonia » 24 kwi 2022, o 15:44

Zrobiłaś pierwszy bardzo ważny krok do polepszenia zdrówka. Super, że wszystko poszło bez powikłań. Na pewno się też wszystko szybko i ładnie zagoi %%- Potem przyjdzie czas na resztę %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Stynka » 24 kwi 2022, o 19:22

Mirosławo :ymhug:
Zbieraj siły do dalszego leczenia @};- %%- %%- %%-
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Iwo65 » 24 kwi 2022, o 19:31

Małymi kroczkami powoli do pełni zdrowia :) trzymaj się mocno :ymhug:
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2022, o 17:17

Powodzenia :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Miroslawa » 6 maja 2022, o 21:18

Kochane dziewczyny, chyba spotkal mnie cud. Po operacji guza dzisiaj pojechalam na wyciagniecie szwow, a przy okazji podeszlam do mojego ginekologa by umowic sie na operacje macicy. Przy okazji poprosilam o wynik petow, ktore mialam robione miesiac temu. I wiecie co? Okazalo sie ze w macicy ani wkolo zaden znacznik nie rozblysl. Tylko w nadnerczu zablysnal guz , ten ktory byl wyciety 2 tygodnie temu(wynik petu jeszcze nie byl w systemie w tym czasie) pani ginekolog zanim jeszcze ogladnela wynik, podala mi termin operacji 1 czerwca, a ja teraz sobie mysle, ze moze zrobic ja troche pozniej jak calkiem przyjde do siebie, bo chyba nie ma pospiechu. Mam taka nadzieje. Te pety zaordynowali mi endokrynolodzy w trakcie diagnostyki guza. Ani chirurg ktory mnie operował ani ginekolog, ktory ma mnie operować nie wiedział o tym badaniu. I teraz widzialam wyraznie ze troche byl skonfundowany, jak zobaczyl wynik. Mam nadzieje ze moja radosc nie jest przedwczesna. Ale pierwszy raz od czterch miesiecy czuje sie lekka, jakby mi wielkie glazy spadly z serca.
Miroslawa
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 lut 2022, o 19:48
Wiek: 62
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: Wycieta macica, przydatki, węzly chlonne
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez hugnonot » 6 maja 2022, o 21:56

Miroslawa napisał(a):Kochane dziewczyny, chyba spotkal mnie cud. Po operacji guza dzisiaj pojechalam na wyciagniecie szwow, a przy okazji podeszlam do mojego ginekologa by umowic sie na operacje macicy. Przy okazji poprosilam o wynik petow, ktore mialam robione miesiac temu. I wiecie co? Okazalo sie ze w macicy ani wkolo zaden znacznik nie rozblysl. Tylko w nadnerczu zablysnal guz , ten ktory byl wyciety 2 tygodnie temu(wynik petu jeszcze nie byl w systemie w tym czasie) pani ginekolog zanim jeszcze ogladnela wynik, podala mi termin operacji 1 czerwca, a ja teraz sobie mysle, ze moze zrobic ja troche pozniej jak calkiem przyjde do siebie, bo chyba nie ma pospiechu. Mam taka nadzieje. Te pety zaordynowali mi endokrynolodzy w trakcie diagnostyki guza. Ani chirurg ktory mnie operował ani ginekolog, ktory ma mnie operować nie wiedział o tym badaniu. I teraz widzialam wyraznie ze troche byl skonfundowany, jak zobaczyl wynik. Mam nadzieje ze moja radosc nie jest przedwczesna. Ale pierwszy raz od czterch miesiecy czuje sie lekka, jakby mi wielkie glazy spadly z serca.

Może przejdź się z wynikiem do innego ginekologa, doświadczonego i nie mającego związku z Twoim obecnym, nie sugeruj mu diagnozy i zobacz co powie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Stynka » 6 maja 2022, o 22:35

Mirosławo, cieszę się razem z Tobą.
Huguś ma rację, żeby pokazać wyniki innemu lekarzowi. Chociaż... "u nas" (w naszym regionie) właściwie wszyscy prezentują "tę samą szkołę" ;)
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez eli-50 » 6 maja 2022, o 22:47

Mirosławo %%- %%- %%- :ymhug: :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez Miroslawa » 6 maja 2022, o 22:55

Zacytuje fragment dotyczacy macicy "poza tym dystrybucja w pozostalych objetych badaniem segmentach ciala fizjologiczna. Szczegolnie w obrebie trzonu macicy brak istotnego wychwytu radioznacznika." Wg mnie tu nie ma nic co mozna jakos inaczej zinterpretowac. I tak Stynko masz racje, u nas ginekolodzy onkolodzy z jednej szkoly. A wyciac macice trzeba bo w ciagu 2 lat wyrosly mi dwa miesniaki, i poza tym regularnie mam co 2 lata abrazje bo przerasta mi endometrium, a czasem dodatkowo mam tam polipy. Juz dwa lata temu bylam gotowa poddac sie takiemu zabiegowi, ale moja ginekolog mi odradzila mowiac, ze taki zabieg w jakims stopniu okalecza kobiete. Mysle sobie ze moj styczniowy histpat ktory spowodowal obecną lawine wydarzen, byl bledny, lub dotyczyl innej kobiety. Czekalam na niego 3 tygodnie zamiast dwoch i dalej bym czekala gdybym nie poprosila o interwencje mojej ginekolog, do ktorej chodzilam cale lata.
Miroslawa
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 lut 2022, o 19:48
Wiek: 62
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: Wycieta macica, przydatki, węzly chlonne
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak endometrium typ surowiczy - Mirosława

Postprzez hugnonot » 7 maja 2022, o 00:11

Miroslawa napisał(a):Zacytuje fragment dotyczacy macicy "poza tym dystrybucja w pozostalych objetych badaniem segmentach ciala fizjologiczna. Szczegolnie w obrebie trzonu macicy brak istotnego wychwytu radioznacznika." Wg mnie tu nie ma nic co mozna jakos inaczej zinterpretowac. I tak Stynko masz racje, u nas ginekolodzy onkolodzy z jednej szkoly. A wyciac macice trzeba bo w ciagu 2 lat wyrosly mi dwa miesniaki, i poza tym regularnie mam co 2 lata abrazje bo przerasta mi endometrium, a czasem dodatkowo mam tam polipy. Juz dwa lata temu bylam gotowa poddac sie takiemu zabiegowi, ale moja ginekolog mi odradzila mowiac, ze taki zabieg w jakims stopniu okalecza kobiete. Mysle sobie ze moj styczniowy histpat ktory spowodowal obecną lawine wydarzen, byl bledny, lub dotyczyl innej kobiety. Czekalam na niego 3 tygodnie zamiast dwoch i dalej bym czekala gdybym nie poprosila o interwencje mojej ginekolog, do ktorej chodzilam cale lata.

Twoja ginekolog ma w tym względzie rację. Co do mięśniaków - zasuszają się po menopauzie. Przerost endometrium wynika z niedoborów progesteronu albo inaczej z zaburzenia równowagi estrogen/progesteron. Dystrybucja fizjologiczna w PET oznacza, że jest OK.
Przeszłabym się do innego lekarza by zobaczyć co powie. Nie chodzi o to z jakiej będzie "szkoły". Ważne żeby miał odwagę mieć własne poglądy nie patrząc na to kto stawiał diagnozę przed nim. Dobry lekarz patrzy na pacjenta i wyniki - na tej podstawie stwierdza jak działać, a nie ślepo wierzy w diagnozę kolegi po fachu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z rakiem można wygrać



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości