Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Naszem doświadczenia i problemy związane z kovidem

Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez olikkk » 18 mar 2021, o 14:16

Zasady kwarantanny wciąż się zmieniają.
Jak to wygląda u Was ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Anita71 » 18 mar 2021, o 18:17

Od dnia skierowania na testy kwarantanna, czyli od niedzieli do poniedziałku bo w poniedziałek już miałam wynik pozytywny telefon z sanepidu i zamiana kwarantanny w 10 dniowa izolację, w ten sam dzień sanepid nałożył na mojego męża kwarantanne ale 17 dniowa. Ponieważ mąż w trakcie stał się pozytywny to również zamienił mu sanepid kwarantanne na izolację ale u niego dzień zakończenia i tak jest ten sam, bo pierwszy test nierozstrzygajacy drugi pozytywny i od tego drugiego naliczono izolację.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez monte » 18 mar 2021, o 19:13

Ja 14 dni rodzina 24 bo izolacje zakladala wtedy rodzinna a moj wynik sie zgubil 😂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez magonia24 » 19 mar 2021, o 22:56

Całą rodziną (bo wszyscy pozytywni w tym samym czasie) byliśmy 10 dni w izolacji. Typowy łańcuszek zakażeń domowych. Nikt nas nie kontrolował.
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez eli-50 » 20 mar 2021, o 00:26

Byliśmy na kwarantannie, bo był kontakt z osobą zarażoną. Policja kontrolowała dwa razy.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Innek » 20 mar 2021, o 23:10

Byłam w listopadzie z okazji choroby i testu męża. Policja przyjechała kilka razy. Raz siedziałam pod prysznicem i mąż krzyknął że właśnie się kąpie i pojechali . W trakcie kwarantanny wychodziłam na podwórko wieczorem, ale tak by raczej nikt mnie nie widział. O dziwo, maż pozytywny, ja kwarantanna, a sanepid uznał, że firma męża (na tej samej posesji co dom) może być czynna.
Avatar użytkownika
Innek
 
Posty: 763
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 14:25
Lokalizacja: Polska
Wiek: 51
Data operacji: 8 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, anemia
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: niepotrzebna

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez anulek » 21 mar 2021, o 17:46

Byliśmy na kwarantannie. Mieszkam z rodziną brata w jednym budynku(chory syn brata wynik pozytywny. Objawy silny katar, ból głowy, gardła 3 dni)reszta domowników nie załapała nic. Policji nie było. Na podwórko wychodzilam-domek ma dużej działce
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Stefcia88 » 5 kwi 2021, o 18:47

My od dziś w kwarantannie....
Stefcia88
 
Posty: 290
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 09:49
Lokalizacja: dolnoslaskie
Wiek: 31
Data operacji: 14 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Łagodna dysplazja szyjki macicy, Nadżerka
9.10 cyto i hpv jeszcze raz (hpv 39 już nie ma, czekam na wynik cyto)
Zakres operacji: Kolposkopia, biopsja kanału szyjki macicy, wycinki z szyjki macicy (biopsja skrawkowa) i aspiracyjne łyżeczkowanie macicy
Wynik HP: LSIL
Terapia hormonalna: Brak

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Rabenka72 » 8 kwi 2021, o 20:48

anulek napisał(a):Byliśmy na kwarantannie. Mieszkam z rodziną brata w jednym budynku(chory syn brata wynik pozytywny. Objawy silny katar, ból głowy, gardła 3 dni)reszta domowników nie załapała nic. Policji nie było. Na podwórko wychodzilam-domek ma dużej działce


Serio? ja takie objawy miałam rok temu w styczniu i dwa lata temu w lutym jak covid nie był modny, wirus grypopodobny bez gorączki tylko jeden-dwa dni podgorączkowy. W tym roku sam katar, przełom stycznia/lutego z bólem głowy i utratą węchu ale te objawy o tej porze roku to chyba normalne. Moja koleżanka z pracy miała covid rozpoznany to tylko ból pleców, głowy i osłabienie bez tych grypopodobnych objawów. Coraz bardziej to dziwne z testami PCR.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez anulek » 9 kwi 2021, o 11:30

Tak jak najbardziej serio. Wymazy były pobrane i wynik pozytywny. Ja też miałam podobne objawy w sierpniu zeszłego roku ale nie robiłam badań bo myślałam że to zwykła infekcja. Do dziś nie wiem czy przeszłam czy nie. Nie chce wiedzieć . Teraz mieliśmy kwarantannę ale nikt z domowników nie złapał
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Anita71 » 10 kwi 2021, o 17:10

Utrata węchu i smaku była przeze mnie odczuwana zupełnie inaczej niż do tej pory mojego 50 letniego życia.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez vika45 » 17 kwi 2021, o 00:12

Dwa razy badana i dwa razy ujemna. Kwarantanna w samotności bo mąź ze swoim 91 letnim ojcem razem przechodzili kwarantannę. Obsługiwani przez Neptuna, który wycieraczkowo obskakiwał trzy domy.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Rabenka72 » 23 kwi 2021, o 19:17

Jestem na kwarantannie do 7 maja, mąż chory, ja i syn póki co bez objawów ale to już 5-ty dzień od kiedy pojawiły się objawy u męża. Wariant prawie na 100% brytyjski.

Jestem ciekawa jak wygląda zarażenie się od członka rodziny, podobno zaraźliwość jest dwa dni przed wystąpieniem objawów i parę dni po ale ile to nie wiadomo. Mąż jak wychodzi z pokoju to w masce, bo jeszcze pokasłuje.

System mi każe robić selfie czego nigdy nie robiłam i mnie to śmieszy, bo sobie wyobrażam róz=żne opcje gdzie to trafia :))
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez hugnonot » 24 kwi 2021, o 14:46

Rabenka72 napisał(a):Jestem na kwarantannie do 7 maja, mąż chory, ja i syn póki co bez objawów ale to już 5-ty dzień od kiedy pojawiły się objawy u męża. Wariant prawie na 100% brytyjski.

Jestem ciekawa jak wygląda zarażenie się od członka rodziny, podobno zaraźliwość jest dwa dni przed wystąpieniem objawów i parę dni po ale ile to nie wiadomo. Mąż jak wychodzi z pokoju to w masce, bo jeszcze pokasłuje.

System mi każe robić selfie czego nigdy nie robiłam i mnie to śmieszy, bo sobie wyobrażam róz=żne opcje gdzie to trafia :))


a jak się to ma do prywatności i prawa ochrony danych osobowych w tym wizerunku?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Anita71 » 24 kwi 2021, o 15:48

Rabenko ja z wynikiem pozytywnym 08.03. mąż gdy już coś zaczął odczuwać pomaszerował na test było to 12.03 wtedy wynik nierozstrzygajacy. Przez weekend trochę się rozkręcił chorobowo i 15.03 już pozytywny czyli wynik pozytywny tydzień po moim pozytywnym.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Rabenka72 » 24 kwi 2021, o 18:03

Hugnonot nie mam pojęcia, zaznaczyłam opcję ze tylko podczas używania aplikacji gromadzenie moich danych, do tego robię fotki w domu, staram się robić na tle okna albo poduszki żeby nie było widać wnętrz. Serwery gdzie to się zapisuje... wolę nie wiedzieć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Rabenka72 » 24 kwi 2021, o 18:11

Anita71 napisał(a):Rabenko ja z wynikiem pozytywnym 08.03. mąż gdy już coś zaczął odczuwać pomaszerował na test było to 12.03 wtedy wynik nierozstrzygajacy. Przez weekend trochę się rozkręcił chorobowo i 15.03 już pozytywny czyli wynik pozytywny tydzień po moim pozytywnym.


U mnie nadal nic, jutro 7 dzień od objawów, a objawy miał od razu mocne, w niedzielę czuł się super, a w poniedziałek masakra. Jest już lepiej, pokasłuje delikatnie ale nie bolą go płuca czy coś. Bierzemy Rimantin, obok polecanej Amantadyny drugi antywirusowy co daje efekty ale nie ma skutków ubocznych. Mąż bierze od 4 doby leczniczo i nastąpiła poprawa, my zapobiegawczo po jednej tabletce dziennie. Jakby brał od razu to myślę że już byłby po ale ciężko dostać, w jednej aptece tylko był.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez hugnonot » 24 kwi 2021, o 23:01

Rabenka72 napisał(a):Hugnonot nie mam pojęcia, zaznaczyłam opcję ze tylko podczas używania aplikacji gromadzenie moich danych, do tego robię fotki w domu, staram się robić na tle okna albo poduszki żeby nie było widać wnętrz. Serwery gdzie to się zapisuje... wolę nie wiedzieć.

Oni każą bezwarunkowo zrobić zdjęcia? Czego mają dowodzić? Że żyjesz?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez vika45 » 25 kwi 2021, o 16:02

Zdjęcie potrzebują aby rozpoznać osobę w razie ewentualnej kontroli. Ja zrobiłam w piźamie, z fryzurą prosto z łóźka na tle drzwi wejściwych. Musiałam być brzydka bo nie sprawdzali. Zresztą byłam ujemna a chora.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Kwarantanna twoja i twoich bliskich

Postprzez Anita71 » 25 kwi 2021, o 22:39

Zdjęcia kazano mi i mężowi robić w okresie kwarantanny, w momencie wyniku pozytywnego i przejścia na izolację aplikacja nic nie chciała tylko dzwonili z wojska pewnie te jednostki obrony terytorialnej i sprawdzali przez telefon. A raz jak mój mąż miał zajęty telefon bo dzwonili do niego z roboty i nie odebrał telefonu z izolacji to już stali pod drzwiami do kostki schodowej :kolobok_facepalm:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Następna strona

Powrót do KOVID



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość