Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Dorit » 1 lip 2017, o 22:04

Dzień dobry,
chciałabym coś podpytać o grudki, które są nad szwem. Czy to się wchłonie? Jestem niecałe dwa tygodnie po operacji (cięcie poprzeczne, wycięcie macicy i jajowodów). A drugie: zrobił mi krwiak nad szwem (8 cm dł.). Lekarz powiedział, żeby poczekać aż się wchłonie, przepisał mi distreptazę w czopkach co drugi dzień (upłynnia skrzepy). Jeśli nie wchłonie się, trzeba zrobić dziurkę w brzuchu i go odessać. Chętnie się dowiem o doświadczeniach lub informacjach jakie macie w tych tematach? Bardzo dziękuję. Pozdrawiam, Dorit
P.S. Poczytałam parę dni temu wiele Waszych postów. Znalazłam multum pożytecznych informacji i wspierającej energii. Bardzo dziękuję :)
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Sierotka » 1 lip 2017, o 23:12

Operatorka mi mówiła, że te zgrubienia to przez szwy powłok wewnętrznych, że tam chłonka się zebrała, ale do 3 miesięcy ma zniknąć. Zobaczymy :)
Nie ma żadnej możliwości, aby gniewnie wypowiedzieć słowo "bąbelki"
Sierotka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 00:50
Wiek: 40
Data operacji: 26 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: macica+jajowody
Wynik HP: DOBRY!!! :)
Terapia hormonalna: brak

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez olikkk » 10 lip 2017, o 21:28

Hej Dorit :) witam Cię bardzo serdecznie u nas :ymhug:
Jak Twój krwiak po tygodniu ?
Wchłania się, czy trzeba odessać ?
Pozdrawiam Cię cieplutko :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez kaisa48 » 10 lip 2017, o 21:40

witam,mi po kilku dniach po operacji tez pojawił się krwiak ale chyba sama zawiniłam bo miałam problem podnieść się z łóżka [za nisko ]ale wchłonął się sam.Trochę się wystraszyłam bo wyglądało to tak jakby ktoś mnie pobił.Jest dobrze i życzę Tobie Dorit by się poprawiło.Zdrówka i cierpliwości życzę :-h
kaisa48
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13 cze 2017, o 12:31
Wiek: 50
Data operacji: 8 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami,pełna narkoza
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Dorit » 11 lip 2017, o 15:38

Witajcie @};-

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Uspokoiły mnie i mam teraz nadzieję, że te grudki się wchłoną :)

Od paru dni zaczęłam smarować brzuch maścią Arcalen. To naturalna maść zawierająca wyciąg z arniki i nagietka, która przyspiesza wchłanianie się siniaków, itp. Ja mam duży siniak na brzuchu, od szwu (poprzecznego) aż do pępka, ale on zmniejsza się, więc to oznaka, że krwiak wchłania się. Myślę, że Arcalen sprzyja temu. Mój lekarz powiedział, że to dobry pomysł. Mój krwiak się zmniejszył o jeden centymetr. Za cztery tygodnie mam iść na kontrolę i zobaczymy ale mam nadzieję, że będzie się zmniejszał.

W ogóle to jestem teraz trzy tygodnie po operacji i szybko do siebie dochodzę. (Przyznam, że mam wysportowane i rozciągnięte ciało i jestem szczupła - 152 cm wzrostu i 43 kg). Ale bardzo uważam, żeby nie szarżować. Spacery, ruch po domu, zero dźwigania, żadnych mocnych ćwiczeń, które bardzo bym oczywiście chciała już robić ;)...

Ja ćwiczę Yin Yogę - i bardzo polecam j, bo jest cudowna na rozciąganie. Ale trzeba trzymać się jednej ważnej zasady: że jeśli pojawi się ból, ciągnięcie, szarpanie w jakiejkolwiek części ciała, którą rozciągamy, to znaczy, że za dużo i trzeba się wycofać. To nie może sprawiać bólu. W razie co, mogę podesłać linki do Yin Yogi (tyle że po angielsku jest mówione).

P.S. Ja długo nie reagowałam na Wasze odpowiedzi, bo nie potrafiłam się odnaleźć na forum. To znaczy nie wiedziałam jak wrócić do mojego pytania, aby sprawdzić odpowiedzi. Dopiero dziś mnie oświeciło, żeby wejść na swój profil i sprawdzić czy pod profilem odnajdę moje pytania. No i tak trafiłam do ... siebie samej na forum i do Waszym odpowiedzi :)

bardzo serdecznie Was pozdrawiam, będę zaglądać, chętnie podzielę się tym, co u mnie sprawdziło się,
Dorit @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez olikkk » 11 lip 2017, o 15:55

Dorit bardzo się cieszę, że jest coraz lepiej :-bd i już potrafisz się u nas odnaleźć :ymsmug:
Mówisz, że to takie skomplikowane ;)
Częściej zaglądaj to dojdziesz do wprawy :D
Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę zdrówka :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Sierotka » 11 lip 2017, o 17:46

Dori, cieszę się, że jest lepiej!
Ja po ponad 6 tygodniach mam jeszcze niewielkie zgrubienie nad szwem, ale ufam, że do tych 3 miesięcy jednak się wchłonie :)

Co do forum - polecam sprawdzanie przez "Nowe posty", czyli tu: search.php?search_id=newposts
Masz jak na dłoni wszystko, co się pojawiło od Twojej ostatniej wizyty. By przejść do pierwszego nowego postu od czasu ostatniej wizyty, klikasz ten mniejszy znaczek > bezpośrednio przed tytułem (nie ten w kółku). Ja sobie klikam je po kolei prawym przyciskiem myszy i otwieram na kartach w tle, a potem już czytam :)

Możesz też wchodzić na "Nieprzeczytane posty" - tu są wszystkie, których jeszcze nie przejrzałaś (wszystkie, nie tylko te od ostatniej wizyty): search.php?search_id=unreadposts
Nie ma żadnej możliwości, aby gniewnie wypowiedzieć słowo "bąbelki"
Sierotka
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 00:50
Wiek: 40
Data operacji: 26 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: macica+jajowody
Wynik HP: DOBRY!!! :)
Terapia hormonalna: brak

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Dorit » 11 lip 2017, o 18:12

Sierotko, dziękuję Ci. Miałyśmy operację w podobnym czasie. Ja miałam mieć ok. 20 maja ale się przesunęło na czerwiec. Taki sam zakres. Pozdrawiam Cię, @};-
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez ada » 26 wrz 2017, o 20:56

Witaj Dorit
Napisz,proszę coś więcej o plastrach borowinowych,które stosujesz.Jakie doledliwości u Ciebie łagodzą?
Miałam cięcie pionowe i dookoła połowy pępka odczuwam ból i dyskomfort.Nie wiem czy jest to spowodowane podnoszeniem wnuczki /ponad 8 kg,ma 7 i pół m-ca i nagminnie raczkuje po całym mieszkaniu i chodzi,muszę ją co chwile podnosić i przenosić na miejsce./,czy to pozostałości po gojeniu.Poza tym cięcie było duże.No ale ból się pojawia.Będę wdzięczna za podpowiedż.Nie mam dostępu do tych plastrów ale jeżeli sa warte uwagi to ktoś mi je wyśle.
pozdrawiam ada
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez Dorit » 27 wrz 2017, o 00:24

Cześć Ada,

Teraz odpowiem krótko, bo późno jest. Ale w razie czego wrócimy do tematu.
Tu jest link do tego, co odpisałam na pytanie Wiewiórki: viewtopic.php?f=10&t=898&p=76791#p76791

Ja odczuwam ciągniecie, ból, ciasność w środku. Na to pomaga mi borowina.

Ale z tego co piszesz Ada, to Ty po prostu nie dźwigaj małej! Napisałaś, że "musisz" ją podnosić. Myślę, że nie musisz. Po prostu tak robisz, aby ją zatrzymać. Ona raczkuje i tak przebiega rozwój małego dziecka. Możesz na pewno znależć inne sposoby niż ją podnosić, na przykłąd, stanąć jej na drodze... Poszukaj, proszę i zadbaj o siebie. Dźwiganie to nie jest dobry pomysł po tej operacji. 8 kilo to strasznie dużo. A mała rośnie. Raczej Ty potrzebujesz znaleźć dla siebie nawyki, żeby jej nie dźwigać.

Myślę, że plastry borowinowe pomogą, zaleczą ale nie pomogą jeśli będziesz wciąż nadszarpywać dźwiganiem miejsce po operacji.

Ściskam Cię i poomyśl o swoim brzuchu, bo dziecko zawsze i tak wejdzie, gdzie nie można - i super, bo to znaczy że zdrowe i sprawne :), a Ty jeszcze będziesz mu potrzebna! :)

Dorit @};-

P.S. link do plastów: https://www.ceneo.pl/7411451#mh=d5r87Hb ... IScnfwTmQ2
Dorit
Dorit
 
Posty: 192
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Data operacji: 19 czerwca 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: szybko rosnące mięśniaki, dające dolegliwości, takie jak częste krwotoki, anemia, bóle w krzyżu
Zakres operacji: histeroktomia z zachowaniem jajników
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Zgrubienia i krwiak pod skórą nad szwem

Postprzez olikkk » 27 wrz 2017, o 15:32

Ado posłuchaj Dorit L-)
To dźwiganie wnusi nie przyniesie nic dobrego =((
Musisz sobie z tym jakoś poradzić, bo sama widzisz, że na dobre Ci to nie wychodzi =((
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Rana, blizna i brzuch po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość