Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 31 gru 2015, o 11:18

Niestety moje kochane mnie też nie omijają problemy :( Dlatego zakładam nowy wątek, może znajdzie się któraś co wymyśli coś mądrego. Nie jestem na forum nowa i wiele z tego co zostało napisane przeczytałam, jednak nie znalazłam nic co mogłoby tłumaczyć moje dolegliwości.

Od pewnego czasu odczuwam w dole brzucha bóle "miesiączkowe" z tych najbardziej nieprzyjemnych. Bolą mnie jajniki (dla przypomnienia-mam usunięty trzon macicy wraz z jajowodami- szyjka i jajniki zostały).
Tak jest już jakiś czas, ale gdzieś od 2 miesięcy te bóle są ciągłe, a nie tak jak okres, co 3-4 tygodnie. Teraz, mniej więcej od 2 tygodni doszły do tego bóle nóg. Ciągnie mnie od pachwin, a właściwie od jajników, poprzez uda (tutaj ból jest największy) dochodzi do kolan i zaczyna już schodzić niżej. Dziwny to ból, ni to drętwienie......ale tak męczący że nie mogę znaleźć sobie miejsca. Nie mogę spać, budzę się w nocy, nie pomaga zmiana pozycji..... Już nie wiem co robić. Leki...... tak, tabletka tramalu pomaga, ale usypiam wtedy na stojąco-nie jestem w stanie się oprzeć, nie ważne czy jestem na ulicy czy w pracy :( dlatego staram się nie brać tego.

Jakiś czas temu znalazłam w necie promocyjny pakiet badań dla "kobiety dojrzałej" i dla "mężczyzny dojrzałego" - dzisiaj, ostatniego dnia promocji, zrobiliśmy te badania, wyniki mają być w poniedziałek, 4-ego. We wtorek 5-ego zapisana jestem do ginekologa. Huk go wie, co on wymyśli. 1,5 roku od operacji a ja ani razu nie byłam na fotelu... to normalne?? no ale sam mówił że na jesieni zrobimy cytologię więc ........

Kobietki kochane, czy ma któraś pomysł co może być przyczyną tych bóli? Od kręgosłupa??? chyba nie. Jelita??? no fakt, dziwnie się zachowują i raczej na pewno mam hemoroidy.
Ale zaczyna mnie to już drażnić, nie dość że mam wystarczającą ilość innych problemów to jeszcze nie mogę się na niczym skupić :(
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez vika45 » 31 gru 2015, o 12:13

Ismenko. najpierw lanie za brak kontroli ginekologicznej!!! [-x Nawet po zabiegu nie byłaś??? Takie bóle mogą być przy problemie z jajnikami :( konieczne USG waginalne no i ten marker jajnikowy Ca 125. Może torbiel, może stan zapalny....
Dobrze,że postanowiłaś wziąć się za siebie. Nawet nigdy nie pisnęłaś o problemie.....
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7125
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez Marzenka » 31 gru 2015, o 13:20

Ode mnie też ochrzan za brak kontroli ginekologicznej !!
Jesli zostawia się jajniki ,to tym bardziej trzeba robić usg i marker.Poza tym pochwa nadal istnieje :p więc zaglądać lekarz musi żeby ewentualne narośla,polipy,bezobjawowe dla pacjentki stany zapalne i inne gady szybko zdiagnozować i poddać leczeniu.Inna korzystna sprawa:po usunięciu macicy na monitorze usg lekarz bardzo dobrze widzi pęcherz moczowy i jelita-więc i w tym rejonie ewentualne nieprawidłowości można szybko wychwycić.
Ismenko zadbaj o siebie,bo nikt inny tego nie zrobi
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez dminicka » 31 gru 2015, o 13:39

Ismeno witaj :)
Dziewczyny juz napisaly to, co powinny, wiec nie bede sie powtarzac: musisz KONIECZNIE isc do gina!
To podstawa.
Sadze, ze jest wszystko ginekologicznie ok, ale byc moze, tak jak u mnie ( odpukac! ), masz moze klopoty z kręgoslupem.
Bylam w podobnej sytuacji : nasilajace sie bole w okolicy lędzwiowej, kiepski sen, bo budzilam sie w trakcie przekrecania na drugi bok..itd.
Przez jakis czas nawet leczylam sie na tzw korzonki, ale bole byly nawracjace.
Lekarka pierwszego kontaktu zapytala mnie, czy bylam na badaniu genekologicznym, a ja, chociaz mam to pod kontrola (chodze co najmniej raz w roku na badanie ), zaczelam troche panikowac...hmmm...a moze pozostawione jajniki cos rozrabiaja?
Oczywiscie pognalam natychmiast do swojego gina . Okazalo sie , ze z TYMI sprawami jest wszystko ok, a po kolejnych badaniach i zdjeciach rtg wyszlo, ze moja kregoslup nadaje sie do natychmiastowej rehabilitacji :D
Opisuje to dokladnie, zebys nie wpadala od razu w panike, ale sprawdzila wlasnie kregoslup, bo te schodzace bole do nog, sa rowniez charakterystyczne przy zwyrodnieniach kregow.

Dziewczyny, wszyskim bardzo dziekuje za zycznia swiateczne i noworoczne. :) :)
Szczęliwego Nowego Roku!
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 31 gru 2015, o 17:04

kochane, bylam u gina, ale nie bylam na fotelu. dostalqm skierowanie na mammo i to wszystko. na moje wspomnienie o cytologii gi zaprosil koło jesieni. no to prawie mam jesien.

dminicka, mam problemy z kregoslupem od dawna, ale te bole sa zupelnie inne i glownie brzuch :kolobok_pilot:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez vika45 » 31 gru 2015, o 17:07

Ja miałam kontrolę po miesiącu, po pół roku a potem co rok. Zawsze macanko na fotelu i USG.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7125
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez iwon62510 » 31 gru 2015, o 17:32

Ismenko takie bóle w podbrzuszu mogą być od kręgosłupa,ja tak miałam ,bolały biodra i cała miednica i ciąglo do kolan :( ..chyba rezonans na ten kręgosłup by się przydał.
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 31 gru 2015, o 19:55

:( robilam rok temu, i rezonans i tk. owszem są skrzywienia, zwyrodnienie, zwężenie międzykręgowe ale tak właściwie nie ma nic z czym mozna by cos zrobic. ortopeda w ogole mnie olał a neurolog powiedzial ze jezeli mnie boli cos co nie powinno bolec to tylko dorazne przeciwbolowe i ewent rehabilitacja. daj pakę tramalu z zaleceniem DORAŹNIE i Biofenac gdy będzie znacznie gorzej abym pobrała przez tydzień. ale nie jestem pewna czy to od kregislupa, to inny ból. :(
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez dminicka » 31 gru 2015, o 20:23

Ismeno, z Twoich postow wyczytalam, ze bylas u gina, ktory nawet Cie nie zbadal...czy dobrze zrozumialam?
Chyba czas zmienic lekarza.
Przy pozostawionych jajnikach, gin ma zasr..ny obowiazek sprawdzic usg dopochwowym stan wewnetrzych organow : jajnikow, pęcherza.
A co do Twojego kręgoslupa, to jezeli badalas sie rok temu, to podejrzewam, ze przez ten czas , raczej sie nic nie poprawilo, przeciwnie - nasililo sie tak, ze teraz juz nie wiesz , co Cie boli, bo bol promieniuje...
Zyczę Ci milego wieczoru i , przede wszystkim nastepujacego planu na tuz po Nowym Roku :

-wizyta u gina z BADANIEM
- wizyta u lekarza rodzinnego i poproszenie go o skierowanie na rehabilitacje : masaze, naswietlenia, jonoferoza i co tam jeszcze maja.
Basen tez sie przyda.
Pozdrowienia
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez basia65 » 2 sty 2016, o 14:32

Ismenko nie będę powtarzać, tego co dziewczyny już napisały, badania już zrobiłaś, do gina idziesz w poniedziałek, tylko dopilnuj koniecznie, żeby Cię dokładnie zbadał na fotelu, pobrał cytologię i zrobił USG. Podejrzewam, że wszystko będzie dobrze, a to oznacza, że jedna przyczyna będzie wykluczona. Pozostaje do zdiagnozowania Twój kręgosłup, być może coś uciska na nerwy i z tąd te bóle promieniujace. Niestety tak to już jest że bardzo trudno samemu zdiagnozować z kąd dany ból pochodzi, bo promieniuje w różne miejsca. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. :ymhug: :x
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez mioduszka » 6 sty 2016, o 23:17

Przyłączam się do jw. [-x
i... potwierdzam domniemanie o kręgosłupie.
Pisałam już w dziale porad, ale powtórzę; mnie pomógł Balsam z sadła świstaka (nie śmiać się!) L-)
Ale trzeba smarować 3 x dziennie!!! (też bolało w lędźwiach, jakby "korzonki" z promieniowaniem na pachwiny i w dół ???) - kupiłam turecki wełniany pas na bazarze (przypadkiem) i po wmasowaniu balsamu zakładałam pas - przeszło!!! :) . A jak nie pomoże...to
...może zechcesz skorzystać z pomocy "chińczyka"? to nie żart, mam przyjaciółkę, która już nawet przestała się ruszać i "ON" jej pomógł (nakłuwanie; "akupunktura" -mam namiar w W-wie).
Oczywiście to po wyeliminowaniu Twoich lęków poprzez badania. A tak na marginesie może faktycznie czas na zmianę gina? ja jestem pod opieką na Karowej.
Avatar użytkownika
mioduszka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 23:15
Lokalizacja: Mazowieckie; Warszawa
Wiek: 67
Data operacji: 3 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz potworniak i komórki nowotworowe w trzonie macicy G2
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi i usunięcie guza (potworniak)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: bez terapii hormonalnej; naświetlania (brachyterapia 3 razy)

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez olikkk » 8 sty 2016, o 22:13

Ismenko nie przyznałaś się , że masz problem =((
Gdybyś cos powiedziała, dawno bysmy Cię pogoniły do lekarza :-t
Miałas byc 5 u ginekologa, byłaś ? Nic znowu nie piszesz :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez maria » 9 sty 2016, o 10:27

Ismenko trzymaj się :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez olikkk » 13 sty 2016, o 23:15

Ismenko :kolobok_clapping: byłaś u ginekologa ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 15 sty 2016, o 12:26

Oliczku byłam, pobrał cytologię, dał skierowanie na usg (sam, nie proszony), pomacał, powiedział że wszystko ok i tyle. po wyniki za 4 tygodnie bez zapisywania się. A moje wyniki obejrzał, podkreślił kilka na czerwono i powiedział żebym do rodzinnego z tym poszła. Z tego co ja wiem to wątroba nie czuje się najlepiej, ALT podwyższone dwukrotnie, przekroczony wapń, kwas moczowy, cholesterol.... i coś tam jeszcze, hemoglobina bajecznie wysoka, ob prawidłowe.
Oczywiście do rodzinnego za miesiąc termin.
A usg w tym półroczu już nie ma miejsc a na drugie półrocze zapisy od maja. Jak znajdę chwilę (o ile znajdę) to zrobię odpłatnie i tyle. Ale tak właściwie to jeszcze powinnam chyba usg brzucha zrobić-wg mnie ważniejsze. A kręgosłup coraz bardziej mnie napiernicza. I te nogi. I brzuch.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez Diara » 15 sty 2016, o 21:14

Ismenko :ymhug: jeśli masz zwyrodnienie kręgosłupa, to ja stawiam, że te boleści to jego zasługa ... u mnie zanim zdiagnozowali powypadane dyski w odcinku szyjnym bolała lewa ręka i drętwiały mi palce (robiłam badania ręki, aż wreszcie ktoś mądry dał mi skierowanie na tomograf i sprawdziłam kręgosłup i znalazł się winowajca bólu z jakim łaziłam chyba z rok), w ubiegłym roku na jesieni zaczęła mnie boleć skóra na prawym udzie, było to nie do wytrzymania, nawet ubrania mnie raziły ale tym razem lekarz od razu mi powiedział, które kręgi kręgosłupa w odcinku lędźwiowym są za to odpowiedzialne i prześwietlenie to potwierdziło :( Tak więc zwyrodniały kręgosłup uciska na nerwy, a boli nietypowo, daleko od niego :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez olikkk » 15 sty 2016, o 23:17

Ismenko trochę dużo masz niewłaściwych wyników =((
Powinnaś iść do rodzinnego jak najszybciej L-)
Chore macie te terminy :-(
Mój ginekolog robi USG na każdej wizycie, rodzinna przyjmuje kilka godzin po rejestracji, a USG brzucha mam w mojej przychodni w piatki :-bd
Wszystko dzięki przejściu do nowej przychodni.
Może i Ty powinnaś zmienić, żeby mieć lepszy dostęp po lekarza rodzinnego ?
Weź to pod uwagę :ympray:
I dziwisz się, że masz problemy ze zdrowiem :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez basia65 » 19 sty 2016, o 22:15

Ismenko może powinnaś zmienić lekarza rodzinnego :-\ z tego co pamiętam, to chyba masz go w W-wie :-\ za stanów się czy nie lepiej by było gdybyś miała lekarza bliżej domu :-\ wiem z własnego doświadczenia i nie tylko, że w dużych miastach (dużych przychodniach) jest z tym gorzej, tj. trudniej uzyskać skierowanie na badania i trudniej dostać się do lekarza :( ją nie mam z tym problemów :) piszesz, że masz podwyższony cholesterol, przestrzegam przed braniem tabletek na jego obniżenie, bo nie tylko, że są bardzo często nieskuteczne albo w niewielkim stopniu go obniżają, to mają wiele skutków ubocznych, niekorzystnie działają na wątrobę, jelita, żołądek; wiem coś na ten temat, bo mój mąż przez to przechodził, leczył się u gastrologa (NFZ) i nie było poprawy, dopiero jak zaczął leczyć się (w sierpniu 2015) prywatnie (w Słupsku), to dopiero teraz czuje się lepiej; i pamiętaj musisz dbać o swoje zdrowie i pisz na bieżąco jak to wygląda, pozdrawiam :ymhug: :x :ymblushing: :-bd
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 20 sty 2016, o 10:29

Kochane, póki co to nijak nie wygląda. Swędzi mnie potwornie całe ciało. Gdzieś czytałam, że przy chorej wątrobie tak jest. To jakby było mało problemów :( Czochram się jak głupia. Może ma to związek z wątrobą a może nie, nie wiem. Zaczynam chyba sama szukać diagnozy i wynajdywać sobie choroby =)) =)) =))

Śmieję się, bo co mam robić? to wszystko jak jakaś farsa wygląda. :-l

Zapisałam się na 1 lutego do rodzinnego. A o zmianie przychodni myślę intensywnie. Basiu bliżej domu to nie najlepszy pomysł, tym bardziej że i tak codziennie jestem w Warszawie a w dwóch miejscach naraz nie dam rady być ;) jest jeszcze jedna opcja-gdzieś po drodze. Zobaczymy. Strasznie nie lubię zmian, tego typu, i pytań "słucham Panią" albo "co się dzieje" albo "co potrzeba" - opowiadaj wtedy całą historię świata, wrrrrrrr bo historii w karcie nie ma. Oczywiście mogę skserować swoją kartę z tej przychodni ale z doświadczenia wiem, że "nowy lekarz" podpina to pod nową kartę i nawet tam nie zagląda.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez eli-50 » 20 sty 2016, o 12:04

Ismenko przy słabych wynikach trudno się dziwić, że źle się czujesz i jeszcze te dokuczliwe objawy :( . Jeśli masz możliwości to nie zwlekaj i rób te pozostałe badania jak najszybciej. Po co się męczyć tyle czasu. Jeśli już zmieniać lekarza rodzinnego to na takiego, który ma dobre opinie. Można spróbować poszukać w necie z uwzględnieniem określonego rejonu. Ci z moich, którzy znaleźli w ten sposób lekarza rodzinnego są zadowoleni. Poza tym z doświadczenia mojej połowicy mogę dodać, że przy gorszych wynikach miał wypisywane leki na ich poprawę. Przy silniejszych lekach leki osłonowe itp. itd. Więc nie ma co zwlekać tylko działać dla własnego zdrowia i samopoczucia. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia %%- :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5743
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Następna strona

Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości