Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp.

Re: Zmiany w życiu po operacji - rodzina, praca itp.

Postprzez olikkk » 8 wrz 2014, o 09:39

Lenko no to ja spelniam wszystkie warunki, a i tak pochrapuje :-? Chyba ze liczyc wieczne, chroniczne lekkie katarki ( zawsze musze miec chusteczki przy sobie ) to moze byc jakiś slad i winowajca :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - rodzina, praca itp.

Postprzez basia65 » 9 wrz 2014, o 20:25

Lenko sama sobie postawiłaś diagnozę :ymapplause: :ymhug:
Ja swojego chrapania nie słyszę, ale mąż czasami mówi, że chrapię, tylko że on też czasami chrapie =)) i mam podobnie jak Lenka, tylko z tym katarem, tez muszę mieć zawsze chusteczki przy sobie, bo mam alergię na kurz, leków nie biorę, bo niewiele pomagają :( a przed snem zawszę wydmuchuje nos :-! a wodę też zawsze mam przy łóżku :-o
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Zmiany w życiu po operacji - rodzina, praca itp.

Postprzez Diara » 9 wrz 2014, o 20:32

No to jak widzę traktorzystek jest tu więcej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Zmiany w życiu po operacji - rodzina, praca itp.

Postprzez basia65 » 9 wrz 2014, o 20:33

Diaro =)) :ymhug: :-*
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 22 lis 2018, o 16:55

Moje drogie, cudowne i kochane Syrenki :x
Dziś mija 8 lat od dnia, kiedy powstało nasze Syrenkowo i jest to powód mojej ogromnej radości i wdzięczności, bo udało się to dzięki Wam, za co z całego serca wszystkim dziękuję :ympray: :kolobok_give_heart2: :kolobok_girl_in_love:
Cieszę się tym bardziej, że udał się mój zamysł, jaki miałam w początkach Syrenkowa :)
Chciałam utrzymać jak najdłużej kontakt z Syrenkami, nie tylko dlatego, że było nam razem bardzo miło, ale też dlatego, żeby Syrenki mogły się dzielić swoim doświadczeniem z "Krewetkami" i "Świeżynkami" a również dlatego, żebyśmy mogły porównać nasze doświadczenia w dłuższym okresie czasu.
Zwykle Syrenki są z nami kilka miesięcy i kontakt się urywa, a nasze młode stażem Syrenki często zadają pytania jak to będzie z nami za kilka, czy kilkanaście lat po operacji ?
Czy szybciej się zestarzejemy ?
Czy będziemy miały inne problemy zdrowotne ?
Czy będziemy żałowały operacji ?
Czy nasze życie i psychika się zmieni i jak ?
To tylko niektóre pytania jakie wciąż się u nas powtarzają ....

Jest nas tu bardzo duża gromadka aktywnie piszących, albo tylko czytających Syrenek.
Czy przy okazji rocznicy, mogę Was prosić o takie fajne podsumowanie, kilka lat po operacji ?
To będzie bardzo ciekawy materiał dla wielu z nas :kolobok_yes:
Jeśli macie na Syrenkach swoje własne wątki, to fajnie gdybyście w nich takie podsumowanie umieściły.
Jeśli nie macie (bo kiedyś jeszcze takich wątków nie było) to zapraszam aby napisać to właśnie w tym wątku :kolobok_yes:

Z góry bardzo Wam dziękuję za odzew :kolobok_give_rose:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez Aga43 » 22 lis 2018, o 17:09

:-h :kolobok_yu: :kolobok_yess: hallo hallo. Oliku, Ty mówisz poproszę A ja mówię Jùuuuż😍. Mam 50 lat, jestem rocznicowa syrenkowa 8Lat :kolobok_yahoo: Jestem po 3 operacjach ginekologicznych. Do syrenkowa wpadłam po 2, tej najważniejszej. Miałam duuzo szczęścia! Że tu się znalazłam. Ostatnią i ostateczna (już totalna pustka aż wjeje🤣 w srodku) miałam w zeszłym roku w maju. Każda z 3, miałam innymi sposobami brzusznie, dołem i laparoskopowo. Nie wycieli mi charakteru, poczucia humoru i na pewno kobiecości. Trochę różnie z aktywnoscia :kolobok_yahoo: ale to chyba wynika u mnie z braku czasu. Ale jeżeli chodzi o doznania wszystko bez zmian i zastrzeżeń. Jedyny minus, to wynik mojej głupoty. Jak Wam lekarz mowi: nie dźwigać, to NIE DŹWIGAĆ. Niestety ale szczelność trochę szwankuje. Trzeba także dbać bardzo o higienę. Bo wystawione jesteśmy na mikroby😶 bardziej, niż nasze koleżanki. Nigdy przez chwilę nie zapisałam decyzji. Zyje jestem szczęśliwa i NIC MNIE nie boli, nie zalewa. A to, że jestem czuła🙂 na zmiany pogody? No cóż, zlamiemy rękę i też stajemy się barametrami 😎. Ściskam syrenki
Aga43
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:45
Wiek: 46
Data operacji: 16 lutego 2011
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki
Zakres operacji: Usunięta macica i szyjka pozostawione jajniki
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Jeszcze nie:-)

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez vika45 » 22 lis 2018, o 17:13

Tak więc w urodziny Syrenkowa podsumowuję ostatnie lata :) podczytywałam forum na Kafeterii, nawet sie tam podpytywałam, potem na Gazecie czytałam, zalogowałam się, przeszłam z Wami operację i....zostałam. Jest to uzależnienie :D
Po operacji blisko siedem lat. Czuję się wspaniale. Menopauza ustąpiła po sześciu latach plasterkowania. Zero problemów psychicznych, wręcz złagodniałam. Ja zadowolona, mąż też....oznak starości nie mam, nie stałam się pomarszczoną i zrzędliwą babą. Kobietą czuję się cały czas i nigdy nie odczułam braku kobiecości po usunięciu tej cząstki kobiecego ciała.Przed wypadaniem pochwy i opadaniem pęcherza zostałam zabezpieczona podczas zabiegu. Z ciężarami nie szalałam a dość długo korzystałam z palca wskazującego.Zresztą forumkowe podpowiedzi są niezastapione.
Oczywiście peseloza postępuje zgodnie z metryką.
Na szczęście trafiłam w odpowiednie miejsce i nie zdążyłam się naczytać o negatywnych skutkach.
Nie umiem pięknie pisać ale to towarzystwo zawsze pomoźe. Przytuli ale i kopnie w tyłek w razie potrzeby.
Dziękuję Wam :x :x
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez Iw88 » 22 lis 2018, o 17:46

Bardzo cieszę się, że czujesz się dobrze i cieszysz się życiem 🙂 Twoje słowa i innych Syrenek pomagają mi myśleć, że będzie dobrze 🙂 Czy mogę spytać jak zostałaś zabezpieczona przed nietrzymaniem moczu i wypadaniem pochwy? Tego najbardziej się obawiam ☹️ Pozdrawiam🙂
Iw88
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 lis 2018, o 15:22
Wiek: 30
Data operacji: 11 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Atonia i krwotok po porodzie
Zakres operacji: Usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez vika45 » 22 lis 2018, o 18:14

Mój doktorek zrobił i trzy w jednym. Usunął co trzeba metodą Richardsona więc pochwa na taśmach podwieszona. Poniewaź miałam wcześniej problem z trzymaniem moczu to podciągnął taśmami pęcherz. W lutym siedem lat i wszystko działa .
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 26 lis 2018, o 12:11

Viki, Aguś bardzo Wam dziękuję za odzew :kolobok_give_heart2:
Przy okazji życzę jak najlepszej kondycji 🙏
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez maria » 26 lis 2018, o 12:37

Może i ja napiszę parę słów ,jestem 3 lata po operacji usunięcia macicy
czuję się dobrze ,nadal czuję się kobietą ,nie postarzałam się nagle
jak piszą w necie ,,chodzę co 4 mc na kontrolne badania i jest ok :x
czego i Wam kochane syrenki życzę :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez Lena » 28 lis 2018, o 02:12

Po prostu nie wierzę, tyle napisałam i mi "zjadło, skasowało się" Zacznę jeszcze raz.

Kochane Syrenki i Krewetki, minęło 8 lat;

Nigdy nie żałowałam decyzji o radykalnej operacji. Do dzisiaj mam niestety w pamięci dwa ostatnie lata przed operacją, które wspominam fatalnie. Niemal bezustanne krwawienia skutecznie popsuły wiele aspektów mojego życia. Cieszę się,że nie mam krwawień, że wstaję z krzesła bez śladów na spodniach, chociaż...do dzisiaj niemal nie noszę jasnych spodni.

Nadal kleję plasterki hormonalne. Onkolog zaleca aby zakończyć terapię hormonalną,ze względu na liczne torbiele w piersiach. Ginekolog twierdzi,ze mogę je kleić do 70tki.

Moim problemem są zrosty pooperacyjne. Często czuję uczucie ciągnięcia i lekkiego bólu wzdłuż blizny pooperacyjnej. Styka się ona z inną blizną po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Kiedy miałam wykonywaną kolonoskopię to właśnie te zrosty były przyczyną bólu po badaniu, chociaż miałam je wykonane w krótkim uśpieniu.

Ginekolog zapisała mi estrogeny w maści dopochwowo. Uważam,ze znacznie poprawiają brak nawilżenia w pochwie, ale także..mniej popuszczam moczu, ponieważ zwieracz lepiej funkcjonuje.. Mała rzecz a duża różnica.

Udało mi się trochę schudnąć. Przez ostatnie lata stosowałam różne diety, ale dopiero post dr. Dąbrowskiej znacznie zredukował nadmiar kilogramów. Dzięki temu podobno mniej chrapię :))

Szkoda,ze w szpitalach lub w gabinetach ginekologicznych nie ma ulotek o tym, że:

1. Istnieje forum Syrenki i do kogo jest ono skierowane. Oliczku kocham Ciebie za to ,że stworzyłaś takie miejsce. :x

2. Czego można się spodziewać po operacji, jak radzić sobie z bólem jaką stosować dietę,że gazy są często spotykaną konsekwencją operacji,że blizny mogą ropieć i jak to leczyć,że możemy mieć problemy z trzymaniem moczu i jak sobie z tym radzić,ze należy ćwiczyć mięśnie Kegla.W jakiej pozycji spać po operacji, na którym boku,że nie wolno dźwigać itd.

3. Co powinien zawierać wypis ze szpitala, jakie badania (kserokopie badań) możemy zabrać przy wypisie.

4.Jakie mamy prawa po operacji np prawo do sanatorium, odszkodowanie wypłacane z polis ubezpieczeniowych.

5.Pomoc psychologa.Często jesteśmy w szoku po operacji i gdzieś tam w głowach przemyka myśl- pytanie o naszą kobiecość. Nie każda z nas jest na tyle silna, aby stanąć z podniesioną głową i głośno powiedzieć,ze operacja nie ma nic wspólnego z utratą kobiecości. Nasza Dorit pięknie o tym napisała w swojej książce. To ważna książka, którą z różnych względów powinna przeczytać każda Syrenka. Nie wszystkie z nas szukają pomocy w internecie czy na takim forum jak to. Nie wszystkie jesteśmy świadome tego,ze potrzebujemy pomocy psychologa.

6.Musimy też wiedzieć,ze mamy prawo przepłakać kilka nocy,że hormony,ze smutek... a potem codzienne życie zaciera w pamięci głupie myśli.

7.Uważam,że dla kobiet po naszej operacji powinien być przygotowany zestaw ćwiczeń, które wolno nam wykonywać.

Muszę jeszcze napisać o tym,że na forum poznałam wiele wspaniałych Kobiet. Kilka z Was spotkałam w realu- Viki, Ala, Madzia. Zawsze mogę na Was liczyć, zawsze macie czas aby porozmawiać.Dziękuję Wam baaaardzo. :kolobok_heart:

Nowym Syrenkom i Krewetkom mogę tylko powiedzieć, aby były otwarte na spotkania i rozmowy z innymi Syrenkami, bo porady pomagają ciału ale rozmowy leczą duszę. :x

Buziaczki
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 29 lis 2018, o 01:05

Marysiu :-bd
Trzymaj się zdrowo i pogodnie :kolobok_give_heart2:

Lenko takie piękne podsumowanie :-bd
Całą treść Syrenkowa przedstawiłaś w pigułce :x
Oj jak byłoby super, gdyby każda Syrenka po operacji , a lepiej już przed operacją dostawała broszurę, w której mogłaby znaleźć najważniejsze informacje, które przygotują do operacji i uświadomią czego po niej można się spodziewać :kolobok_yes:
Może kiedyś w końcu do tego dojdzie :x
Oby 🙏
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez Magda_gdansk » 2 gru 2018, o 21:13

Oliczku Kochany :) Ty i Wika jesteście dla mnie sercem i głową tego forum, więc na Wasze ręce jeszcze raz podziękowanie Wam i wszystkim Syrenkom za to, że już 8 lat jest Syrenkowo :kolobok_give_heart:

Teraz kilka słów o moim życiu po operacji, minęło już prawie 2,5 roku, z tej perspektywy swoje życie przed i po operacji usunięcia macicy mogę tak opisać.

ZDROWIE: 150% poprawy :) Przed operacją miałam długie, uciążliwe miesiączki, które nie dość, że utrudniały mi życie (strach przed tym, że przemoknę - w pracy, w pociągu... nie raz miałam plamy na ubraniu, nie mówiąc o tym, że zużywałam mnóstwo podpasek i tamponów), to jeszcze doprowadziły do wyniszczającej organizm anemii (byłam w szpitalu na transfuzji, bo miałam hemoglobinę poniżej 8 g/dl), przez co byłam osłabiona, drażliwa, zmęczona.... Po operacji już miesiączek nie mam, bo miałam usuniętą macicę, anemia to już przeszłość :) Mięśniaki uciskały mi na pęcherz i na moczowód, chodziłam kilka razy w nocy siusiać... teraz nie mam tego problemu. Jedyne co, to ćwiczę mięśnie dna miednicy, bo po takiej operacji istnieje ryzyko obniżenia się pęcherza i niedotrzymania moczu. Moje samopoczucie fizyczne i psychiczne jest o niebo lepsze niż przed operacją! :)

RODZINA, ŻYCIE OSOBISTE: Wiadomo, gdy jestem zdrowa i czuję się dobrze, wszystkim ze mną jest lepiej :) Bo mi samej ze sobą jest lepiej, mam 52 lata, ale energii mam chyba więcej, niż jak byłam młodsza. Po usunięciu macicy można zapomnieć też o strachu przed ciążą i konieczności antykoncepcji, to też ważne! Przy tym nie mam objawów menopauzy, może poza większą suchością pochwy, ale istnieją żele nawilżające... I dzięki Lenka, że napisałaś o estrogenach w maści! :) Moje poczucie kobiecości w żaden sposób nie zostało zachwiane ani pomniejszone - przed operacją miałam jakieś obawy przed tą zmianą w moim ciele, ale pożegnałam się z moją macicą, podziękowałam jej za to, że była we mnie, że w niej zaczęło życie moich dwóch synów, być może to także pomogło :kolobok_heart: Kobiecość to coś wspaniałego i złożonego o wiele bardziej niż nasze narządy wewnętrzne, to między innymi dar współczucia, siła dzielenia się i wspierania się. Dzięki tej operacji moje życie stało się bogatsze, bo poznałam i poznaję przez Syrenkowo niesamowite, fajne kobiety, które mają różne talenty, zainteresowania, pasje, są wrażliwe, wspierające.. cała przyjemność móc się czasem spotkać i pogadać przy kawie, pośmiać, tak w maju w Warszawie czy wczoraj w Gdańsku O:-) @};- %%-
Magda :)
Avatar użytkownika
Magda_gdansk
 
Posty: 100
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 14:47
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 50
Data operacji: 25 lipca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, bardzo obfite miesiączki
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami metodą Richardsona, cięcie przyprostne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 3 gru 2018, o 10:43

Madziu pięknie napisałaś :x
Wszytko o czym tu przeczytałam mogę potwierdzić, ponieważ nasze warszawskie spotkanie pokazało jak jesteś pogodną, energiczną, sympatyczną i młodo wyglądającą Syrenką :-bd
Oby taka kondycja dopisywała Ci nieustannie :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez eli-50 » 5 gru 2018, o 01:58

Witajcie :x

8 latek to już coś ;). Kiedy to minęło ? Wielkie gratulacje dla Syrenkowa :kolobok_thank_you2:

A to moje trzy grosze.
Starzenie się bez żadnych sensacji tzn.zwykła peseloza. Chirurgiczna menopauza wprawdzie dała się odczuć. Ale w łagodzeniu jej objawów pomogły plasterki klejone 5 lat. Inne problemy zdrowotne związane z operacją nie wystąpiły. Konieczne są regularne kontrolne badania ginekologiczne i piersi. Operacji nie żałowałam, bo trzeba było przecież zlikwidować zagrożenie zdrowia. A przy tym pojawiły się też plusy związane z brakiem miesiączki. Po dojściu do formy życie toczyło się jak przedtem. Psychika w pierwszym okresie po operce musiała się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Parę dni mokre oczy. I minęło. A potem wiele przyjemności i satysfakcji z uczestnictwa w życiu forum.

Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 6 gru 2018, o 00:25

Dziękuję Eli nasza najwierniejsza, najdłuższa stażem Syrenko i założycielko naszego Syrenkowa :kolobok_give_heart: :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 23 lut 2022, o 23:21

Właśnie minęło 12 lat od kiedy jestem Syrenką :x
Należę do tej grupy Syrenek, które mają się po operacji bardzo dobrze :-bd
Funkcjonuję prawidłowo pomimo wieku 63 prawie lat ;)
Przeżywam drugą młodość i cieszę się życiem wolnej emerytki, czego życzę wszystkim tu obecnym Syrenkom :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez Stynka » 23 lut 2022, o 23:37

Olikkk :ymhug: @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Życzę 120 lat w zdrowiu, szczęściu, radości :x :ymparty: :-bd
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Zmiany w życiu po operacji - zdrowie, rodzina, praca itp

Postprzez olikkk » 23 lut 2022, o 23:50

Stynko :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zmiany w życiu po usunięciu macicy okiem kobiety i mężczyzny



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość