dieta lekkostrawna po operacji

dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Jaiza » 17 lut 2016, o 10:26

Mam być na diecie lekkostrawnej. Poradźcie co jeść. Podajcie przepisy na dania obiadowe. Co w pierszych tygodniach oprócz krupniku z ryżu?
Dzisiaj zrobię dorsza duszonego w startych jarzynach: marchewka, pietruszka, por.
Może być też kasza jęczmienna lub jaglana z bananami przy rozwolnieniach lub jabłkami przy zaparciach.
Podajcie pomysły na niedzielny obiad.
Jaiza
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 16:49
Wiek: 44
Data operacji: 11 lutego 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium, mięśniak, polipy macicy
Zakres operacji: trzon macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anetta R. » 18 lut 2016, o 12:03

Widzę, że mamy podobny problem. Też w kółko jem to samo, bo na lekkostrawne przepisy pomysłów nie mam. Niby wiem, co wolno, a nie wolno, ale w sensowne danie połączyć tego nie potrafię, więc przeszukuję od czasu do czasu internet, albo przeglądam książki dla dietetyków. Poniżej wkleiłam link do mojego pseudokulinarnego bloga - niewiele tego, ale może akurat któraś z zup Ci podpasuje:

http://przykuchencestoilen.blogspot.com/search/label/DIETA%20LEKKOSTRAWNA

Tutaj znajdziesz kilka przykładowych jadłospisów, o ile już wcześniej ich nie znalazłaś, bo trafić na nie bardzo łatwo:

http://www.szpital.legnica.pl/index.php/porady-dietetyczne/623-dieta-atwo-strawna

http://www.szpital.legnica.pl/index.php/porady-dietetyczne/633-dieta-atwo-strawna-z-ograniczeniem-tuszczu

Na początku obiady jadłam "dzidziusiowe", czyli w postaci zmiksowanej, żeby nie obciążać dolnego odcinka jelit odpowiedzialnego za formowanie się stolca - celowo nie piszę odbytnicy, bo tę mam usuniętą. Na podwieczorek jadłam gotowane jabłko i kisiel, teraz już tylko gotowane jabłko i garść suszonej żurawiny na problemy z pęcherzem moczowym. Moje obiady to przede wszystkim zupy, ale już bardziej treściwe, niż te proponowane na blogu - jestem za leniwa, żeby gotować dwa dania. Gdy leń mnie dopada, to gotuję jarzynową z piersią kurczaka lub indyka i ziemniakami, miksuję ją w całości i jem z makaronem, ryżem lub kaszą. Drugie danie, jeśli już się zdarzy, to przeważnie pierś w sosie lub pulpety z ziemniakami, ryżem, kaszą lub drobnym makaronem - do wyboru, albo gotowane na parze filety z mintaja z ziemniakami lub ryżem. Surówka najczęściej z marchwi, selera i jabłka z dodatkiem oliwy z oliwek, albo duszony groszek z marchewką do piersi i pulpetów. Czasem robię też "okrojoną" sałatkę jarzynową - marchew, seler, pietruszka, ziemniak, jabłko, jajko na twardo plus jogurt. Albo takie coś - kasza jaglana/kuskus, pokrojony w kostkę pomidor bez skóry i pestek, pokrojone w kostkę jajko na twardo, garść mixu sałat - posiekana lub zmiksowana blenderem, bo jakoś nie przepadam za jedzeniem liści w całości i oliwa z oliwek do tego - pycha.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Lena » 18 lut 2016, o 13:57

Hej Anetko... :D :D ...kolejny raz mnie zaskoczyłaś...piękne robótki ręczne a teraz jeszcze blog kulinarny...właśnie sobie go czytam...buziaczki :) :x
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez anulek » 18 lut 2016, o 15:55

Oto moja rozpiska, którą dostałam w szpitalu:
dieta lekkostrawna:
1. http://prntscr.com/a4v0iq
2. http://prntscr.com/a4vadk
Ogólne zalecenia pielęgniarskie:
http://prntscr.com/a4v0mm
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anetta R. » 18 lut 2016, o 22:39

Leno, to jest blog PSEUDOkulinarny, w którym królują dania typu Winiary Pomysł Na...
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez olikkk » 19 lut 2016, o 00:36

Anetko jesteś niesamowita :-bd

Anulko te informacje przydadzą się naszym Syrenkom :-)
Choć większość z tego już znamy ;)
Jak dobrze, że niektóre szpitale już myślą o takich broszurkach :-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anetta R. » 19 lut 2016, o 10:55

olikkk, niesamowita? A z jakiego powodu? Kulinarnego lenistwa?
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Jaiza » 19 lut 2016, o 20:41

Dziękuję pięknie Kobietki.
Na pewno skorzystam.
Wczoraj miałam barszcz czerwony z ziemniakami. Dzisiaj zrobiłam kaszę gryczana białą z wątróbka kurza na maśle z jabłkami i do tego ogórek kiszony.
Jaiza
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 16:49
Wiek: 44
Data operacji: 11 lutego 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium, mięśniak, polipy macicy
Zakres operacji: trzon macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Jaiza » 19 lut 2016, o 21:13

Przeczytałam dodane przez Was informacje ukryte pod linkami.
Z tym ogórkiem to chyba przesadziłam dzisiaj :-s
nie pasuje mi to pieczywo pszenne. Staram się ograniczać gluten.
Jaiza
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 16:49
Wiek: 44
Data operacji: 11 lutego 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium, mięśniak, polipy macicy
Zakres operacji: trzon macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Szklanka » 1 kwi 2019, o 14:56

anulek napisał(a):Oto moja rozpiska, którą dostałam w szpitalu:
dieta lekkostrawna:
1. http://prntscr.com/a4v0iq
2. http://prntscr.com/a4vadk
Ogólne zalecenia pielęgniarskie:
http://prntscr.com/a4v0mm


Bardzo podobną rozpiskę otrzymałam ja w szpitalu po tej mojej ostatniej operacji. I bardzo mi ułatwia życie ta rozplska, jeśli chodzi o posiłki lekkie.
Ja ogólnie gustuję w zupkach i raczej te sobie robię na obiadki. Już po tej pierwszej mojej operacji wypraktykowałam sobie gotowanie zupek. Gotuję jednarozowo większy garnek (około 4 litrów) czegoś w rodzaju bulionu. 6-7 skrzydełek drobiowych, mrożona włoszczyzna krojona w paski, sól. I na tej bazie przez 3-4 dni robię zupki. Przelewam do małego rondelka porcję (ze 2 szklanki) razem ze skrzydelkiem, zasypuję ryżem albo kaszą jęczmienną i otrzymuję coś w rodzaju krupniku, posypuję koprem lub pietruszką zieloną. Albo do takiej bazy dodaję ryż lub drobny makaron i przecier pomidorowy i mam pomidorową. Albo odrobinę mrożonego zielonego groszku, mrożonej fasolki szparagowej i kilka różyczek kalafiora i jarzynowa jest. Po mojej pierwszej operacji na tej bazie zrobiłam nawet zupę dyniową, bo znalazłam mrożoną dynię w zamrażarce :) A dzisiaj do tej mojej bazy wciepnęłam pokrojonego kartofla, buraczki wiórki ze słoiczka (zakupiłam w dyskoncie z owadem w tle) i ugotowane jajeczko na twardo i barszczyk wyszedł jak ta lala. :)
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez basia65 » 1 kwi 2019, o 20:43

Szklaneczko super sobie radzisz z dietą lekkostrawną :-bd ja taż po operacji stosowałam taką dietę :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anita71 » 1 kwi 2019, o 22:19

Syrenki odnośnie śliwek suszonych do dnia dzisiejszego je zjadam, ale ciągle zastanawiam się czemu trzeba je moczyć, czy jedzenie ich bez namaczania mniej działa na jelita? :-? Już chwilami mam odruch wymioty przy moczonych, a muszę dbać o te jelita i nie chcę z nich rezygnować. [-x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez olikkk » 1 kwi 2019, o 23:29

Ja dodawałam śliwki suszone do jogurtu i też było ok :kolobok_yes:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez anulek » 2 kwi 2019, o 07:08

Nie znam odpowiedzi. Mąż nie lubi zalanych wodą więc kroi je sobie do kefiru odstawia aby zmiękły i zjada. Dorzuca też często otręby, płatki owsiane, cynamon,rodzynki i wychodzi mu kefirowa owsianka😋
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Rose » 2 kwi 2019, o 11:23

Odnośnie śliwek, to zjadam jedną na czczo, bez moczenia, a później 2 pokrojone dodaję do owsianki w drugiej części gotowania.
Od 2 dni zjadam też suszone daktyle, bo tu wyczytałam, że też pomagają. Tyle, że za daktylami nie przepadam, śliwki lubię, ale jak pisałam, nie moczę ich.

Jeśli chodzi o zupki to mam pomysł taki, jak Szklanka. Ugutuję rosół jako bazę do innych zup.
Dwa dni temu zrobilam sobie zupkę, prawie jak rosół, na skrzydełkach i z piersią z kurczaka, ale ugotowałam w nim trochę ziemniaczka i marchewki, no i mi nie smakowało. Dlatego rozlałam wywar do 3'pojemników, z jednego zrobiłam sos potrawkowy, z drugiego zupę-lekką ogórkową, wyszła pyszna :) a trzecia porcja czeka w garnku i pewnie zasypię kaszką manną i zrobię rosolnik.
Zawsze lubiłam potrawy dobrze przyprawione, pełne smaku, więc takie cienkie zupki to nie dla mnie, dałam radę 1,5 tygodnia, teraz rozszerzam menu i zaczynam doprawiać, na spokojnie, by sobie krzywdy nie zrobić, ale też obserwując na ilę mogę sobie pozwolić. Nie muszę jeść dużo, ale kocham kuchnię pełną aromatów :)


Zatem Szklaneczko ten rosół to jest bardzo dobry pomysł i powinnaś wytłuścić swoje rady, bo na pewno wiele dziewczyn z tego jeszcze skorzysta :)
Avatar użytkownika
Rose
 
Posty: 397
Dołączył(a): 3 lut 2019, o 15:57
Wiek: 46
Data operacji: 20 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, cyt. III b
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anita71 » 2 kwi 2019, o 11:36

Może faktycznie nie trzeba moczyć, jadłam też takie suche, ale z tyłu głowy miałam ciągle " w Syrenkowie pisali moczyć!" :D
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Szklanka » 2 kwi 2019, o 12:26

Rose mam jeszcze pomysły na drugie dania :)
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Szklanka » 2 kwi 2019, o 12:30

A śliwek suszonych w ogóle nie jadam. Z jelitami nie mam problemów bo te swoje zupki zasypuję płatkami owsianymi, jaglanymi, jęczmiennymi i orkiszowymi, a w nich błonnik jest :)
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Rose » 2 kwi 2019, o 13:54

Szklaneczko to wpisuj tu :) każdy pomysl jest cenny


Ja zrobilam kurczaka w potrawce (gotowana pierś kurczaka, ryż, marchewka i biały sos na bulionie, do którego dodaję sporo soku z cytryny, bo jest pyszniejszy :)
Dzis będą pulpeciki z kuskusem :)

Ma być lekkostrawne, ale też łatwe do przyrządzenia, by nie spędzić 2-3 godzin nad garnkami, co po operacji nie jest wskazane

Avatar użytkownika
Rose
 
Posty: 397
Dołączył(a): 3 lut 2019, o 15:57
Wiek: 46
Data operacji: 20 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, cyt. III b
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: dieta lekkostrawna po operacji

Postprzez Anita71 » 2 kwi 2019, o 15:56

Rose tak liczę, że jesteś 2 tyg po operacji, szybko dochodzisz do formy gratuluję %%- a koniczynka na szczęście, żeby nie zapeszyć i żeby już tylko lepiej było :)
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Następna strona

Powrót do Na co uważać po usunięciu macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość