Po operacji bez komunikacji - Glenn

Po operacji bez komunikacji - Glenn

Postprzez Glenn » 12 lut 2019, o 21:10

Witam. Jestem nowa na forum. W sierpniu 2018 roku miałam operację wycięcia całego narządu rodnego wraz z wyrostkiem robaczkowym. Obecnie naklejam sobie plastry Oesclim 50 mg i pomagają mi. Jednak niestety o ile w szpitalu dobrze mnie zoperowali i opieka była bardzo dobra, to komunikacja z pacjentką szwankowała. Zero wytłumaczenia jak wyglądam teraz "od wewnątrz", czego mogę się spodziewać, na co uważać, słowem - nic. W związku z tym mam pytania, jak wygląda kikut pochwy, cz oni go zasklepiają czy zszywają u góry jakoś? No i to co mnie najbardziej nurtuje to jak wygląda współżycie skoro jest tylko pochwa a brak szyjki. Rozumiem że jestem "tam" krótka... :( Czy podczas seksu można doznać skaleczenia lub rozerwania miejsca zasklepienia pochwy? Nie wiem na ten temat dosłownie nic.
Glenn
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2019, o 02:17
Wiek: 44
Data operacji: 23 sierpnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy (przyczyna silnej anemii), obustronne potworniaki dojrzałe jajników, skręt prawego jajowodu z przemieszczeniem jajnika, martwica wyrostka robaczkowego z ropniem
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami i jajnikami plus wycięcie wyrostka robaczkowego wraz z czyszczeniem prawej strony podbrzusza z pozostałości ropnia (cięcie pionowe)
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Oesclim plastry 50 mg

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Glenn » 12 lut 2019, o 21:14

Dodam jeszcze, że operacja była przez powłoki brzuszne. Nie rodziłam też nigdy.
Glenn
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2019, o 02:17
Wiek: 44
Data operacji: 23 sierpnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy (przyczyna silnej anemii), obustronne potworniaki dojrzałe jajników, skręt prawego jajowodu z przemieszczeniem jajnika, martwica wyrostka robaczkowego z ropniem
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami i jajnikami plus wycięcie wyrostka robaczkowego wraz z czyszczeniem prawej strony podbrzusza z pozostałości ropnia (cięcie pionowe)
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Oesclim plastry 50 mg

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez olikkk » 12 lut 2019, o 21:39

Glenn :ymhug:
Z komunikacją po operacji nie jest niestety za wesoło :ymsigh:
Ale mogę Ci uspokoić na podstawie 9 letnich doświadczeń po operacji, że nic się nie rozerwie, nie skaleczy, nie będzie za krótko i nic innego co mogłoby być przyczyną dyskomfortu ;)
Po operacji jest tak samo jak przed :kolobok_yes:
Nic się nie obawiaj :kolobok_give_heart:
Oczywiście to są moje doświadczenia L-)
Inne Syrenki mogą mieć inne doświadczenia i pewnie o nich Ci opowiedzą :x
No i witaj u nas :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Glenn » 12 lut 2019, o 21:51

Pocieszające. Mnie również jest miło być nową na forum. Witam raz jeszcze. :x
Glenn
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2019, o 02:17
Wiek: 44
Data operacji: 23 sierpnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy (przyczyna silnej anemii), obustronne potworniaki dojrzałe jajników, skręt prawego jajowodu z przemieszczeniem jajnika, martwica wyrostka robaczkowego z ropniem
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami i jajnikami plus wycięcie wyrostka robaczkowego wraz z czyszczeniem prawej strony podbrzusza z pozostałości ropnia (cięcie pionowe)
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Oesclim plastry 50 mg

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez maryloo » 12 lut 2019, o 21:53

Witaj Glenn, rozumiem obawy bo rzeczywiście mało nam tłumaczą :(, ale porządkują nasze wnętrze tak, abyśmy mogły dalej normalnie funkcjonowć, a w moim przypadku nawet lepiej bo np. podczas seksu nic mnie już nie boli :kolobok_good:, a i miesiączki nie rujnują mi normalności :kolobok_sun_bespectacled:

Pytaj o wszystko co Cię trapi!
maryloo
 
Posty: 342
Dołączył(a): 12 wrz 2018, o 11:11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 41
Data operacji: 7 września 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, adenomioza
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami lewymi i jajowodem prawym
Wynik HP: Ok :)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez olikkk » 12 lut 2019, o 21:53

Przypomniało mi się że Motylek ma z tym trochę problemów w pierwszych miesiącach :-? ale mam nadzieję że się z nimi upora 🙏
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 21:55

Witam Glenn, Oliczek już Cię powitała i mam nadzieję, że przekazała Tobie optymistyczne wiadomości. U mnie w szpitalu też było troszkę tajemniczo... :-$ mój operator powiedzial: została pochwa i trzeba jej używać =)) =)) i podobno nie wypadnie, mówił żeby się nie bać, trochę może się obnizyc, ale podobno nie grozi jej wypadnięcie. :)
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 22:05

Glenn ponieważ też interesuje mnie problem podszycia kikuta, to jeżeli się czegoś dowiem dam znać.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Stynka » 12 lut 2019, o 22:07

Witaj Glenn w Syrenkowie :)
Z komunikacją z ginekologami, chyba wszędzie jest problem :( Albo nic nie mówią, albo obracają temat w żart (żeby nie napisać dowcipkują ;). Nie wiem czy zawsze tak było czy teraz jest taki "trynd". A może pacjentki chcą być bardziej świadome?
Pozdrawiam serdecznie :-h
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 22:16

No i wiecie co.. oni mają też chyba świadomość, że informacje przekazane przez nich możemy skonfrontować z netem to może ogranicza ich wylewność a zreszta sama nie wiem dlaczego tak jest, niby odpowiadają na pytania ale pytający jakiś taki chwilami oglupialy się czuje.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 22:20

A i jeszcze jedno, powiedzial, że ponieważ nie ma szyjki może być sucho. Kazał kupić żel Durex np mango i mieć go pod ręką na nocnej szafce =)) =)) ot i tyle. A dobre i to :)
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez mysza_wisza » 12 lut 2019, o 23:00

Mój doktor jest mało komunikatywny, ale za to świetny fachowiec. Ja wychodzę z założenia, że jakby się coś działo nie tak, to by powiedział, a jak nie mówi, to znaczy, że jest OK. Sprawdzone na własnym dziecku :P, pojechał kiedyś na wycieczkę, jeszcze w podstawówce, no i nic żadnego telefonu, do czasu... "Mamo, a my nie możemy znaleźć w pokoju żadnego gniazdka".
Elżbieta
mysza_wisza
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 wrz 2018, o 02:38
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 1919
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: r
Zakres operacji: .r
Wynik HP: r
Terapia hormonalna: .r

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 23:09

Nie żeby nie było...dla uscislenia ja też jestem bardzo i to bardzo zadowolona ze szpitala i mojego operatora.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 12 lut 2019, o 23:30

I tak: podobno jak kikut pochwy jest zaopatrzony szwami pojedynczymi (a ja mam tak zaznaczone w wypisie) to wtedy jest to zabezpieczenie przed wypadnięciem. Zobacz Glenn czy też masz jakąś wzmiankę o tym w wypisie, w części opisującej w skrocie przebieg operacji.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Lena » 13 lut 2019, o 01:21

Witaj Glenn
Podobnie jak Olik i maryloo, nie mam kłopotów ze współżyciem a miałam także usuniętą szyjkę.
Myślę,że trzeba przede wszystkim ułożyć sobie w głowie,ze operacja nic nie kończy a przeciwnie uwalnia nas z wielu ograniczeń w dziedzinie seksu. Nie muszę bać się ciągłego krwawienia ani niepożądanej ciąży.
Warto także pamiętać,ze w zasięgu naszych doznań nadal jest orgazm :p , nic się nie zmienia.
Bedzie dobrze Glenn, buziaki :D
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Glenn » 13 lut 2019, o 01:46

Zauważyłam, że odpadnięcie panicznego strachu o ciążę i wyzwolenie spod jarzma statusu niewolnicy własnego układu rozrodczego, czyli "wszystkie dni są absolutnie moje, czyste i suche, teraz niech inni się męczą" , pozbycie się anemii - to wszystko stanowi dla mnie ogr\omne pocieszenie po operacji. Za nic bym nie zamieniła tego stanu z poprzednim, gdy okresy uprzykrzały mi życie, zabierały resztki hemoglobiny i sprawiały, że czułam się ciągle jak zombie bez energii. Teraz plasterki hormonalne z powodzeniem zastępują to co mają i jest dobrze. Nie zauważyłam obniżenia libido, choć ja zawsze miałam je dość niskie. Teraz jest ono jakby odrobinę większe nawet. Puściły obawy, lęki i ograniczenia. :D
Glenn
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2019, o 02:17
Wiek: 44
Data operacji: 23 sierpnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy (przyczyna silnej anemii), obustronne potworniaki dojrzałe jajników, skręt prawego jajowodu z przemieszczeniem jajnika, martwica wyrostka robaczkowego z ropniem
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami i jajnikami plus wycięcie wyrostka robaczkowego wraz z czyszczeniem prawej strony podbrzusza z pozostałości ropnia (cięcie pionowe)
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Oesclim plastry 50 mg

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez Anita71 » 13 lut 2019, o 09:58

O! I to jest pocieszajaca wiadomosc :ymapplause:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Po operacji bez komunikacji

Postprzez hugnonot » 16 lut 2019, o 13:59

Anita71 napisał(a):I tak: podobno jak kikut pochwy jest zaopatrzony szwami pojedynczymi (a ja mam tak zaznaczone w wypisie) to wtedy jest to zabezpieczenie przed wypadnięciem. Zobacz Glenn czy też masz jakąś wzmiankę o tym w wypisie, w części opisującej w skrocie przebieg operacji.


Glenn pytałaś o wypadanie pochwy i szwy kikuta. Pisałam o tym w innym wątku ale tu powtórzę:
Problem w tym czego kikut szyjki czy pochwy oraz jaki typ operacji wybrał lekarz.
W tym atlasie pokazano przebieg operacji krok po kroku na rysunkach:
http://www.atlasofpelvicsurgery.com/5Ut ... sec10.html
Zakładany jest szew wokół mankietu, kolejny mocuje pochwę. Niektórzy zostawiają ją otwartą od góry ale inni zamykają, nie wiem jak mam.
Czy może wypadać? Doczytałam się, że z czasem się obniża a podnoszenie ciężarów może spowodować taki efekt, statystyk nie znam.
Poszukaj w pracach opisujących podwieszenie pochwy tzw. operacje naprawcze wypadania pochwy (ponad połowa była wykonywana u wcześniejszych Syrenek) np. https://journals.viamedica.pl/ginekolog ... 6605/33392
Komunikacja z lekarzem - zero.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 2 gości