Ból brzucha

Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 7 gru 2020, o 08:57

Cześć Dziewczyny! Jestem tu nowa, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia macicy i jajowodów, usunięto też guz endometrialny i mięśniaka. Brzuch po lewej stronie jest mocno twardy ( tam gdzie wycięli endometrioze musieli ponaciagac mocno). Czuję sie jak w bajce w której wilk zjadł kamienie. Czy miałyście także taki twardy brzuch? No i ten problem z załatwieniem się. Ponadto wczoraj wieczorem miałam podwyższona temperaturę 37.3, a w drugim pomiarze 37,7 i lekkie naprawdę lekkie zaczerwienienie na brzuchu, powyżej rany. Kiedy dziewczyny wróciliście do sprawności i nie mówię tu o sportach ale zwykłych czynnościach, ja się strasznie męczę 😭
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Anita71 » 7 gru 2020, o 15:15

Hej Agusia, z brzuchem miałam duże i długo trwające problemy, bardzo długo. Z początku to szczypała skóra, piekła, było uczucie twardości, ciągnięcia. To jakby poparzenie przeszło po jakimś czasie, ale nie dawałam sobie rady z tym ciągnięciem i odczuciem twardości i to przez kilka miesięcy. Rana była zszyta kosmetycznie, cięcie poprzeczne i dobrze się goiła, ale dolegliwości brzuszne dały mi popalić. Długo dochodziłam do siebie, teraz dopiero niedawno miałam usuwana ziarninę z pochwy, ale mimo wszystko da się to ogarnąć tylko wymaga to czasu, przynajmniej u mnie. Niektóre Syrenki goiły się dużo szybciej. Przejdź do wątków o problemach z wypróżnianiem są tam różne istotne podpowiedzi. Fajnie, że do nas dołączyłam, pozdrawiam :)
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Ból brzucha

Postprzez hugnonot » 8 gru 2020, o 02:46

Agusia1981 napisał(a):Cześć Dziewczyny! Jestem tu nowa, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia macicy i jajowodów, usunięto też guz endometrialny i mięśniaka. Brzuch po lewej stronie jest mocno twardy ( tam gdzie wycięli endometrioze musieli ponaciagac mocno). Czuję sie jak w bajce w której wilk zjadł kamienie. Czy miałyście także taki twardy brzuch? No i ten problem z załatwieniem się. Ponadto wczoraj wieczorem miałam podwyższona temperaturę 37.3, a w drugim pomiarze 37,7 i lekkie naprawdę lekkie zaczerwienienie na brzuchu, powyżej rany. Kiedy dziewczyny wróciliście do sprawności i nie mówię tu o sportach ale zwykłych czynnościach, ja się strasznie męczę 😭


Czopki glicerynowe - pomagają się pozbyć zawartości - stosuj sporadycznie, na co dzień łyżeczka oliwy z oliwek - pomaga wyregulować.
Powrót do jakiej takiej sprawności trwa długo, ale z każdym dniem będzie powoli coraz lepiej, musisz być cierpliwa i dać sobie czas.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 8 gru 2020, o 13:00

Dziewczyny, od niedzieli 6.12 dostałam temp 37,3 - 37,5, nad rana zaczerwienienie, postanowiłam wybrać się wczoraj do ginekologa, brzuch twardy po jednej stronie jak skała. Zakażenie......ehhh. antybiotyk lekarz kazał brać. Ma wylać się ropa przez ranę......miał ktoś coś takiego? Czy pęknięcie szwu po to by wylała się ropa, boli? Na co mam się przygotować? Przerażona jestem😓
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Stynka » 8 gru 2020, o 14:31

Agusia,
moja mama ponad 30 lat temu miała syrenkową operację. Przy jednym szwie zrobiło się zgrubienie i zaczerwienienie. Oprócz antybiotyku mama miała nagrzewać to miejsce lamką taką "z biurka" ze zwykłą żarówką (zaświeconą zbliżyć na około kilku centymetrów, tak żeby rozgrzać powłoki brzuszne).To było dawno, ale żadnych powikłań nie było. Ropa wyciekała na zewnątrz, ale nie były to straszne ilości.
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 8 gru 2020, o 15:18

A sam wyciek ropy musi mieć ujście w szwie, to na ile ten szew puści - jakas rozległa dziura czy troszkę? I czy to boli?
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Anita71 » 8 gru 2020, o 18:01

Oj to się narobiło! I zobacz ja też miałam odczucia twardego, ciężkiego brzucha ale to nie miało związku ze stanem zapalnym.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Ból brzucha

Postprzez hugnonot » 8 gru 2020, o 21:02

Stynka napisał(a):Agusia,
moja mama ponad 30 lat temu miała syrenkową operację. Przy jednym szwie zrobiło się zgrubienie i zaczerwienienie. Oprócz antybiotyku mama miała nagrzewać to miejsce lamką taką "z biurka" ze zwykłą żarówką (zaświeconą zbliżyć na około kilku centymetrów, tak żeby rozgrzać powłoki brzuszne).To było dawno, ale żadnych powikłań nie było. Ropa wyciekała na zewnątrz, ale nie były to straszne ilości.


powinna wyciec szwem i to miejsce trzeba oczyszczać i dezynfekować, jeśli ropy jest mało może też antybiotyk wytłuc bakterie a to co zostanie się wchłonąć,
lepiej żeby się oczyściło na zewnątrz, miałam coś takiego punktowo, wycierałam i dezynfekowałam czystym spirytusem żeby nie roznieść po skórze
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból brzucha

Postprzez olikkk » 9 gru 2020, o 00:16

Agusiu witam Cię u nas :ymhug:
A to się porobiło =((
Mam nadzieję że antybiotyk zadziała i problem się rozwiąże :x
A nie masz ranki na szwie ?
Miejsca które się nie chce zrosnąć ?
To byłoby miejsce gdzie ropa by uchodziła chyba :-?
Pisz jak rozwija się sytuacja :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 9 gru 2020, o 12:30

Brzuch jak skała, dramat!!!! Ranki na szwie nie ma żadnej! Na zewnątrz ta rana wygląda wręcz idealnie, tylko wewnątrz coś się popsuło!
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Stynka » 9 gru 2020, o 15:03

Agusia,
a wypróżniasz się regularnie i "do końca"? Może to jelita?
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 9 gru 2020, o 15:58

Jeśli idzie o wypróżnienie, to pomalutku, z pomocą czopków. Na 100 jest to zakażenie!!! Miałam USG oraz badanie. Dziś dzwoniłam do lekarza i powiedział że albo się to wycofie to zakażenie albo ropa wyleci......nie wiem co mam o tym myśleć. Czy zakażenie może się wycofać????
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Stynka » 9 gru 2020, o 18:18

Mnie przy bólu brzucha pomaga ciepły prysznic. Próbowałaś rozgrzać brzuch wodą?
Co do ropy, to albo się wchłonie, albo wyleci ropa na zewnątrz (tak jak przy ropieniu).
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Ból brzucha

Postprzez hugnonot » 9 gru 2020, o 21:31

Agusia1981 napisał(a):Jeśli idzie o wypróżnienie, to pomalutku, z pomocą czopków. Na 100 jest to zakażenie!!! Miałam USG oraz badanie. Dziś dzwoniłam do lekarza i powiedział że albo się to wycofie to zakażenie albo ropa wyleci......nie wiem co mam o tym myśleć. Czy zakażenie może się wycofać????


Może antybiotyk je zwalczyć i jak sądzę to ma na myśli lekarz.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból brzucha

Postprzez Agusia1981 » 10 gru 2020, o 10:29

Załamana jestem, bo poprawy w zasadzie żadnej! Święta za pasem, dwójka dzieci, a ja jak kloda. Nie wiem co mam robić, wyjście do ubikacji jest nie lada wyzwaniem. Przecież operacja była ponad dwa tygodnie temu, a jest gorzej niż po. Antybiotyk od poniedziałku ale żeby jakaś poprawa była.......leże i myślę czy się wyleje czy się cofnie....
Agusia1981
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 gru 2020, o 18:11
Wiek: 39
Data operacji: 24 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz szybko rosnący
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z jajowodami
Wynik HP: Brak
Terapia hormonalna: Brak

Re: Ból brzucha

Postprzez Stynka » 10 gru 2020, o 11:13

Skontaktuj sie z lekarzem. Może do antybiotyku dołoży przeciwbólowe lub rozkurczowe leki?
A może pielęgniarka lub polożna moglaby udzielić porady? Kontroluj temperaturę i rozluźnij się :x
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Ból brzucha

Postprzez eli-50 » 10 gru 2020, o 12:22

Cześć Agusiu :) . Witaj w Syrenkowie :ymhug:
W trzeciej dobie antybiotyk powinien zadziałać, a jak nie to lekarz niech decyduje co dalej. Być może zmieni na inny :-? . W tym roku odpuść sobie wszelkie przygotowania przedświąteczne. Trudno zdrowie ważniejsze. Jesteś zdrowa potrzebna dzieciaczkom. Trzymaj się mocno. Życzę szybkiej poprawy %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Ból brzucha

Postprzez hugnonot » 10 gru 2020, o 15:06

Agusia1981 napisał(a):Załamana jestem, bo poprawy w zasadzie żadnej! Święta za pasem, dwójka dzieci, a ja jak kloda. Nie wiem co mam robić, wyjście do ubikacji jest nie lada wyzwaniem. Przecież operacja była ponad dwa tygodnie temu, a jest gorzej niż po. Antybiotyk od poniedziałku ale żeby jakaś poprawa była.......leże i myślę czy się wyleje czy się cofnie....

Jeśli nie zadziałało to nietrafiony antybiotyk, koniecznie proś o inny.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Ból brzucha

Postprzez kade » 11 gru 2020, o 01:25

Była kiedyś z nami Sol. Pisała, że w Anglii nie daja drenów i samo ma się oczyszczać. Taka procedura i widać da się.
Ja też lewa stronę miałam bardziej bolesna. Tam był wg mnie koniec szycia. I tez się zastanawiałam kiedy będzie jako tako dobrze. Trzeba się oszczędzać i po kilku m-cach będziesz jak nówka. Tak jak laski po cesarkach. A jeśli jest stan zapalny, to faktycznie antybiotyk powinien coś pomóc.

Cierpliwości a wszystko wróci do normy.
pozdrowionka :))
Avatar użytkownika
kade
 
Posty: 368
Dołączył(a): 25 lut 2019, o 20:27
Wiek: 46
Data operacji: 11 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Terapia hormonalna: brachyterapia HDR

Re: Ból brzucha

Postprzez Rabenka72 » 11 gru 2020, o 01:45

Witaj, rzeczywiście nieciekawie jak masz to zakażenie. Ja miałam mniej inwazyjną operację i 13 listopada ale wciąż odczuwam dolegliwości, szczególnie jak pojawi się jakiś stres. Dlatego powinnaś unikać sytuacji tego typu, że się zamartwiasz świętami czy porządkami, bo to niedobrze dla Twojego stanu.

Ja dostałam zalecenie częstego stosowania oceniseptu, czy również miałaś takie wskazania po operacji? Musisz kontrolować swój stan i jak radzą tutaj dziewczyny skonsultować ewentualnie inny antybiotyk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rabenka72
 
Posty: 241
Dołączył(a): 12 cze 2019, o 12:24
Wiek: 48
Data operacji: 13 listopada 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Szybko rosnący mięśniak, macica mięśniakowata, ucisk na pęcherz.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z jajowodami z zostawieniem jajników i szyjki.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Następna strona

Powrót do Rana, blizna i brzuch po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości