dieta lekkostrawna po operacji

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Szklanka » 6 kwi 2019, o 16:57

Mi szybciej jelita powróciły do normalności po drugiej operacji. Po pierwszej operacji chyba ze 3 tygodnie trwało aż przestało się przelewać, wzdymać i i unormowało się wypróżnianie. A po drugiej operacji 3 pierwsze doby były straszne, a potem poszło z górki.
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anita71 » 6 kwi 2019, o 19:02

Szklanko zaprawiłaś się w bojach! @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Szklanka » 4 cze 2019, o 13:54

Pulpety

50 dag mięsa (najlepsza cielęcinka, ale może być wołowe, ja użyłam mieszanego wołowo-wieprzowego)
1 jajo
3 łyżki tartej bułki
0,5 szklanki wody
Sól
Mąka do obtoczenia pulpetów i zagęszczenia sosu
Opcjonalnie włoszczyzna świeża lub mrożona

Mięso wykładamy do miski, dodajemy jajo, bułkę tartą, solimy do smaku i dolewamy wodę, moze nie wszystką na raz, i wyrabiamy masę mięsną. Masa musi być dosyc miękka i lekko przesolona, po ugotowaniu pulpety będą akurat. Włoszczyznę możemy dodać do masy mięsnej, świeżą startą na tarce, a mrożoną trzeba rozmrozić, wówczas mniej wody do mięska dolewamy. Jeśli nie chcemy warzywek w pulpetach, to na tych warzywkach robimy bulion, na którym będziemy gotowac pulpety. Ale to tez nie konieczne.
Z masy mięsnej formujemy okrągłe pulpeciki, obtaczamy w mące, i wrzucamy na wrzący osolony bulion lub osoną wodę (1 łyżeczka soli na 1,5 l płynu). I od ponownego zagotowania płynu na małym ogniu gotujemy pulpety jakieś 20 minut.
Po ugotowaniu wyciągamy pulpety na talerz, a sos zaprawiamy. Ja zaprawiam śmietaną (2 łyżki śmietany hartuję kilkoma łyżkami gorącego sosu, dodaję łyżkę mąki, żeby sosik był gęstszy, bełtam wszystko razem dokładnie i wlewam do sosu, chwilkę gotuję, żeby nie było smaku surowej mąki, a smietana się nie ścięła, dodaję koper, i dosmaczam solą, pieprzem, pieprzem ziołowym). Do gotowego sosu wrzucamy pulpety i voila!
Oczywiście, jeśli jesteście na wczesnym etapie diety, to lepiej zaprawić sos mlekiem i mąką. No i zamiast kopru dac na przykład przecier pomidorowy.

Ja pulpety serwuję z ziemniakami z wody lub ryżem na sypko i z surówką z dozwolonych warzyw.

Smacznego! :D

Potrawa spokojnie wystarczy żeby najadła się 3 osobowa rodzina. A jak gotujecie tylko dla siebie to na 2-3 dni macie obiad.
Załączniki
IMG_20190604_132245.jpg
Gotowa potrawa: pulpety w sosie koperkowym :)
IMG_20190604_132245.jpg (104.22 KiB) Przeglądane 4580 razy
IMG_20190604_123630.jpg
Kulki obtoczone mąką
IMG_20190604_123630.jpg (106.89 KiB) Przeglądane 4580 razy
IMG_20190604_123139.jpg
Kulki mięsne
IMG_20190604_123139.jpg (112.39 KiB) Przeglądane 4580 razy
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anetta R. » 4 cze 2019, o 21:50

Moje ulubione zaraz po pulpetach w sosie pomidorowym :-)
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Mi11 » 5 cze 2021, o 12:27

W szpitalu na drugi dzień po operacji dostałam normalny obiad, żadne dietetyczne historie. Boczek, ziemniaki, smażone placki, jagody. Trochę mnie to zdziwiło ale to tu normalne. Zjadłam i nie było żadnych komplikacji. Pod wieczór wyszłam do domu i zjadłam normalną kolację tyle że mniej.
Każdego dnia byłam na toalecie. Dziś, w piątej dobie od operacji, wiem już że mocno przyprawione potrawy, zwłaszcza z chilli, robią mi trochę niewygody w brzuchu, ale poza tym jem normalnie.
Owsianka z owocami na wodzie na śniadanie, owoce na lunch, normalne obiady i kolacje. Piję dużo wody. Wszystko działa.
Co zaobserwowałam na sobie to to, że nie powinno się jeść za dużo. Nie napychać poranionego
wewnątrz brzucha.
Aha. I piję tran. Codziennie łyżka stołowa tranu.
Mi11
 
Posty: 56
Dołączył(a): 22 kwi 2021, o 13:18
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 46
Data operacji: 31 maja 1921
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: przerost endometrium bez atypii
Terapia hormonalna: nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez hugnonot » 5 cze 2021, o 12:35

Szklanka napisał(a):Pulpety

50 dag mięsa (najlepsza cielęcinka, ale może być wołowe, ja użyłam mieszanego wołowo-wieprzowego)
1 jajo
3 łyżki tartej bułki
0,5 szklanki wody
Sól
Mąka do obtoczenia pulpetów i zagęszczenia sosu
Opcjonalnie włoszczyzna świeża lub mrożona

Mięso wykładamy do miski, dodajemy jajo, bułkę tartą, solimy do smaku i dolewamy wodę, moze nie wszystką na raz, i wyrabiamy masę mięsną. Masa musi być dosyc miękka i lekko przesolona, po ugotowaniu pulpety będą akurat. Włoszczyznę możemy dodać do masy mięsnej, świeżą startą na tarce, a mrożoną trzeba rozmrozić, wówczas mniej wody do mięska dolewamy. Jeśli nie chcemy warzywek w pulpetach, to na tych warzywkach robimy bulion, na którym będziemy gotowac pulpety. Ale to tez nie konieczne.
Z masy mięsnej formujemy okrągłe pulpeciki, obtaczamy w mące, i wrzucamy na wrzący osolony bulion lub osoną wodę (1 łyżeczka soli na 1,5 l płynu). I od ponownego zagotowania płynu na małym ogniu gotujemy pulpety jakieś 20 minut.
Po ugotowaniu wyciągamy pulpety na talerz, a sos zaprawiamy. Ja zaprawiam śmietaną (2 łyżki śmietany hartuję kilkoma łyżkami gorącego sosu, dodaję łyżkę mąki, żeby sosik był gęstszy, bełtam wszystko razem dokładnie i wlewam do sosu, chwilkę gotuję, żeby nie było smaku surowej mąki, a smietana się nie ścięła, dodaję koper, i dosmaczam solą, pieprzem, pieprzem ziołowym). Do gotowego sosu wrzucamy pulpety i voila!
Oczywiście, jeśli jesteście na wczesnym etapie diety, to lepiej zaprawić sos mlekiem i mąką. No i zamiast kopru dac na przykład przecier pomidorowy.

Ja pulpety serwuję z ziemniakami z wody lub ryżem na sypko i z surówką z dozwolonych warzyw.

Smacznego! :D

Potrawa spokojnie wystarczy żeby najadła się 3 osobowa rodzina. A jak gotujecie tylko dla siebie to na 2-3 dni macie obiad.


Też takie robię ale z kurczaka i indyka, zamiast koperku dodaję kminek do wywaru a jak mało mięsa i mają być delikatne to można samo żółtko dać.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez 69gosia » 4 lis 2021, o 17:16

Witam.
Spodobały mi się sugestie dietetyczki szpitalnej i stosuję do dziś. 7 tyg po operacji.
Błędem były śniadania typu ciasto i kawa.
Nie chodzi o drastyczne diety ale o zbilansowanie produktów.
Co nie co wyeliminowałam i zastąpiłam roślinnymi.
Dobrze było dostać takie informacje.
69gosia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 paź 2021, o 08:09
Wiek: 51
Data operacji: 15 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór.
Pierwotne ognisko wrzecionowatokomórkowe.
Mięśniaki.
Torbiele krwotoczne.
Zakres operacji: Radykalna z marginesem.
Wynik HP: Aktualnie ok
Terapia hormonalna: Nie mam.

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anita71 » 4 lis 2021, o 21:17

:-bd
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Na co uważać po usunięciu macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość