Bóle, kaszle - co robić? / Powikłania - autoprzeszczep nerki

Bóle, kaszle - co robić? / Powikłania - autoprzeszczep nerki

Postprzez MałaMi1980 » 2 paź 2013, o 14:25

Witam dziewczyny,
Jestem nowa na forum. W zeszły czwartek zostałam poddana operacji radykalnego usunięcia macicy z powodu nowotworu (jak w opisie). To co przeżywałam po operacji to jakiś koszmar (mam niski próg bólowy), od wczoraj jestem w domu i głupieje, bo zamiast czuć się coraz lepiej ja czuje się coraz gorzej. Zaczęło się od tego, że w nocy nie zmrużyłam oka. W buzi sucho jak w pustyni (pomimo tego, że dużo piję), co chwila drapanie w gardle, niemożność odksztuszenia w zasadzie to nawet nie wiem czego. Jestem przerażona. Rano zwlekłam się z łóżka połamana jak paralityk (szpitalne niewygodnie łóżko zrobiło swoje) i w zasadzie funkcjonuje na lekach przeciwbólowych ale tych ogólnodostępnych w aptece, bo lekarz przepisał do domu tylko zastrzyki przeciwzakrzepowe. Dziewczyny błagam pomóżcie, jeszcze parę takich dni i nocy i oszaleję. Sama już zastanawiam się czy to tylko moja psychika czy rzeczywiście coś jest nie tak. Boję się kaszlnąć ze względu na ból i żeby nic mi sie nie rozeszło. Tak się nie da żyć...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez ismena » 2 paź 2013, o 14:50

Witaj MałaMi cieszę się że tu jesteś ale strasznie mi przykro że z takiego powodu :ymhug:

Jesteś świeżutko po operacji i ma prawo wszystko Cię boleć. Ale objawy które opisujesz bardziej mi wyglądają, że się gdzieś przeziębiłaś - a to zdecydowanie zły moment. Chociaż sama już nie wiem. Za chwilę, lada moment pewnie jakieś kobietki się pojawią i wspólnie coś wymyślimy. Ale ja nie byłam operowana, więc może tak musi być :(

Póki co to nie poddawaj się, ściskam Cię bardzo mocno :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez MałaMi1980 » 2 paź 2013, o 15:08

Dzięki ismenko, nie wiem czy to przeziębienie - w sumie do wczoraj podawano mi w szpitalu antybiotyki. Moja ciocia twierdzi, że te problemy z gardłem to od narkozy (operowano mnie przez 3,5 godziny), w szpitalu tego nie czułam bo cały czas byłam na lekach. Może to wszystko teraz ze mnie wychodzi.... Wymacałam sobie za to w gardle takie niewielkie zgrubienie, które boli przy nacisku, obejrzała to i stwierdziła, że to może krwiak po rurce. Ale prawie tydzień po zabiegu? To jest dla mnie zupełnie nowa sytuacja, nigdy nie miałam operacji i może jestem już po prostu przewrażliwiona. Ten brak hormonów też dobija - huśta mi nastrojami jak z Polski do Ameryki...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez koniczynka3102 » 2 paź 2013, o 15:25

Witaj, kaszel faktycznie moze byc po narkozie,kazdy oraganizm inaczej znosi znieczulenie,powinnas skontaktowac sie lekarzem i powinien przepisac Tobie leki przeciwbolowe , bo oczywiscie po operacji moze bolec,ale troche , tak zeby bol nie byl dokuczliwy , ja otrzymalam ketonal i czopki przeciwbolowe i spokojnie spalam cala noc,pozdrawiam cie serdecznie i zycze zdrowka :) :) :)
koniczynka3102
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 09:30
Wiek: 0

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez ismena » 2 paź 2013, o 15:32

No widzisz? Już wiesz więcej niż przedtem. Koniczynka ma rację, kaszel może być po narkozie, każdy inaczej to przechodzi. A gardło rzeczywiście od tej nieszczęsnej rurki, tak teraz kojarzę że dziewczyny kiedyś o tym wspominały.
A może zadzwoń do szpitala gdzie byłaś operowana - musisz przecież spać, bez tego to ani rusz. Powinnaś dostać jakieś konkretne środki przeciwbólowe. Nie można tak się męczyć.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez kasia7915c » 2 paź 2013, o 15:35

Witaj Mała Mi.
Twoje dolegliwości z gardłem mogą być spowodowane intubacją, ja odczuwałam podobny dyskomfort przez jakiś czas. Na początku, w obawie przed "pęknięciem", w momencie kaszlu przytrzymywałam brzuch poduszką lub starałam się 'odchrząknąć' ;) Z bólem nie musiałam bardzo walczyć-paracetamol pomagała, ponieważ mam dość wysoki próg bólu.
MałaMi1980 napisał(a): Ten brak hormonów też dobija - huśta mi nastrojami jak z Polski do Ameryki...
temat dobrze znany ;) Sprawca nocnych potów, uderzeń gorąca, huśtawki nastrojów-jeszcze trochę czasu minie, nim organizm zacznie sobie radzić.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez MałaMi1980 » 2 paź 2013, o 15:38

Dzięki dziewczyny, sama sobie teraz pluję w brodę, że nie zwróciłam uwagi na brak leków przeciwbólowych. Koleżanka przyniosła mi przed chwilą Tramal - podobno jest bardziej bezpieczny niż Ketonal - więc może wezmę dla spokoju na noc. Ismenka - dzwonienie do szpitala nic mi nie da - operowana byłam 35 km od miejsca zamieszkania, a mojego lekarza ciężko tam zastać. Mam nadzieję, że tej nocy będzie lepiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez kasia7915c » 2 paź 2013, o 15:50

MałaMi1980 napisał(a):dzwonienie do szpitala nic mi nie da - operowana byłam 35 km od miejsca zamieszkania, a mojego lekarza ciężko tam zastać.

MałaMi,byłam operowana w Warszawie, to jest 100km od mojego miejsca zamieszkania i jak miałam problem z krwawieniem to pierwsze miejsce gdzie dzwoniłam to było właśnie ( ..........). Zadzwonić na oddział na którym leżałaś zawsze możesz z zapytaniem, nie musi być to akurat Twój lekarz prowadzący. Zawsze jest na oddziale lekarz dyżurny, który może udzielić Ci odpowiedzi.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez Diara » 2 paź 2013, o 17:26

Witaj MałaMi :)
Bardzo współczuję Ci, że takie okropne choróbsko Cię dopadło, ale trzymam kciuki żeby było wszystko ok. Musisz przejść przez te dolegliwości, w większym lub mniejszym stopniu każdą z nas to spotkało. Mnie lekarz powiedział że jeśli odczuwam ból, to nie ma co sobie żałować środków przeciwbólowych, po to one są. Te dolegliwości w gardle to są z całą pewnością po rurce intubacyjnej, ja podobnie miałam po operacji woreczka żółciowego (pełna narkoza) - gardło bolało mnie kilka dni i miałam chrypkę.
Dużo zdrówka życzę i dużo cierpliwości i siły. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez MałaMi1980 » 2 paź 2013, o 18:23

Dzięki dziewczyny za wsparcie :) Jesteście kochane i dzięki Wam czuje się spokojniejsza. Wiecie ja boję się już zażywać te leki przeciwbólowe, bo przez te 6 dni w szpitalu praktycznie non stop mnie faszerowali jakmiś lekami. Na ból pomagała mi tylko mieszanka przygotowana przez anestezjologa. Podali mi tego naprawdę sporo :P Czułam się jak lekoman. Mam nadzieję, że to co teraz przechodzę to tylko jakieś uboczne skutki tego wszystkiego. Dam Wam znać jutro jak przetrwałam noc. Dzięki raz jeszcze za wsparcie. Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez olikkk » 2 paź 2013, o 19:21

MałaMi powitam Cię jeszcze tutaj :kolobok_give_rose:
Jak piszesz w szpitalu dostawałaś spore ilości leków przeciwbólowych i to raczej mocnych jak widzę,
więc raczej nie dziwne, że kiedy zostałaś wysłana do domu bez środków przeciwbólowych, teraz odczuwasz silniejszy ból niż przedtem :(
Tramal jest wyjątkowo dobrym ( skutecznym ) specyfikiem i przepisywanym w skrajnych przypadkach,
więc musisz zachować dużą ostrożność jeśli go weźmiesz bez konsultacji z lekarzem ...
Poczytaj sobie o tym leku, bo musisz wiedzieć jaki to lek i jakie ma działanie i skutki uboczne.
http://www.dokteronline.com/pl/tramadol/tramal/
http://narkomania.akcjasos.pl/content/view/111/
Troszkę bym się bała brać go sama, zwłaszcza że byłaś faszerowana różnymi silnymi lekami ....
Wskazany byłaby jednak konsultacja z lekarzem, choćby telefoniczna jak sugerowała Kasia.
Na oddziale będą wiedzieli co brałaś i czy możesz po tym brać tramal.
Tak czy inaczej życzę Ci spokojnej nocy i szybkiej ulgi w cierpieniu :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez basia65 » 2 paź 2013, o 20:11

Witaj MałaMi, szybkiego powrotu do pełni sił, a z tymi lekami, to rzeczywiście lepiej się skonsultować z lekarzem, a z drugiej strony jak oni mogli nie zapisać leków przeciwbólowych.
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez bulbinka536 » 2 paź 2013, o 21:19

Witam Cię cieplutko w syrenkowie MałaMi
podpisuję się pod tym co napisały wcześniej dziewczyny ,uważaj na Tramal i na Ketonal ,ja miałam
problemy po zażyciu tych prochów .
Wskazana jest jednak konsultacja .Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez MałaMi1980 » 2 paź 2013, o 22:05

Dzięki dziewczyny za troskę. Jednak podjęłam decyzję, że bez konsultacji z lekarzem nie biorę nic poza ibupromem. Za bardzo się boję tych świnstw-czytałam o nich. Do tego coraz intensywniej odczuwam skutki braku jajników-oprócz uderzeń gorąca i nerwowości doszły jeszcze duszności. No cóż organizm walczy :) Postaram się przestać zaźywać przeciwbóle bo naprawdę w szpitalu faszerowali mnie równo tymi mieszankami. Trzymajcie kciuki za moją dzisiejszą noc :*
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez olikkk » 2 paź 2013, o 22:06

MałaMi trzymam oczywiście :-bd :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez bulbinka536 » 2 paź 2013, o 22:19

MałaMi spokojnej i bezbolesnej nocy Ci życzę :ymhug: :-*
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez MałaMi1980 » 3 paź 2013, o 03:56

Witajcie dziewczyny, niestety z przepanej nocy nici. Znalezienie dogodnego miejsca w łóżku zajęło mi godzinę. Przez następną nawet spałam by obudzić się z trudem łapiąc oddech. I po spaniu. Najśmieszniejsze jest to, że jak siedzę to jest w miarę ok. Echhh druga nie przespana noc, dostałam znów ataku duszności. Zastanawiam się czy to nie tkwi w mojej głowie. Już sobie myślę, że może w szpitalu coś źle zrobili, bo to takie uczucie jak po wybudzeniu z narkozy kiedy nie mogłam zlapać pierszego oddechu. Okropieństwo. Oj nie miałam pojęcia, że będzie aż tak ciężko. Pozdrawiam Was cieplutko-wyśpijcie się za mnie :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez ismena » 3 paź 2013, o 05:18

Dziewczyno, strasznie mi przykro. Nie wiem co Ci doradzić ..... Ale z każdym dniem będzie lepiej , zobaczysz - to nie ma tak, że jak magiczną różdżka machniesz - pstryk- i nie ma problemu. Potrzeba czasu na dojście do siebie.

Trzymaj się :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez bulbinka536 » 3 paź 2013, o 08:30

MałaMi bardzo mi przykro ,że się tak męczysz .
Miałam dwie narkozy ,które wspominam dobrze w przeciwieństwie do znieczulenia dolędźwiowego ,
więc nie miałam takich objawów ,jak duszności itp.
Nocki nie przespane owszem i to bardzo długo męczyłam się,bo z powodu uszkodzonego nerwu , bólu
i strachu nie mogłam spać .Więc Ci współczuję bardzo :ymhug:
Może zadzwoń na oddziała albo idź do lekarz .
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Bóle, kaszle - co robić?

Postprzez kasia7915c » 3 paź 2013, o 08:48

MałaMi jeżeli dolegliwości będą nadal się nasilać, to radzę przedyskutować to z lekarzem, może być nawet lekarz pierwszego kontaktu-pod warunkiem, że jest dobrym fachowcem, a nie jakimś szarlatanem.
Kiedy masz się zgłosić na kontrolę pooperacyjną? czy zdjęcie szwów?
Co do ograniczenia leków, podjęłaś dobrą decyzję. Łatwo można zrobić sobie krzywdę w dobrej wierze. Spokojnie możesz również brać Paracetamol i Pyralginę- tak doradził mi lekarz prowadzący.
Pozdrawiam.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Następna strona

Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość