Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez Kruszynka97 » 1 wrz 2014, o 10:40

Witam jestem Nowa no forum, co prawda obserwuje Was już od kilku dni ale to mój pierwszy raz oficjalnie:)

Jak w temacie Ja miałam robiona operacje metoda laparotomii Wiec przy okazji zostały tez poruszone jelita i inne wnętrzności

I najbardziej po operacji i po tym wszystkim zszokował mnie fakt ze nikt mi nie powiedział ci i jak można jesc, a skad normalny człowiek na to wiedzieć Ja się pytam???

Sama musiałam się dowiadywać ze gotowane, zielonego surowego pod żadna postacia przez 2 tygodnie od operacji bo sobie można kuku zrobić
Zadziwia mnie tez fakt ze nie daja przy wypisie takich informacji co można czego nie i tak dalej

Przeciez tak po prawdzie można było by raz napisac powielić i potem rozdawac tym kobietkom które miały w ten sposób przeprowadzana operacje
Żeby sobie nie zrobily krzywdy Po prostu przeraza mnie ten totalny brak informacji na dość wazny temat

W ogole super ze powstalo to forum:) bo jest to cenne zrodlo informacji dla Nowych Syrenek takich jak ja:) (wiadomo ze nigdy nie chciałabym być Syrenka ale jak już nie dalo się inaczej to ciesze się ze Was znalazłam)

Tak samo jak nie mówili ze możliwe jest skorzystanie z sanatoryjnego leczenia poszpitalnego ale o tym już w innym temacie:)
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono"
Kruszynka97
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Data operacji: 11 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium złożony z atypią z ogniskiem gruczorakolaka/ rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przyległościami (bez węzłów chłonnych), znieczulenie ogolne
Wynik HP: B1/ na wyniki czekałam 6 tygodni - koszmar
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Jak jeść?

Postprzez eli-50 » 1 wrz 2014, o 11:10

Witaj Kruszynko :ymhug: :-*

Niestety brak dostatecznej informacji jest jedną z wielu bolączek pacjentów. Nasze doświadczenia opisane na forum dopełniają w pewnym stopniu te luki. Chociaż każdy organizm inaczej dochodzi do siebie to jednak dobrze jest po takiej operacji przez pewien czas zastosować lekką dietę. Lekarze czasami bagatelizują ten aspekt twierdząc, że nie miałyśmy operowanego żołądka i wszystko możemy jeść. Jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej. My najlepiej wiemy jak mogą dokuczyć jakiekolwiek problemy żołądkowe świeżo po cięciu. Więc z jedzeniem profilaktycznie ostrożnie.
Podobne bywa podejście do sanatorium. Można usłyszeć po operacji np. coś takiego '' przecież już jest Pani zdrowa ''.

Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i życzę dużo zdrowia %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jak jeść?

Postprzez Kruszynka97 » 1 wrz 2014, o 11:23

No wlasnie o tym mowie Kochana:):):)

Po prostu totalna masakra Co jak z czym i do czego Przeciez człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy Dopóki nie zaczna one dotyczyc jego personalnie

Wiesz ja się domyslilam ze cos może być na rzeczy Bo pierwszego dnia po operacji nie jadlam nic bylam na kroplówkach a przez kolejne dwa dni jadlam taki Ohydny kleik z sucharami (przysieglam sobie ze już więcej nie zjem tego ohydztwa z własnej woli:))

To co się dzieje ogolnie to nie do opisania jest Dlatego teraz wiem ze trzeba się pytac o wszystko Nawet z pozoru wydawaloby się glupia glupote

Dzieki za odpowiedz i Dobrego tygodnia:):):)
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono"
Kruszynka97
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Data operacji: 11 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium złożony z atypią z ogniskiem gruczorakolaka/ rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przyległościami (bez węzłów chłonnych), znieczulenie ogolne
Wynik HP: B1/ na wyniki czekałam 6 tygodni - koszmar
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Jak jeść?

Postprzez olikkk » 1 wrz 2014, o 11:27

Witam Cię Kruszynko bardzo serdecznie na syrenkowym forum :ymhug:
Masz rację, to wszystko co Cię oburza , stało się przyczyną założenia naszego forum , żeby następne Syrenki wiedziały więcej niż my przed operacją :)
Ważne jest jak mamy jeść z tego powodu, żeby uniknąć zaparć i wzdęć, które występują prawie zawsze po operacji i są bardzo, bardzo uciążliwe niestety :-(
Jeśli nie dotarłaś jeszcze, do polecam Ci wątek na ten temat, bo troszkę już o problemie pisałyśmy tutaj
http://syrenki.net/viewtopic.php?f=9&t=69
Może coś dla siebie znajdziesz, bo sposobów jest więcej, a różnie każda z nas reaguje.
Mam nadzieję, że znajdziesz u nas jeszcze więcej ciekawych informacji, a gdybyś miała jakieś pytania, to pytaj o wszystko :-)
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i mam nadzieję, że będziesz się czuła dobrze i bezpiecznie w naszym towarzystwie :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak jeść?

Postprzez Lena » 1 wrz 2014, o 16:28

Dzień dobry Kruszynko
Witaj w naszym Syrenkowie, :ymhug: . Niestety mnie tez nikt nie powiedział o tym, że przysługuje mi prawo sanatoryjnego leczenia poszpitalnego Pisałam o tym w odpowiednim wątku.
Ściskam serdecznie i pozdrawiam z Gdańska :ymhug: :D :ymhug:
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Jak jeść?

Postprzez Kruszynka97 » 2 wrz 2014, o 15:54

Witam Kobietki

bardzo dziekuje i za odpowiedzi i za mile przyjecie:):):)

Wczoraj minely 3 tygodnie od mojej operacji

I ogolnie przez 2 tygodnie rzeczywiście się oszczedzalam zero zieleniny, owocor, smażonego itd.

Ale w niedziele zjadłam i grzyba i kotleta w panierce i nawet było oki

Po czekoladzie tylko mnie kluje w boczku, czyli przynajmniej na razie musze ja odstawić

Ale ogolnie czuje się nawet niezle Wiadomo czasem tylko mnie brzuch zaboli Ale jakich cudow się spodziewać po 3 tygodniach od operacji:)

Nic to uważajcie na siebie Trzymajcie się i do następnego:):):)
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono"
Kruszynka97
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Data operacji: 11 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium złożony z atypią z ogniskiem gruczorakolaka/ rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przyległościami (bez węzłów chłonnych), znieczulenie ogolne
Wynik HP: B1/ na wyniki czekałam 6 tygodni - koszmar
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Jak jeść?

Postprzez Lena » 2 wrz 2014, o 17:59

Kruszynko tylko nie zapomnij do nas pisać!!! Oszczędzaj sie mimo wszystko, dbaj o siebie, to jest Twój czas, musisz zadbać o siebie. :D :ymhug:
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Jak jeść?

Postprzez sten.ia » 2 wrz 2014, o 18:09

Własnie Kruszynko opisuj co jesz i jak się czujesz,akurat dla mnie to ważne :)
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Jak jeść?

Postprzez olikkk » 2 wrz 2014, o 19:49

Kruszynko bardzo się cieszę, że dieta jaką stosujesz przynosi oczekiwane efekty :)
Ja się nieco wycierpiałam :(bo nikt mi o dietach w szpitalu nie mówił i jadłam to co wszyscy, dokładajc do codziennego menu duże ilości jogurtów i suszonych śliwek :)
Obyś nadal w takiej formie i w takim tempie wracała do zdrowia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak jeść?

Postprzez Kruszynka97 » 2 wrz 2014, o 20:37

No wlasnie o to mi chodzilo O broszurke gdzie bylo by napisane co wolno a czego nie

Nosz w mordke jeza kreci sie tam tylu medykow, stazystow Wzial by jeden z drugim machnal by jakas karteluszke

To nie trzeba by bylo odpowiadac milion razy na te same pytania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sie zapytalam co moge a czego nie, bo mama chciala mi zrobic sok burakowy bo mam tez slaba hemoglobine a to poprawia wlasnie

No i stad sie dowiedzialam Tak to nic nie wiadomo by bylo

bo na wypisie napisane jest tylko "oszczedzajacy tryb zycia" No to moze tutaj jest o tej diecdie Tylko ze ja durna jestem i nie rozumiem co sie do mnie mowi

Ech szok szokowy:):):)
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono"
Kruszynka97
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Data operacji: 11 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium złożony z atypią z ogniskiem gruczorakolaka/ rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przyległościami (bez węzłów chłonnych), znieczulenie ogolne
Wynik HP: B1/ na wyniki czekałam 6 tygodni - koszmar
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Jak jeść?

Postprzez ismena » 2 wrz 2014, o 21:09

witaj KRUSZYNKO, mnie niestety tez nikt nic nie powiedzial, mialam jednak to szczescie, ze juz jakis czas bylam na forum, dziewczyny wspaniale przygotowaly mnie na wszystkie mozliwosci. Operacje mialam 14.04 a 8.05 poszlam do lekarza po dalsze zwolnienie nic nie mowil wiec pytam sie niech mi cos powie co moge czego nie moge na co uwazac itd, to on na to "wszystko pani moze"no i gadaj z takim. z brzuszkiem musialam sama uwazac, tez mnie nie ominely problemy z wyproznieniem, a wspolzycie..... no coz, sama musialam kombinowac i probowac czy juz mozna czy moze jeszcze nie. ale wszystko jest w super porzadku i w zasadzie to nie pamietam ze mialam jakakolwiek operacje.

pozdrawiam serdecznie i uwazaj na siebie, nie forsuj sie i pamietaj, jeszcze jakis czas bedziesz szybciej odczuwac zmeczenie, wiec nie zgrywaj bohatera

:ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Jak jeść?

Postprzez Diara » 3 wrz 2014, o 19:36

Witaj Kruszynko :ymhug:
Niestety to jest problem we wszystkich szpitalach. Ja na swój nie mogę narzekać, ale też o jedzeniu nikt mi nic nie mówił . Wiedziałam, że musi to być dieta lekkostrawna, bo o napinaniu brzucha długo nie było mowy. Mnie ratowały sprawdzone sposoby na kupkanie czyli suszone śliwki i sok z kapusty, na szczęście po tych specyfikach miałam tzw. jelito proste więc nie było kłopotu z dietą ... a owoców wcale sobie nie żałowałam (i kapustnych i strączkowych ...) , przez dłuższy czas łykałam espumisan i było ok.
Dużo zdrówka Ci życzę i dbaj o siebie. :ymhug: dużo poczywaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez Anetta R. » 19 lis 2014, o 10:41

Tak to już w tych naszych szpitalach jest, niestety. Gdy po drugiej operacji zapytałam o możliwość rozmowy z dietetykiem, spojrzeli na mnie jak na wariatkę. Dowiedziałam się tylko, że nie mogę jeść zdrowej żywności, niczego co powoduje wzdęcia, zaparcia i biegunki i mam być na diecie lekkostrawnej. I tyle było informacji.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez krysia » 19 lis 2014, o 14:42

Anetko, tak jest nie tylko w polskich szpitalach. Ja przed swą operacją urologiczną nie miałam czyszczenia jelit na szczęście, a usunięcie macicy było nieplanowane.

Po operacji, gdy przywieziono mnie do sali, dostałam rosołek i jogurt i mogłam pić herbatę. Cały następny dzień to samo. Na trzeci dzień przywędrowało do mnie już normalne śniadanie i obiad byłam tym nieco zdziwiona, bo pacjentka, która obok mnie leżała także po usunięciu macicy (planowo), była na rosołku i jogurtach prawie 5 dni, aż się wypróżniła i musiała to pokazać . Ode mnie nikt tego nie wymagał , a w końcu usunięcie macicy czy planowe , czy nie, jest taką samą operacją . Gdy wychodziłam do domu, też nikt mnie nie informował , co mogę a czego powinnam unikać w zakresie żywieniowym . Jadłam w sumie normalnie, a że raczej odżywiam się w miarę zdrowo w ciągu 4 tygodni nie miałam absolutnie żadnych problemów w tym zakresie .
...Moje serce, to jest muzyk improwizujący,
co ma własny styl i rytm,
ale, gdy gorąco kocha, wtedy gra jak nikt,,,
Avatar użytkownika
krysia
 
Posty: 73
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:57
Wiek: 49
Data operacji: 20 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Denerwacja pęcherza ( 5 operacja od lutego 2013 w zakresie urologicznym )
Zakres operacji: Usunięta ZDROWA macica i szyjka macicy.
podczas operacji denerwacji pęcherza bardzoo silny krwotok spowodowany prawdopodobnie zrostami i przeprowadzono histerektomię dla ratowania życia.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez Jaiza » 15 lut 2016, o 11:35

Jest nieco później 2016 rok i ja w Lublinie
w ( ..........) Ziemii Lubelskiej II Oddział Ginekologii Onkologicznej dostałam przy wyjściu od pielęgniarek kartkę A4 ze spisem co mogę a co nie.
Pielęgniarki i salowe życzliwe i pomocne przez cały pobyt. Czułam się jak w prywatnej klinice.
Jaiza
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 16:49
Wiek: 44
Data operacji: 11 lutego 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium, mięśniak, polipy macicy
Zakres operacji: trzon macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez olikkk » 17 lut 2016, o 13:19

To jest jakiś postęp ;)
Możesz nam powiedzieć co było na tej kartce ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez mysza_wisza » 1 wrz 2018, o 23:02

Dlaczego nie wolno zieleniny?
A Marchewkę można, taką potartą?
Elżbieta
mysza_wisza
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 wrz 2018, o 02:38
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 1919
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: r
Zakres operacji: .r
Wynik HP: r
Terapia hormonalna: .r

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez vika45 » 2 wrz 2018, o 00:06

Nie wiem co wolna! Na pogrzebane kiszki dieta lekko strawna. Warzywka gotowane najlepsze. Ja niestety początek spędziłam na kawie i kaszce mannej, expresówce z biedry. Tylko to przyswajalam. Przeżyłam :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez mysza_wisza » 2 wrz 2018, o 19:03

Pewnie też przeżyję.
To się chyba na jakieś jogurty, serki zdecyduję, ewentualnie banana (można?)
A jak mi nic nie podejdzie, albo nie dam siły, to zawsze woda pozostaje :p
Elżbieta
mysza_wisza
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 wrz 2018, o 02:38
Wiek: 0
Data operacji: 1 stycznia 1919
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: r
Zakres operacji: .r
Wynik HP: r
Terapia hormonalna: .r

Re: Jak jeść po operacji usuniecia macicy ?

Postprzez belli812 » 2 wrz 2018, o 20:25

olikkk napisał(a):Dodaję kilka ciekawych informacji jakie przedstawiła nam Belli :x


belli812 napisał(a):Witajcie moje kochane :kolobok_curtsey: Olikku odważyłam się coś napisać tak pózno ale syrenkowo odwiedzam od zeszlego roku.Nie musiałam zresztą o nic pytać bo na wszystko wyszukiwałam odpowiedzi innych syrenek :-bd Wszystkie historie to skarbnica wiedzy,więc z tego miejsca pragnę każdej Syrence z osobna podziękować za to że dzięki WAM czułam się lepiej ,szybciej dochodzilam do zdrowia i byłam mądrzejsza o WASZE doświadczenia.A najważniejsze to że ktoś poświęcił mi swoją uwagę nawet o tym nie wiedząc :x :x :x :x :ymhug:
( ..... )
Wiele syrenek nie wie co potem można a czego niewolno dlatego chciałabym troszkę pomóc.Dostałam ze szpitala wytyczne po zabiegu chirurgicznym ginekologicznym.Cieszyło mnie to bardzo bo nikt nie powiedział mi nic przed operacją i gdyby nie NASZE forum byłabym do niej nie przygotowana.
Zalecenia pielęgnacyjne>
Przez 4-6tyg po wypisie ze szpitala prowadzić oszczędny tryb życia,podnoszenie ciężarów do 1kg,unikanie gwałtownych ruchów i większego wysiłku fizycznego,unikanie gimnastyki wysiłkowej,jazdy na rowerze,nartach.kąpieli w basenie,częste spacery na świeżym powietrzu.
Zasady higieny ciała -tylko prysznic w ciepłej wodzie,po operacji drogą brzuszną mycie rany co najmniej 2razy dziennie wodą z mydłem lub zelem bez użycia gąbki lub myjki ,drogą pochwowączęste podmywanie krocza mydłem lub stos.płynu do higieny intymnej.Na rane aż do jej zagojenia stos.octenisept,częste wietrzenie rany pooperacyjnej aż do jej całkowitego zagojenia,niedopuszczenie do przepełnienia pęcherza moczowego/siusiamy częściej/ w miarę upływu czasu stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej,
Dbanie o regularne wypróżnienia
spożywanie codziennie na czczo lub przed obiadem łyżki oliwy z oliwek suszone śliwki lub wypicie wody z miodem,wzbogacenie diety pokarmami zawierającymi błonnik i żywe kultury bakterii np.płatki zbożowe, jogurty naturalne,kefir itd.ALE DOPIERO PO UPŁYWIE 10 DNI OD OPERACJI
odbiór wyniku histopatologicznego po 10-14 dniach
Zdjęcie szwówpo laparoskopi/szwy zew./po tyg.od operacji u lekarza prowadzącego lub gabinecie zab.w swojej przychodni,Po innych operacjach po 6 dniach po operacji/ocięcie końcówek szwu ciągłego/lub jak zaleci lekarz
dieta po zabiegu powinna obfitować w produkty zawierające wit,c/natka pietruszki owoce dzikiej róży.pomidory,porzeczki i cynk/marchew,jaja,mięso/
5 posiłków dziennie,2l płynów.Nie wolno smażonego, tłustych wędlin ,pasztetów,kaszanki,konserw mięsnych,smalcu,golonek.unikaj ostrych przypraw,owoce w postaci musów,przecierów,gotowane a warzywka najlepiej na parze/wzdymające unikać/ UFF........w życiu tyle nie naklikałam :kolobok_heat:
Mam nadzieję,że będzie to trochę przydatne i nie zanudziłam Was na śmierć.Przesyłam całuski i widok na wszystko przez różowe okulary :kolobok_girl_pinkglassesf: życie jest piękne :kolobok_girl_dance: :-*

Możesz trochę z tego skorzystać mysza wysza. Pozdrawiam :kolobok_girl_dance: :kolobok_girl_in_love:
Ostatnio edytowano 16 lis 2018, o 20:28 przez belli812, łącznie edytowano 1 raz
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Następna strona

Powrót do Na co uważać po usunięciu macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość