Duży brzuch

Duży brzuch

Postprzez Beli Beli » 18 maja 2021, o 21:10

Hej Dziewczyny 😊 24 maja minie 3 miesiące od operacji usunięcia u mnie wielgachnego mięśniaka i w związku z tym macicy wraz z szyjką. Po miesiącu byłam na badaniach kontrolnych i wszystko dobrze. Od jakiś 2 tygodnich zauważyłam, że mam naprawdę duży brzuch (ok, nigdy nie był on płaski 😁), ale teraz to chyba przesada 🙈🙈 jak ciąża normalnie. Na początku był trochę twardy, teraz nie. Nie mam jakiś większych dolegliwosci bólowych. I nie wiem, czy po takiej operacji to normalne? Czy to efekt mojego żywieniowego pofolgowania (musiałam sobie jakoś zrekompensować te przeżycia 😁😁😁) + brak ruchu. Jeszcze nie zaczęłam się katować ćwiczeniami 😁😁😁Kolejną kontrolę mam w czerwcu. Nie wiem czy czekać spokojnie, czy lecieć z duszą na ramieniu?
Beli Beli
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 mar 2021, o 19:37
Wiek: 41
Data operacji: 24 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Duży mięśniak macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Re: Duży brzuch

Postprzez hugnonot » 19 maja 2021, o 00:03

Lepiej zrób usg
Ostatnio edytowano 26 maja 2021, o 15:48 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Duży brzuch

Postprzez eli-50 » 19 maja 2021, o 11:15

Beli skoro po badaniu kontrolnym jest dobrze to spróbuj zastosować dietkę. Być może to jest powód. I oczywiście umiarkowany ruch jest bardzo wskazany :) .
A jak nie zadziała to konsultacja lekarska. Trzymaj się %%- . Pozdrawiam ciepło :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Duży brzuch

Postprzez Roksana » 29 sty 2023, o 21:48

Ja jestem czwarty tydzień po operacji i mam duży wzdęty brzuch, pokazałam go Pani doktor jak poszłam po wynik i kazała mi przyjść w środę zobaczymy co się dzieje.
Roksana
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 sty 2023, o 09:58
Wiek: 55
Data operacji: 5 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie ma


Powrót do Rana, blizna i brzuch po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość