Przepuklina - Kasiulka

Przepuklina - Kasiulka

Postprzez Kasiulka » 13 paź 2023, o 14:34

Witam was syrenki serdecznie, mam kilka pytań a jestem tu nowa więc nie wiem czy wogóle widzicie moje wpisy ale może zacznę od początku. W maju tego roku miałam usunięty lewy jajnik z powodu torbieli i licznych mięśniaków metodą laoariskopowa, po miesiącu wróciłam już do pracy. Przyszedł wynik, niestety, nowotwór złośliwy jajnika 😒. Szpital bardzo szybko zaczął działać, decyzją konsylium zdecydowali że muszą usunąć wszystko 😪 ale to nic, byłam na to gotowa. Teraz jestem już zdrowa ale co 3 miesiące muszę mieć kontrolę. Problemy zaczęły się później, około 2 tygodni po operacji, dopadł mnie kaszel a jak wiadomo ból ogromny, ani kichnąć ani nic z tych rzeczy, podejrzewam że mogę mieć przepuklinę. Wiem, powinnam iść do lekarza ale boję się że znów będą mnie chcieli ciąć a tego chyba nie zniosę. Wspomnę że jestem 7 tydzień po operacji i jak brzuch coraz mniej boli to z kolei boli mnie wszystko na wysokości żołądka. Jestem cięta pionowo, 4 cm ponad pępek (tak zdecydowali). Co mi radzicie kochane moje, bo ja już mam czarne myśli i chwilami ataki paniki 😒, czy przepuklina boli? Bo ogólnie to bardzo ciągnie i szczypie a przepuklina daje podobne objawy do zrostów. Ma ktoś zrosty albo przepuklinę? Aaaa i jeszcze takie pytanko, czy hormony trzeba już brać do końca? Mam 44 lata
Kasiulka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 paź 2023, o 21:03
Wiek: 44
Data operacji: 24 sierpnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy jajnika
Zakres operacji: Hiperoskopia
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Lenzetto 1

Re: Przepuklina

Postprzez Anita71 » 13 paź 2023, o 18:53

Lekarz podejmuje decyzję o HTZ gdyż zależy to od rodzaju choroby. Ja miałam stan przednowotworowy o.podlozu hormonozaleznym i nie mogę stosować HTZ.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Przepuklina

Postprzez Kasiulka » 14 paź 2023, o 09:07

Dziękuję bardzo za odpowiedź 😁
Kasiulka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 paź 2023, o 21:03
Wiek: 44
Data operacji: 24 sierpnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy jajnika
Zakres operacji: Hiperoskopia
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Lenzetto 1

Re: Przepuklina

Postprzez Marzena17 » 14 paź 2023, o 11:57

Kasiulka te wszystkie objawy, które opisujesz, to wynik operacji. Pytanie, czy dbasz o siebie, czy dźwigasz, jeśli tak, to masz odpowiedź. Brzuch dlugo boli, szczypie i ciagnie, piecze po operacji.
Jestem ponad 4 lata po operacji usunięcia wszystkiego i jestem sprawna, dużo chodzę, praktycznie wszystko mogę robić prócz dźwigania. Jak coś podźwignę powyżej 5,6kg, to brzuch boli, piecze, ciagnie. Podobnie działa stres. Jesteś króciutko po operacji, więc dbaj o siebie. Pamiętaj, że mamy ograniczone dźwiganiepowyżej 5,6kg do końca życia.
Jak masz jakiekolwiek problemy, to idź do lekarza. Po co się zadręczać.
Dbaj o siebie :ymhug: %%-
Marzena17
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Przepuklina

Postprzez Kasiulka » 14 paź 2023, o 16:38

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, staram się nie dźwigać, pozdrawiam 🤗
Kasiulka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 paź 2023, o 21:03
Wiek: 44
Data operacji: 24 sierpnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy jajnika
Zakres operacji: Hiperoskopia
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Lenzetto 1

Re: Przepuklina - Kasiulka

Postprzez olikkk » 15 paź 2023, o 19:13

Hej Kasiulka :ymhug:
Czy zrobiła się przepuklina, to może tylko lekarz stwierdzić, więc obserwuj się dokładnie i jeśli te problemy o których mówisz nie ustaną, choć będziesz się mocno oszczędzać, to koniecznie trzeba to z nim skonsultować .
A tymczasem mocno polecam uważać na siebie i nie wykonywać czynności, które mogą Ci szkodzić. Najbardziej należy unikać dźwigania, podnoszenia rąk do góry i schylania.
Wszystko na spokojnie i jak organizm się buntuje, to polegujemy, aż się uspokoi :kolobok_yes:
Pozdrawiam cieplutko :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości