Przebieg mojej choroby

Naszem doświadczenia i problemy związane z kovidem

Przebieg mojej choroby

Postprzez olikkk » 18 mar 2021, o 14:09

Jak to wyglądało w Twoim przypadku od początku do końca.
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez Anita71 » 18 mar 2021, o 18:43

Początek to objawy opisane w wątku o objawach przedcovidowych, kaszel stłumiłam lekami przeciwkaszlowymi, w pierwszych dniach od wyniku testu utrata wechu i smaku. Bole głowy, okropne osłabienie i trwa nadal. Nie gorączkowalam, zatkane zatoki ale bez kataru, nieżyt dziwny gardła bez bolu gardła, biegunki mniej więcej co drugi dzień bo brałam jeden stoperan i odpuszczalo, biegunka i znowu jeden stoperan. Ogólnie objawy dziwne, zatoki dziwnie zatkane, gardło dziwne nieżyt, ogólne dziwne rozbicie niby objawy powiedzmy jak przy przeziębieniu, grypie ale wszystko inaczej odczuwalne. Jeden dzień siadła psychika. Kaszel jest i teraz ale do wytrzymania.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez magonia24 » 19 mar 2021, o 22:51

Początek jak opisałam wcześniej...
Po dwóch dniach dość uciążliwy kaszel i osłabienie. Poza gardłem nic nie bolało. Temperatura - stan podgorączkowy, saturacja w normie. Nie było potów, problemów z oddychaniem. Za kilka dni nagły jednodniowy skok temperatury ponad 39 st. (co u mnie się nigdy nie zdarzyło) Potem spadek temperatury ale kaszel i ogólne rozbicie. Utrata węchu i smaku bez objawów kataru. Wielka słabość... Po 10 dniach lepiej.
Leczenie: dużo piłam, zażywałam syropy od kaszlu i robiłam inhalacje solą fizjologiczną. Przy skoku temperatury - paracetamol. To wszystko.
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez Motylek74 » 29 mar 2021, o 15:12

Przez pierwszy tydzień jakby grypa, lekki kaszel, stan podgorączkowy, bóle pleców, później nóg. Po tygodniu te objawy minęły, a zaczęła się jazda bez trzymanki: omdlenie, biegunka, wymioty, utrata węchu, drętwienie kończyn, duszności i coś z sercem (ból, bardzo niskie ciśnienie i bardzo wysoki puls). Drugi etap choroby był bez kaszlu i praktycznie bez gorączki.
Avatar użytkownika
Motylek74
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 sie 2018, o 13:57
Wiek: 44
Data operacji: 12 września 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak.
Zakres operacji: Wycięcie całej macicy z jajowodami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak.

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez vika45 » 17 kwi 2021, o 00:20

Pierwszy dzień ogólne zmęczenie, drugi to Sylwester! dwanaście godzin kaszlu i zmęczenie. Zanik smaku i węchu. Potem sześć dni gorączki, bólu głowy i pleców oraz wszystkich mięśni jak w grypie. No i powrót kaszlu, duszności...tak trzy dni się męczyłam. Pluca chyba stały obok mnie, lekarz tylko telefonicznie za tydzień. Wezwałam prywatnego doktorka. Śródmiąższowe zapalenie płuc. Dwadzieścia cztery dni antybiotyku i czternaście sterydu. Dzisiaj jest czwarty miesiąc leczenia. Silna anemia, prawdopodobnie pęknięcie przepony od kaszlu i żoładek na spacerze w klatce piersiowej.
Ale wedlug niektórych to tylko zwykła grypa. Nie źyczę nikomu...
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez Rabenka72 » 18 kwi 2021, o 23:30

Tak dopytam czy antybiotyk był dożylnie i kombinowany, a steryd wziewnie. Na żołądek polecam syrop w saszetkach gastrotuss, bo pewnie problem z trawieniem i cofanie treści.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez vika45 » 19 kwi 2021, o 11:42

Antybiotyk i steryd w tabletkach, seria antybiotyku 10 dni, potem zmiana i 14 dni inny. Treść się chyba nie cofała- zero smaku i bardzo malo jedzenia. Cały czas brałam bioprazol 20
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 19 kwi 2021, o 18:34

vika45 napisał(a):Antybiotyk i steryd w tabletkach, seria antybiotyku 10 dni, potem zmiana i 14 dni inny. Treść się chyba nie cofała- zero smaku i bardzo malo jedzenia. Cały czas brałam bioprazol 20

Uważaj z tym bioprazolem bo bardzo trudno wyjść z tej klasy leków w sensie móc odstawić. Często podają te środki na zgagę dożywotnio zamiast po prostu wyleczyć przyczynę.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez vika45 » 19 kwi 2021, o 18:37

Biorę naście lat. Niebawem może przyczynę wyleczą operacyjnie.zresztą u mnie rodzinny stosuje ten lek bardziej osłonowo przy duźej ilości prochów, które biorę.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 19 kwi 2021, o 18:39

vika45 napisał(a):Biorę naście lat. Niebawem może przyczynę wyleczą operacyjnie.zresztą u mnie rodzinny stosuje ten lek bardziej osłonowo przy duźej ilości prochów, które biorę.

ech, a wystarczy woda lecznicza o odpowiednim pH
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez eli-50 » 3 gru 2021, o 19:44

Przed dwoma tygodniami pojawiły się u mnie objawy grypopodobne takie jak katar, kaszel, drapanie w gardle, ból głowy i pleców. Zalecenia lekarskie : leki od przeziębienia. Po tygodniu objawy nie ustąpiły. Stan podgorączkowy. Tym razem skierowanie na wymaz. Wynik dodatni. Jestem w izolacji 4 dzień. Objawy słabną. Boli mnie głowa, od czasu do czasu muszę odkaszlnąć i czuję ogólne osłabienie. Usta mam spieczone jakbym na wietrze się oblizywała. Leki: Paracetamol, wit.D3, Rutinoscorbin, syrop sosnowy, Acatar, Gardimax , mgiełka solankowa i wcześniej zlecony przez naczyniowca lek p/zakrzepowy Vessel Due F. Piszecie o antybiotykach. Ale chyba on nie działa na wirusy. Słyszałam opinię lekarki, że stosowanie ich przy covidzie to błąd w sztuce. Znam przypadek, gdy zarażony był leczony antybiotykami i zmarł. Ale znam też inny przypadek kiedy przy pocovidowym zapaleniu płuc stosowano antybiotyk i się udało. Vika też tak miała. To chyba zależy od etapu choroby :-? Powiem szczerze, że mam sieczkę w głowie im bardziej o tym myślę. Ale całe szczęście u mnie zaczyna odchodzić. Mam nadzieję, że odejdzie całkiem i bez innych atrakcji %%- :ympray: Dwa szczepienia za mną. Jestem zdalnie monitorowana i czuję się w pewnym stopniu zaopiekowana. Co parę godzin otrzymuję smsa przypominającego o wykonaniu pomiarów i przekazaniu ich wyników do systemu w ramach domowej opieki medycznej. Mierzę więc saturację, tętno, temperaturę i ilość oddechów na minutę. Nie wiem czy to działało od początku pandemii czy wprowadzono później. Ciągle coś się zmienia. Być może później tak jak z zasadami kwarantanny. Znajoma dużo wcześniej chorowała i nie dostała pulsoksymetru....dopiero w szpitalu miała możliwość stosowania tego typu urządzenie. Ufff, ale naskrobałam ;) .
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez Stynka » 3 gru 2021, o 21:16

Eli dzięki za relację i dużo sił do zwalczenia choróbska %%- :kolobok_heart: %%- :kolobok_heart: %%- Dobrze, że jest możliwość zdalnego monitorowania ^:)^ :ympray:
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 3 gru 2021, o 21:41

eli-50 napisał(a):Przed dwoma tygodniami pojawiły się u mnie objawy grypopodobne takie jak katar, kaszel, drapanie w gardle, ból głowy i pleców. Zalecenia lekarskie : leki od przeziębienia. Po tygodniu objawy nie ustąpiły. Stan podgorączkowy. Tym razem skierowanie na wymaz. Wynik dodatni. Jestem w izolacji 4 dzień. Objawy słabną. Boli mnie głowa, od czasu do czasu muszę odkaszlnąć i czuję ogólne osłabienie. Usta mam spieczone jakbym na wietrze się oblizywała. Leki: Paracetamol, wit.D3, Rutinoscorbin, syrop sosnowy, Acatar, Gardimax , mgiełka solankowa i wcześniej zlecony przez naczyniowca lek p/zakrzepowy Vessel Due F. Piszecie o antybiotykach. Ale chyba on nie działa na wirusy. Słyszałam opinię lekarki, że stosowanie ich przy covidzie to błąd w sztuce. Znam przypadek, gdy zarażony był leczony antybiotykami i zmarł. Ale znam też inny przypadek kiedy przy pocovidowym zapaleniu płuc stosowano antybiotyk i się udało. Vika też tak miała. To chyba zależy od etapu choroby :-? Powiem szczerze, że mam sieczkę w głowie im bardziej o tym myślę. Ale całe szczęście u mnie zaczyna odchodzić. Mam nadzieję, że odejdzie całkiem i bez innych atrakcji %%- :ympray: Dwa szczepienia za mną. Jestem zdalnie monitorowana i czuję się w pewnym stopniu zaopiekowana. Co parę godzin otrzymuję smsa przypominającego o wykonaniu pomiarów i przekazaniu ich wyników do systemu w ramach domowej opieki medycznej. Mierzę więc saturację, tętno, temperaturę i ilość oddechów na minutę. Nie wiem czy to działało od początku pandemii czy wprowadzono później. Ciągle coś się zmienia. Być może później tak jak z zasadami kwarantanny. Znajoma dużo wcześniej chorowała i nie dostała pulsoksymetru....dopiero w szpitalu miała możliwość stosowania tego typu urządzenie. Ufff, ale naskrobałam ;) .


Bakteryjne zakażenia leczy się antybiotykiem, wirusowe nie, ale często te wirusowe kończą się zakażeniem bakteryjnym i wtedy wchodzi antybiotyk.
Szczególnie dotyczy to zapalenia płuc.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez eli-50 » 3 gru 2021, o 21:45

Hug dzięki za wyjaśnienie @};-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 3 gru 2021, o 21:52

Fajne leczenie miernikiem, 90% dom, 80% szpital, 70% kostnica, a to jak się czuje pacjent nieistotne.
Nowoczesna medycyna słupków, statystyk i pomiarów :kolobok_bad:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez eli-50 » 3 gru 2021, o 22:47

Ciary mnie przeszły po tym ostatnim wpisie Hug :|
Co do tego jak się czuje pacjent są też pytania, na które za każdym razem przy podawaniu wyników pomiarów trzeba odpowiedzieć. Dotyczą występowania różnych objawów. Na tej podstawie lekarze analizują aktualny stan zdrowia i podejmują decyzje np. czy potrzebna teleporada czy wezwanie pogotowia czy nie.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 3 gru 2021, o 22:56

eli-50 napisał(a):Ciary mnie przeszły po tym ostatnim wpisie Hug :|
Co do tego jak się czuje pacjent są też pytania, na które za każdym razem przy podawaniu wyników pomiarów trzeba odpowiedzieć. Dotyczą występowania różnych objawów. Na tej podstawie lekarze analizują aktualny stan zdrowia i podejmują decyzje np. czy potrzebna teleporada czy wezwanie pogotowia czy nie.


No to choć tyle. Same wyniki mnie nie przekonują człowiek to nie statystyka. Jeden ma puls 50 i z tym bez problemu żyje a inny ma 100 i też jego organizm uważa to za normę, a lekarz chciałby żeby wszyscy mieli 60, jak nie ma to od razu szufladka. Szufladkowanie to droga donikąd.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez eli-50 » 4 gru 2021, o 13:06

Stynko dziękuję Ci bardzo za dobre słowo @};- :x

Huguś owszem ja też uważam, że statystyki to nie wszystko. Ale w obecnym stanie rzeczy zdecydowanie wolę być w izolacji domowej pod tzw. '' okiem lekarskim '' niż bujać się nie wiadomo gdzie ze swoim problemem.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez hugnonot » 4 gru 2021, o 18:22

eli-50 napisał(a):Stynko dziękuję Ci bardzo za dobre słowo @};- :x

Huguś owszem ja też uważam, że statystyki to nie wszystko. Ale w obecnym stanie rzeczy zdecydowanie wolę być w izolacji domowej pod tzw. '' okiem lekarskim '' niż bujać się nie wiadomo gdzie ze swoim problemem.


Jasne, dobrze, że masz taką opcję. Uważaj na siebie, nie przemęczaj się. No wiem niby siedzisz w domu ale kobieta zawsze znajdzie sobie pracę nawet jak "chodzi na czworakach" to jeszcze podłogi wymyje i ściany pomaluje :D
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Przebieg mojej choroby

Postprzez eli-50 » 4 gru 2021, o 19:17

O nie co to to nie. Jakie malowanie ścian :kolobok_girl_impossible: ? Między odpoczywaniami próbuję tylko zrobić porządki w szafkach z przerwami :ymblushing:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Następna strona

Powrót do KOVID



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość