Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewka190

Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewka190

Postprzez olikkk » 30 sty 2013, o 22:55

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,137334303,137334303,Nawracajace_infekcje_grzybicze_po_usunieciu_macicy.html

Wybrane posty z wątku:

ewka190 11.07.12, 11:28

Witam dziewczyny. 10 miesięcy temu miałam usuniętą macicę z powodu mięśniaków. Wszystko po operacji było OK, do czasu aż zaczęłam współżycie z moim mężem. Wtedy się zaczęło. Zaraz po pierwszym współżyciu okazało się, że mam infekcję, lekarz stwierdził grzybicę. Przepisał leki. Zadziałało. Oczywiście, nie mogłam przez 2 tyg współżyć, ale się wyleczyłam ( tak myślałam ). Po następnym razie trochę spokoju i znowu ! Znowu wizyta u lekarza, leki, itd .... Do tej pory powtarzało się to 7 krotnie ! Lekarz twierdzi, że może tak być, bo flora bakteryjna w pochwie po usunięciu macicy jest zmieniona i wrażliwa na infekcje. Dodam, że dbam o higienę, nie jestem żadnym brudasem Obrazeki przestrzegam zasad higieny, używam płynów do higieny intymnej itp. Czy miałyście podobne doświadczenia ? Boję się, że do końca życia, zamiast cieszyć się bezpiecznym seksem, będę musiała martwić się ciągłymi infekcjami i co chwila latać do ginekologa Obrazek

ewka190 11.07.12, 23:41

Dziewczynki, oczywiście, że mój mąż leczy się równolegle ze mną, chociaż na początku się wzbraniał, twierdząc, że jemu nic nie dolega Obrazek
Cóż, może spróbuję tej Lacibiosfeminy lub innego specyfiku. Pozdrawiam, ale w dalszym ciągu czekam na Wasze opinie, może ktoś coś ...... Obrazek
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Beaplus » 13 lut 2013, o 23:05

beaplus 12.07.12, 08:14

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,137334303,137360701,Re_Nawracajace_infekcje_grzybicze_po_usunieciu_m.html?wv.x=2

Witaj Ewka. Ja też często cierpiałam na infekcje grzybicze i to nawet jeszcze przed operacją. Zaczęłam stosować Lacibiosfeminę i odpukać od tego czasu mam spokój. Spróbuj może Tobie tez pomoże. Pozdrawiam i życzę zdrówka. Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Beaplus
 
Posty: 237
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 09:23
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 8 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez olikkk » 24 wrz 2014, o 22:59

Ostatnio była mowa o infekcjach po korzystaniu z basenu, czy innych akwenów wodnych, które są zagrozeniem dla naszych okolic intymnych :-(
Przypomnialam sobie , że Mioduszka wspominała jak jej lekarz zalecał zabezpieczać się w podobnych sytuacjach .....
mioduszka napisał(a):mam okazje kąpać się morzu :kolobok_boast: (gin pozwolił, ale niestety muszę się "korkować" tamponem wysmarowanym wazeliną - okropnie tego nie lubię ale coś za coś).

Moze komuś się przyda ;;)
Może nawet to rozwiąże problem kapieli w wannie, za która tak tesknią niektore nasze Syrenki :ymsmug:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez iwon62510 » 11 sty 2015, o 23:18

Chcę odświeżyć wątek infekcji po operacji... rozmawiałam z Agnes i u niej dość często po operacji pojawia się zapalenie pęcherza,moja koleżanka po takim zabiegu też to samo odczuwa...u mnie jak już kiedyś pisałam nawraca pieczenie,wyczytałam w necie ,że to zmniejszona ochrona dróg rodnych i zmiany hormonalne,lub alergiczne.. mogą takie pieczenie wywoływać...myję się w płynie do higieny intymnej i smaruję kremem Gineintymna lub Clotrimazolem..przez pewien czas miałam odczuwalną poprawę,ale na święta w Avon kupiłam sobie płyn do kąpieli miodowo,jabłkowo cynamonowy i wzięłam kąpiel w wannie i problem powrócił ze zdwojoną siłą po za tym pieczeniem nic mnie nie boli,..napiszcie czy też wam się coś takiego zdarzyło...może macie jakiś sposób na ten dyskomfort :-\
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez olikkk » 12 sty 2015, o 11:04

Iwonko nie przypominam sobie żebym kiedyś miała taki problem :-?
Nie korzystam z płynów intymnych, do kąpieli w wannie zwykłe płyny i nic się nie dzieje.
Zaraz po operacji miałam krótko problem z infekcją dróg moczowych, ale po antybiotykach problem więcej się nie powtórzył.
Przykro mi, że u Ciebie wciąż problem wraca :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez eli-50 » 12 sty 2015, o 15:22

Iwonko pamiętając o Twoich problemach skórnych ( chyba na szyi ) stawiam na dolegliwości alergiczne. Daruj sobie ten płyn z Avon. Odstaw go i zobaczysz czy on był winowajcą ;) . Najlepiej, żebyś stosowała tylko środki łagodne, antyalergiczne. Powodzenia %%- :-*

Po operacji nie miałam zapalenia pęcherza.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5743
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez hopeless » 14 mar 2015, o 20:21

Witaj! Czytałam o żelu Pro Vag stosowanym zewnętrznie ochronnie, zapobiegać ma infekcjom. Kupiłam za 28 zł posmarowałam dotąd raz, napisane jest że zaraz po posmarowaniu może powodować lekkie szczypanie ze względu na skład, ale musiałabym dłużej testować żeby stwierdzić czy pomaga.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez iwon62510 » 14 mar 2015, o 21:07

Hopkiś u mnie często występują takie infekcje w postaci pieczenia i suchości...wiele maści i kremów intymnych już przetestowałam,ostatnio najlepiej mi pomógł krem Gine intima..smaruję rano i wieczorem..a do mycia używam tantum rosa jak mam pieczenie. i emulsji do higieny intym...Kora dębu...ten żel ProVag jest dobry na suchość,ale na pieczenie mi nie pomagał....
.troche jest lepiej...bo już była poraszka nie mogłam w pracy na d....wysiedzieć..spróbuj....
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Fiollka » 25 mar 2015, o 18:40

Ja jak mam problemy pieczenie,łaskotanie ;) używam Invag kapsułki dopochwowe i żel Invag i po problemie a do higieny intymnej polecam Piankę do higieny intymnej GREEN PHARMACY...Jestem alergikiem i ta pianka nie powoduje u mnie żadnych negatywnych skutków... :) dużo kosmetyków tej firmy polecam są na bazie ziół :)
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Fiollka » 25 mar 2015, o 18:46

Zapomniałam Wam powiedzieć że jeżeli ktoś ma nawracające problemy z florą bakteryjną w pochwie polecam po współżyciu założyć kapsułkę Invag ...zamawiam w aptece internetowej i trzymam w lodówce w razie problemów :)
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Lena » 25 mar 2015, o 19:51

Fiollko- zapisałam sobie piankę do Higieny intymnej, postaram się kupić, dziękuję!! :D ;)
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Fiollka » 26 mar 2015, o 12:02

Lena kupisz ją w większych sklepach kosmetycznych a zobacz też w Rossmannie kosztuje około 7zł a jest super za tak niską cenę ja wiele już innych kosmetyków do higieny używałam po tej piance nie mam żadnych problemów :) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez Diara » 27 mar 2015, o 20:39

Powiem Wam babeczki, że ja przy przy moich dolegliwościach, które okazały poważniejszą dolegliwością niż grzybica, ale bardzo podobne , a może nawet identyczne jak przy grzybicy, od moich lekarzy (ginekologa i dermatologa) usłyszałam, że jedyne czym nasze waginy powinny być traktowane to czysta woda, mydło takie dla niemowląt, zwykłe wkładki i zwykły papier toaletowy (żadne perfumowane czy kolorowe) i tylko biała bawełniana bielizna (żadnych kolorowych cudów) i broń Boże płynów do higieny intymnej ( to wszystko marketingowe zagrania, że są dla nas dobre). A jeśli jesteśmy alergikami, to już naprawdę trzeba uważać. Moja córka miała kiedyś takie nawracające anfekcje i dopiero jak wzięła sobie do serca co powiedział lekarz - właśnie w kwestii tej chemii w tym co styka się z naszymi narządami, to jej przeszło.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Nawracające infekcje grzybicze po usunięciu macicy - ewk

Postprzez sten.ia » 27 mar 2015, o 21:22

Ja swego czasu uzywałam płyn do higieny intymnej,nic sie nie działo ale wyczytałam ze najlepiej myc sie białym jeleniem w płynie,i teraz to uzywam :)
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba


Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości