Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez olikkk » 30 sty 2013, o 21:54

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,119112502,119112502,Czego_unikac_po_operacji_dlaczego_i_jak_dlugo.html
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez cass80 » 1 lip 2013, o 09:23

Witajcie syrenki, postanowiłam napisać o tym po raz tysięczny, ale jednak......
Niedawno miałam kontrolę u ginki i wszystko jest ok, na moje pytanie czy mogę już na aerobic chodzić, pani (...........) powiedziała, że mogę spokojnie, mogę już praktycznie robić wszystko (jestem 3 miesiące po operacji). Ucieszyłam się bo i czuję się sama na siłach, żeby sobie potańczyć na Zumbie :D
No ale w sobotę, przesadziłam......byłam sama na zakupach i chciałam wszystko wnieść za jednym razem do domciu. Wniosłam owszem, ale już w trakcie niesienia tych siat poczułam się "nieswojo", potem do wieczorka lekkie kłucia , no a w niedzielę już po śniadaniu tak mnie zaczął brzuch boleć i rana piec od środka, że byłam pewna powrotu na salę operacyjną :ymsick: Przeleżałam i przespałam całą niedzielę. Na szczęście po tej regeneracji ból zelżał i dziś troszke już tylko kłucia czuję, plamień również żadnych nie było więc nie panikuję, ale pluję sobie w twarz za mój kretynizm!! Na bank nabawiłam się przez to jakichś zrostów :-ss
Dlatego dziewczyny po raz tysięczny.....NIE DŹWIGAJCIE, CHOĆBYŚCIE NIE WIEM JAK SUPER SIĘ CZUŁY!!!!!
mi się wydaje, że gdybyśmy miały na video nagrane co nam tam powycinali, jak to pozszywali i jak to się tam teraz trzyma to bardziej byśmy na siebie uważały:-(
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez bulbinka536 » 1 lip 2013, o 09:54

Cass moim skromnym zdaniem , Zumba to chyba jeszcze nie odpowiedni taniec, jak na trzy miesiące :(
Rozumiem jakieś ćwiczenia rozciągające ,jakieś spokojne ...ale Zumba :-o Toć to, wysiłek niesamowity ,praktycznie cały czas skaczesz ! Oczywiście nie dźwigać ale jeszcze jest też za wcześnie na takie ekscesy ,bo Ci się coś zerwie ,opadnie ....
Przemyśl proszę jeszcze raz swoją decyzję powrotu do Zumby
Zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa ,więc myślę przyznasz mi rację .
Pozdrawiam Cię cieplutko i uważaj na siebie proszę :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez olikkk » 1 lip 2013, o 10:51

Cass nie podoba mi się jak lekarz po 3 miesiącach mówi pacjentce, że już wszystko może :( Ja nawet słyszałam osobiście jak lekarz twierdził, że po kilku tygodniach wszystko mogę robić @-) ale na szczęście już wcześniej wiedziałam, że uważać należy bardzo co najmniej do 6 miesięcy. To powtarzał mój ginekolog i to samo powtarzamy naszym Syrenkom nieustannie, choćby nie wiem jak dobrze się czuły i na co pozwalał lekarz. My wiemy lepiej z własnego doświadczenia i wielu Tobie podobnych dziewczyn, że zbyt szybki powrót do obowiązków i dźwigania niestety nie popłaca :(
Zalecam każdej z Was bardzo szczegółowe prześledzenie tego wątku, a zwłaszcza tych postów:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,119112502,119299212,Re_Czego_unikac_po_operacji_dlaczego_i_jak_dlug.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,119112502,119597696,Re_Czego_unikac_po_operacji_dlaczego_i_jak_dlug.html?wv.x=2

Cass proszę, uważaj na siebie bardziej niż zaleca Ci Twoja pani doktor, bo to Twoje zdrowie i Twoje życie :-*
A Twoja przestroga jest bardzo przydatna dla naszych świeżych Syrenek :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez cass80 » 1 lip 2013, o 10:56

Bulbinko i Oliczq, po tej niedzieli przekonałam się, że nie jestem jeszcze na to gotowa, widocznie ktoś tam na górze specjalnie mi kazał te siaty nosić, żeby mi przypomnieć o tym żem cała pozszywana jest i żebym się ogarnęła;-) Także postanowiłam się jeszcze wstrzymać z tą Zumbą, więc spokojnie :p Pozdrawiam Was również cieplutko :-*
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez iwon62510 » 1 lip 2013, o 12:02

Cass z tym dźwiganiem,to już teraz cały czas musimy uważać,ja na ostatniej wizycie u gina byłam przestrzegana o zbytnim dźwiganiu,bo niestety coś tam w środku może popękać...a przy tym obniża się pęcherz i sama pochwa , a z własnego doświadczenia zauważyłam,że jak się przedźwigam,to brzuch na dole boli...
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez eli-50 » 1 lip 2013, o 12:35

Cass uważaj na siebie Kobietko :kolobok_acute: :-*. Syrenki dobrze radzą ;;)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo?

Postprzez koniczynka3102 » 1 lip 2013, o 13:16

Witajcie Syrenki, moj lekarz ,ktory mnie operowal powiedzial , ze moge wszystko robic , tylko uwazac na dzwiganie , ale tez nie przesadzac , bo czajnik z woda to spokojnie moge podnosic , tak samo jak pytalam o diete, to powiedzial , ze nie mam przesadzac, bo nie robili mi operacji na zoladek , ani na jelita, tak mi doradzil , ze mam zaparcia :) Wyszlam do domku na trzeci dzien po operacji i chociaz w szpitalu dostalam rano tylko bulke z maslem ,to w domu kazal mi wszystko jesc, dziwne . Kazdy lekarz jest inny i w kazdym szpitalu panuja inne zwyczaje , pozdrawiam serdecznie
koniczynka3102
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 09:30
Wiek: 0

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez eli-50 » 1 lip 2013, o 16:17

Koniczynko moja miła :-* coś podobnego i ja usłyszałam od swojego lekarza operatora. Ale wolałam posłuchać też rad doświadczonych Syrenek. I uważam, że lepiej na zimne dmuchać niż z czymś przeholować i potem się męczyć. Moja gin też uważa, że ostrożność jest w naszym przypadku bardzo wskazana i to na stale jeśli idzie o dźwiganie ;) . Pozdrawiam cieplutko :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez Diara » 1 lip 2013, o 18:43

Ja wczoraj też zbyt mało rozsądnie wsiadłam na rower i przejechałam po podwórku jakieś 100 metrów i też mnie potem w środku piekło :( A na dźwiganie bardzo uważam, bo mnie mój gin przestrzegał bardzo. Powiedział, że ćwiczenia owszem - po 3 miesiącach wprowadzać można, ale bardzo delikatne. :kolobok_training1:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez cios » 1 lip 2013, o 20:25

Cass nie pluj sobie w brodę jak to nazwałaś bo mój doktorek po 6 tygodniach powiedział, że jestem zdrową, normalną ? kobietą i mogę robić wszystko ...Dobrze, że mnie dziewczyny tutaj ostrzegły i odpowiednio ustawiły bo gotowa byłam Mu uwierzyć. Nie dałam się wtedy namówic na basen i chyba dobrze, nie dźwigam tak naprawdę do dziś, nawet rower zmieniłam na lżejszy. Jak spytałam pana w sklepie ile rower waży to zniesmaczony powiedział, że nikt mu jeszcze nigdy takiego pytania nie zadawał. Mija już 11 miesięcy, pobytu w szpitalu źle nie wspominam ale wracac tam za skarby nie chcę, więc tak sobie sama dawkuje i wysiłek i obciążenia i na razie jest dobrze. Ale przy każdej okazji tez przestrzegam tak jak Ty-uważajcie na siebie .....
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez cass80 » 2 lip 2013, o 17:09

Na to wygląda, że co lekarz to inne podejście. Faktycznie trzeba to jakoś wypośrodkować. Uznałam z całą pewnością, że dźwiganie ciężarów ODPADA samo słowo CIĘŻAR wywołuje u mnie kłucie w brzuchu,po ostatnich ekscesach) prawdą jest, że nawet zdrowa kobieta nie powinna dźwigać za ciężko właśnie z powodów "kobiecych", przecież ciąża i sam poród też nam co nieco tam poprzesuwa, nadwyręży....no ale dziewczyny kochane chyba na tą Zumbę będę mogła wrócić?? :( Przesunęłam termin na połowę września jak wrócę z wakacji, a na razie postawiłam na basen. Ja wiem, że już tak do obrzydzenia o tym gryzmolę, ale naprawdę świetnie mi robi ta Zumba na samopuczucie i kondycję. Uwielbiam tańczyć a na dyskoteki w tym wieku już się przecież nie biega :ymdaydream: a w domu tak samemu to już nie to samo :D No błagam, nie straszcie, że już do końca życia powinnam sobie wszelkie aerobiki darować :-o Spokojne ćwiczenia u mnie się nie sprawdzają, zbyt monotonne i męczące zarazem jak na mój gust.

Pozdrawiam syrenki kochane i ściskam :ymhug:
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez olikkk » 2 lip 2013, o 19:46

Cass każda z nas drogą prób i błędów rozeznawała, na co nasz organizm jest już gotowy, a na co jeszcze nie :)
Wiele razy nasze Syrenki pisały jak dostawały ostrzeżenia od brzuska, że za wcześnie na to, czy tamto i dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami :)
Jak zwykle powiem, że każda z nas jest inna, ale zawsze lepiej ostrożnie próbować i Ty już sama się o tym przekonałaś, korygując swoje wcześniejsze plany gimnastyczne ;) Cierpliwości, to najczęściej powtarzane słowo na naszym forum :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez bulbinka536 » 3 lip 2013, o 09:52

Cass kochanie ,jak pójdziesz na Zumbe to sama zobaczysz jak się czujesz ,czy to już czas ;)
Każda z nas jest inna ,różnie się regenerujemy ,a ten taniec dobrze wiesz ,że jest bardzo wysiłkowy ,samo to skakanie :-o
Do września jeszcze jest troszkę czasu ,więc nie martw się ,będziesz miała wszystko lepiej pogojone :)
Jak byłam 4 miesiące po operacji ,spróbowałam poskakać na skakance ,masakra - myślałam ,że wszystko mi wyleci :p
Jesteś młoda, to z pewnością wszystko lepiej u Ciebie będzie się goiło ;)
Pozdrawiam :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez cass80 » 3 lip 2013, o 11:34

Dziękuję, za słowa przestrogi i otuchy, macie rację pójdę we wrześniu i spróbuję. Aż tak dużo skoków nie ma (każdy instruktor na swój sposób prowadzi)a jak jakieś będą to będę "improwizować" i jakimś free staylem zabłysnę \:D/ :kolobok_party2:
Buziaczki :-*
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez bbeatka » 19 wrz 2013, o 17:10

Witam mile panie.
Jestem po operacji usuniecia macicy i szyjki . Operowana bylam w poniedzialek 16/09/13 w UK . Tu wszystko odbywa sie blyskawicznie i tylko dlatego ze nie moglam sie wysikac samodzielnie wyszlam do domu w srode a nie we wtorek. Poniewaz slabo znam jezyk,wszelkie informacje dotyczace operacji mam z internetu,ale skupialam sie glownie na ew,problemach. Teraz gdy czytam o powrocie do 100% formy mam wrazenie ze takowa nigdy nie nastapi ,a nawet moge stracic prace,bo niestety zwiazana jest z dzwiganiem. Bardzo sie ciesz ze znalazlam to forum,bo niestety na innych malam wrazenie ze wpisy robia tylko kobiety z depresja,albo jakies niedoinformowane.W piatek ,czyli 4 dni po operacji ma przyjsc do mnie pielegnarka i zdjac mi szwy ( jakos dziewnie wczesnie )moze dowiem sie cos wiecej,bo jak do tej pory to nawet wizyty kontrolnej nie mam wyznaczonej. Moze jest tu jaka pani ktora przeszla operacje w UK.
bbeatka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 10:08
Wiek: 48
Data operacji: 16 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: wyciecie macicy i szyjki

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez olikkk » 19 wrz 2013, o 17:51

Witaj Bbeatko :-*
Skoro Karma napisała, że poszukam, to nie mam wyjścia ;)
Spróbuję, ale późnym wieczorkiem, bo wpadłam tylko na minutkę do domu i znowu muszę uciekać :(
Odezwę się, a tymczasem życzę Ci zdrówka :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez bulbinka536 » 19 wrz 2013, o 20:13

Witam Cie serdecznie w syrenkowie Bbeatko :ymhug:
Szwy ściągają przeważnie po 10 dobie ... :-?
Życzę Ci abyś szybko wróciła do formy .pozdrawiam cieplutko :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez basia65 » 19 wrz 2013, o 21:15

Witaj serdecznie Bbeatko,
Ja miałam podobną operację do Twojej, tj. 12 sierpnia 2013 w poniedziałek, a szwy mi zdjęli w sobotę 17 sierpnia w dniu wypisu ze szpitala, tylko tyle, że w Gdyni. Wszystko zależy od tego, jak rana się goi. Uważaj na siebie, a wszystko będzie dobrze i życzę dużo zdrowia. :)
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Czego unikać po operacji, dlaczego i jak długo

Postprzez olikkk » 19 wrz 2013, o 22:38

Bbeatko tak jak obiecałam poszperałam w starych postach i znalazłam naszą Syrenkę, która była operowana w UK :) karola0051
Prawdę mówiąc bardzo malutko do nas pisała, ale podam Ci linki do jej postów, które odszukałam

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,118994026,121396875,Re_Czeka_mnie_operacja.html?wv.x=2 26.01.11, 16:11

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,118994026,121597738,Re_Czeka_mnie_operacja.html?wv.x=2 31.01.11, 18:03

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,120774717,122165563,Re_POGADUCHY_cz_2.html 14.02.11, 18:52

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,120774717,122166350,Re_POGADUCHY_cz_2.html 14.02.11, 19:11

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,118994026,122166870,Re_Czeka_mnie_operacja.html?wv.x=2 14.02.11, 19:25

Coś jeszcze było w pogaduchach cz.2 ale nie zdołałam jeszcze odszukać :( Ostatni raz pisała w tym wątku:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,123824145,126078878,Re_POGADUCHY_5_d.html 13.06.11, 10:20

Postaram się złapać z nią kontakt, jeśli jeszcze korzysta z tego adresu co kiedyś ;)
Buziaczki dla Ciebie :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Następna strona

Powrót do Na co uważać po usunięciu macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość