Rana pooperacyjna

Re: Rana pooperacyjna

Postprzez hugnonot » 18 wrz 2021, o 14:58

anulek napisał(a):Mi bardzo pomogły okłady. Jedna szklanka wody przegotowanej jedna łyżka denaturatu. Przykładałam jako okład.
Hug możesz to wytłumaczyć?
Poczułam ogromną ulgę, z rany zaczął się sączyć płyn (lekarz powiedział, że rana się oczyściła bo trzebaby było ciąć)i pięknie zaczęłam się goić. Nic nie szczypie, nie piecze a działa. Balsam Szostakowskiego to taki jakby plaster w maści. Zasycha i chroni ranę. Nie wiem czy pomoże. Płynu nie znam ale pewnie podobne działanie. Ciężko zmyc

Spirytus działa rozgrzewająco i dezynfekująco, być może z wodą powodował otwieranie brzegów rany, czyszczenie i zasklepianie po wyczyszczeniu, bo generalnie spirytus rany dezyfnekuje i zasklepia.
Balsam Szostakowskiego ale w aerozolu - obecnie on się nazywa Avilin (https://www.ceneo.pl/4878942"). Taki kiedyś stosowałam na rany bo to był "płynny" natryskowy opatrunek, natomiast takiego w płynie nie znam. Zgadza się trudno zmyć bo tworzy taką powłokę na ranie, czasem można było ją zdjąć dopiero jak "skórkę'.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rana pooperacyjna

Postprzez anulek » 18 wrz 2021, o 20:06

Dziękuję 💛
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Rana pooperacyjna

Postprzez HankaHanka » 20 wrz 2021, o 17:52

DZIĘKUJĘ
HankaHanka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 06:32
Wiek: 48
Data operacji: 1 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki i bardzo mocne krwawienia (polipoza w opisie z histeoskopii)
Zakres operacji: Ponadszyjkowe Wycięcie macicy i przydatków,
Wynik HP: Jeszcze czekam
Terapia hormonalna: Jeszcze czekam

Poprzednia strona

Powrót do Rana, blizna i brzuch po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość