Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez olikkk » 20 sty 2016, o 13:25

Ismenko zrób wywiad ze znajomymi, przecież też się leczą i proponuję jednak przychodnię bliżej miejsca zamieszkania, bo jak wstajesz rano z goraczką 38 °C czy inną nagłą sytuacją, to trudno się telepać w takim stanie 60km , gdzie i tak na wizytę u rodzinnego czekasz kilka tygodni :-o
Wiem, że zmiana lekarza jest kłopotliwa, ale może się ostatecznie opłacić, jak u mnie :-)
Może dlatego , że przychodnia jest nowa i jeszcze nie ma dużo pacjentów, tak czy inaczej jestem bardzo zadowolona.
Nie czekałam aż będę chora, tylko wczesniej poszłam do nowego lekarza, gdzie zaniosłam wszystkie wypisy ze szpitali, przedstawiałam całą moją historię chorobową, zapoznałam z moimi problemami i kiedy przyszłam w potrzebie, pani doktor wszystko o mnie wiedziała patrząc na ekran komputera :-)
Kiedy do niej wchodzę, wszystko juz o mnie wie i nie mam problemu, żeby tłumaczyć w czym problem.
Dlatego tak Cię zachecam do zmiany przychodni i lekarza :-)
Ela ma rację, w necie też można poszukać dobrego lekarza :-)
Nie odpuszczaj, nie czekaj do 1 lutego. Zmiana lekarza, to tylko wypisanie kilku druczków i wszystko :-)
Powodzenia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez dminicka » 20 sty 2016, o 13:43

Ja tez, tak jak Olikkk i pozostale Panie, namawiam Cie do zmiany lekarza ( i przychodni).
Kiedy mieszkalam w miescie , rejestracja do poradni byla wyczynem samym w sobie.
Przeprowadzilam sie pod miasto , ale zostalam przy swoim lekarzu w miescie - pewnie z przyzwyczajenia i lenistwa ).
Ale kiedy przyjechalam do niego z goraczka 40 st i nie bylam zarejestrowana , a on mi pokazal stos kart pacjentow i stwierdzil, ze nie ma dla mnie czasu ( !!!!!), po prostu szlag mnie trafil... Mialam zemdlec na korytarzu aby mnie raczyl przyjąc?
W ciagu 1 godziny zmienilam przychodnie i lekarza . Mam do niego dostep bez rejestracji, rano lub po poludniu.
I mam wrazenie, ze dawna reforma sluzby zdrowia , sprawdza sie wlasnie w tych mniejszych skupiskach ludzi.
Badanie, skierowanie do specjalistow, czy tez zwykla recepta , to juz nie zaden problem.
Przeciez czekanie na wizyte u lekarza pierwszego kontaktu miesiac czasu, to chyba jakas paranoja?
ps
ja nic nie wypisywalam w nowej przychodni, oprocz zwyklych swoich danych, bez wskazywania , gdzie bylam wczesniej leczona.
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez olikkk » 20 sty 2016, o 13:51

Dminicka potwierdza, że warto się zdecydować na zmianę ;;)
Moja nowa przychodnia jest zaledwie kilkaset metów bliżej od porzedniej, a komfot i dostępność do lekarza o niebo lepsza od poprzedniej :ympray:
Wystarczyła decyzja i tyle :-)
A przez tyle lat motałam się z dostępem do lekarza #-o
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez ismena » 20 sty 2016, o 16:58

W razie nagłej choroby z gorączka i tak zostanę przyjęta "na wsi" jako nagły przypadek. Wierzcie mi, przerabialam to już wiele razy, jak dzieci były szkolne wszyscy tam byliśmy. Ale teraz jak do lekarza muszę raz na jakiś czas to nie ma to większego sensy. Przychodnia czynna do 17.
Ale dziękuje za troskę. Rozejrze się tak jak mowilam może jakąś nnowo otwarta przychodnia "po drodze". :)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle w dole brzucha i bóle nóg 1,5 roku po operacji

Postprzez basia65 » 21 sty 2016, o 00:05

Ismenko zawsze jest jakieś wyjście, trzymam :-bd za powodzenie w poszukiwaniach i za szybkie znalezienie przyczyny Twoich dolegliwości :ymhug: :-bd %%- %%- %%-
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Poprzednia strona

Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości