Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez Lena » 3 lut 2023, o 13:10

Chcę Wam jeszcze napisać, że niemal równo 12 lat po mojej operacji, w sierpniu 2022 miałam w końcu operację z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. Operacje miałam przekładaną dwa razy z powodu pandemii. Bardzo żałuję, że operacja była tak późno.. W 2010r w szpitalu, w którym byłam operowana, nie stosowano jeszcze taśm. Mój problem nasilał się, więc chcąc sobie pomóc zaliczyłam najpierw rehabilitację uroginekologiczną. Super sprawa, ale w moim przypadku już chyba było za późno na dużą poprawę.
Uważam ,że taką rehabilitację powinno się odbywać w krótkim czasie po tak radykalnych operacjach jak nasze. Syrenki, które borykają się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu (WNM), mieszanym (MNM) czy innym wiedzą o czym piszę. Jeżeli któraś z Was ma ten problem, to szukajcie dla siebie pomocy. U mnie, może nie jest idealnie i niestety nadal dźwigam (mama), ale znacznie poprawiła mi się jakość życia i nie chodzi mi tylko o problem higieniczny.
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez ASAJ75 » 3 lut 2023, o 20:02

Potwierdzam, miałam taką operację w 2019 i to było jak danie nowego życia. Dyskomfort po operacji jakieś dwa dni, a potem tylko lepiej. Dodam, że w moim przypadku ta operacja nie przeszkadza w obecnej terapii nowotworu.
ASAJ75
 
Posty: 876
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez Lena » 5 lut 2023, o 19:02

Syrenki muszę uściślić mój wpis . Ja nie mam wszytych taśm, tylko SIATKĘ. Taśmy w moim szpitalu zaczęto stosować chyba dwa lata po mojej operacji w 2010r a potem powszechne stały się też siatki. Dobrze, że pisałyśmy z Hugusiem to zorientowałam się o tych taśmach.


ASAJ75 super ,ze i Tobie pomogła operacja. Czy stosujesz Oecolp? Mnie lekarz zalecił stosowanie.
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez Magdasz » 6 lut 2023, o 15:02

Lena napisał(a):Syrenki muszę uściślić mój wpis . Ja nie mam wszytych taśm, tylko SIATKĘ. Taśmy w moim szpitalu zaczęto stosować chyba dwa lata po mojej operacji w 2010r a potem powszechne stały się też siatki. Dobrze, że pisałyśmy z Hugusiem to zorientowałam się o tych taśmach.


ASAJ75 super ,ze i Tobie pomogła operacja. Czy stosujesz Oecolp? Mnie lekarz zalecił stosowanie.


Lena mi lekarz zalecił oekolp jak zaczęłam odczuwać obniżenie pochwy kilka miesięcy po usunięciu macicy. Mam stosować przez rok 2 razy w tygodniu. A Tobie jak długo i jak często zalecił stosować?
Fizjoterapeutka uroginekologiczna powiedziała mi żeby po kilku miesiącach zmniejszyć dawkę na 1 raz w tygodniu żeby nie przesadzić z hormonami (bo oekolp je zawiera).
Magdasz
 
Posty: 160
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:21
Wiek: 47
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: Amputacja trzonu i szyjki macicy z jajowodami.
2009, 2017 - operacje usunięcia mięśniaków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez ASAJ75 » 6 lut 2023, o 16:09

Cześć, nie wiem czym jest Oecolp. Nic nie brałam i do tej pory nie biorę po tej operacji( mam taśmę TOT). Taśma podnosi cewkę i dzięki temu nie ma niekontrolowanego wypływania moczu. Teraz, gdy jestem jeszcze po operacji usunięcia przydatków, plus biorę radioterapię to błogosławieństwo- bo kobietki chodzą w pampersach a ja nie muszę…
ASAJ75
 
Posty: 876
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez hugnonot » 6 lut 2023, o 18:59

ASAJ75 napisał(a):Cześć, nie wiem czym jest Oecolp. Nic nie brałam i do tej pory nie biorę po tej operacji( mam taśmę TOT). Taśma podnosi cewkę i dzięki temu nie ma niekontrolowanego wypływania moczu. Teraz, gdy jestem jeszcze po operacji usunięcia przydatków, plus biorę radioterapię to błogosławieństwo- bo kobietki chodzą w pampersach a ja nie muszę…

Oecolp - żel estrogenowy dopochwowy.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu - Lena

Postprzez Lena » 6 lut 2023, o 23:50

Magdasz napisał(a):
Lena napisał(a):Syrenki muszę uściślić mój wpis . Ja nie mam wszytych taśm, tylko SIATKĘ. Taśmy w moim szpitalu zaczęto stosować chyba dwa lata po mojej operacji w 2010r a potem powszechne stały się też siatki. Dobrze, że pisałyśmy z Hugusiem to zorientowałam się o tych taśmach.


ASAJ75 super ,ze i Tobie pomogła operacja. Czy stosujesz Oecolp? Mnie lekarz zalecił stosowanie.


Lena mi lekarz zalecił oekolp jak zaczęłam odczuwać obniżenie pochwy kilka miesięcy po usunięciu macicy. Mam stosować przez rok 2 razy w tygodniu. A Tobie jak długo i jak często zalecił stosować?
Fizjoterapeutka uroginekologiczna powiedziała mi żeby po kilku miesiącach zmniejszyć dawkę na 1 raz w tygodniu żeby nie przesadzić z hormonami (bo oekolp je zawiera).

Witaj Magdasz.
W grudniu 2022 lekarz zalecił mi aby Oekolp stosować cały czas 1/2 aplikatora co 3 dni. Wypisał mi 3 opakowania.
Poprzednio w maju 2021 miałam czopki 2 opakowania po 10sztuk w dawkowaniu 1 co 3 dni., Potem w kwietniu 2022 miałam 2 opakowania po 24 sztuk.
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50


Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości