Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 29 cze 2013, o 13:18

Tycie to mały pikus w porównaniu z życiem...
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Yona1968 » 30 cze 2013, o 13:39

Cześć Dziewczynki - Syrenki, dołączam do grona tych z torbielkami. Moja dwukomorowa 8 cm pojawiła się w kwietniu i nie chce się wchłonąć (badanie kontrolne w poniedziałek) pomimo brania różnych kombinacji leków (ostatnio nawet jakieś paskudztwo robione na receptę ze sterydami do kiszki - brzuch po nim boli strasznie). Na dodatek na drugim jajniku dołączyła druga z krwią, na razie malutka (3,5 cm), ale jak znam przekorność mego organizmu to niedługo urośnie. dostałam nowe leki i jeszcze walczę. :kolobok_suicide2: Dla wszystkich z podobnymi problemami %%- na szczęście!!!
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez xxxgosienka43xxx » 1 lip 2013, o 07:43

karmagula napisał(a):Yona więc i za Ciebie ściskam palce , żeby torbielki dały Ci spokój %%- :)
Trzymajcie się Dziewczyny " torbielkowe" ...w sumie ja też "torbielkowa" , tylko w górnych partiach... :)



Taaa......Ja za to na dwa fronty : lewy jajnik i prawa pierś .....Podobno od przybytku głowa nie boli - ale czy na pewno ? ???? !!!!! :-ss
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Yona1968 » 1 lip 2013, o 09:24

Od takiego przybytku głowa może nie boli, ale co innego owszem. Myślę drogie Koleżanki, że najważniejsze to nie popadać w deprechę z powodu tych naszych dolegliwości. Tylko cieszyć się każdym dniem. Mamy ten słaby punkcik w organizmie i trzeba to jakoś oswoić, "zaprzyjaźnić się" z tym, przywyknąć. Ale także walczyć. Ale nie myśleć o tym i nie zamartwiać się za bardzo. Co komu przeznaczone tego uniknąć się nie da. Wszystko zapisane w gwiazdach, wszystko czemuś służy. Wszystkim towarzyszkom "niedoli" wysyłam mojego anioła... A teraz podobno są już wakacje. :kolobok_beach: ale ja na razie piszę artykuł na konferencję, którą mam w przyszłym tygodniu. Więc trzymajcie kciuki, żeby naszło mnie natchnienie ^:)^ , bo na razie nachodzi mnie tylko lenistwo. Życzę wszystkim dobrego dnia :-bd
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez bulbinka536 » 1 lip 2013, o 09:59

Yona trzymam więc kciuki abyś dostała natchnienie :-bd
Wszystkim syrenką sił w walce z torbielami :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez olikkk » 1 lip 2013, o 10:21

Yono trzymam kciuki za natchnienie i udaną konferencję :-bd , to na już ;) a na przyszłość za szczęśliwe rozstanie się z torbielami, i tego życzę wszystkim borykającym się z torbielami obojętnie czy znajdują się w dolnych, czy w górnych partiach :x Tak na marginesie, u mnie w dolnych partiach nie mają się już gdzie zadomowić ;) , ale w górnych mają się dobrze po obu stronach :kolobok_sad: Trzymajmy się więc razem :ymhug: i nie poddawajmy przeciwnościom losu :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez eli-50 » 1 lip 2013, o 10:35

Wchłaniajcie się wszystkie torbielki ...życzę Wam tego z całego serca :kolobok_heart: Syrenki %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez iwon62510 » 1 lip 2013, o 12:08

olikku moje torbiele na górze,to co miesiąc dają znać bardziej o sobie :( ...chyba już czas je znowu skontrolować.. ;),a kiedyś słyszałam taką opinię,że jak nie ma okresu,to torbiele zanikają...jakoś u mnie od dwóch lat nie chcą zniknąć.. X(
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez mycha74 » 6 lip 2013, o 19:17

Torbielkowe ;) dziewczyny , napiszcie proszę,czy zażywając swoje leki na torbiele / ja łykam Duphaston / pogorszył się Wam stan skóry tzn macie wypryski, krosty, zgrubienia ??? zaczęły pojawiać się u mnie już po operacji, głównie na plecach a teraz atakują dekolt i okolice piersi :( szczerze brzydko to wygląda a tu upały, ciałko marzy o chodzeniu w bluzeczkach bez ramion a bąble widać i z przodu i z tyłu :( pewnie jest to związane z gospodarką hormonalną ale mój lek jakby jeszcze ten stan zaostrzał :-ss napiszcie proszę czy też coś takiego miałyście ;;)
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Avatar użytkownika
mycha74
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:09
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiek: 39
Data operacji: 27 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez 4wiesia » 7 lip 2013, o 11:46

Widzę, że więcej Syrenek ma taki problem. Ja też zażywałam przez 3 miesiące duphaston. Ale chyba coś w tym jest, bo stan mojej skóry też się pogorszył, jest tak szorstka, z małymi krosteczkami, ale nie wiem, czy to od duphastonu, gdyż ja już wcześniej po operacji zauważyłam, że z moją skórą coś złego się dzieje i nie wiedziałam dlaczego. Muszę zapytać o to moja ginkę. Ale z tym to chyba da się żyć. :-*
Miłej niedzieli!
4wiesia
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Yona1968 » 7 lip 2013, o 21:30

Witam "Towarzyszki Niedoli". Przyznaję, że mnie stan skóry się nie pogorszył a nawet wręcz poprawił. Skórę mam teraz całkiem przyjemną. Mam więc chyba trochę szczęścia - czego i wam życzę. Pozdrawiam serdecznie :x
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez mycha74 » 8 lip 2013, o 17:24

wiem, wiem,że z tymi wypryskami da się żyć tylko po pierwsze swędzi mnie to bardzo :( a po drugie jak dla mnie nieestetycznie jakoś wygląda, przypomina trądzik tylko bez ropnych wyprysków, czasami jeden dwa się zdarzą, reszat raczej podskórna, grudkowata taka.....
no Yona to faktycznie jesteś szczęściarą ;)
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Avatar użytkownika
mycha74
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:09
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiek: 39
Data operacji: 27 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez Yona1968 » 8 lip 2013, o 19:34

Jak swędzi to może jest uczulenie jakieś - prawdopodobnie na leki. Może je trzeba zmienić. :(
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cios » 8 lip 2013, o 19:39

Ja bym poszła do dermatologa. Kiedys ostrzegała mnie Roszpunka( gdzie ona jest??), że takie mogą być początki trądziku różowatego i lepiej to skonsultować bo leczenie bywa długie i nie zawsze daje pożądane efekty.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez mycha74 » 15 lip 2013, o 22:26

Byłam na kontrolnym Usg bo przestałam brać Duphaston na moją nieszczęsną torbiel a tu się dowiedziałam,że na nim ona jeszcze urosła o ok.2 cm.... :( ale się zesmuciłam :( wciąż byłam pełna nadziei,że tablety pomogą,że się zmniejszy, wchłonie a tu ach..... dostałam teraz Orgametril, którego tak nie chciałam brać bo boję się skutków ubocznych, o których poczytałam i słyszałam ale wyjścia nie ma bo dziadostwo rośnie.... dowiedziałam się,że na 20 osób Duphaston pomaga 19 - ja jestem tą 1, której nie pomógł....co za pech :kolobok_girl_cray2:
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Avatar użytkownika
mycha74
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:09
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiek: 39
Data operacji: 27 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez 4wiesia » 16 lip 2013, o 00:09

A możesz napisać w skrócie, jakie skutki uboczne powoduje Orgametril? Czy działa na tarczycę, bo mam z nią problemy? Z torbielami też mam problemy, ale na szczęście wchłaniają się, ale pojawiają się nowe. Cóż miałam i mam zaburzenia hormonalne, może to od tej tarczycy.
4wiesia
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 22:15
Wiek: 50
Data operacji: 11 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, anemia z niedoboru żelaza
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów, znieczulenie ogólne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie ma potrzeby

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez mycha74 » 18 lip 2013, o 00:14

ja od zawsze mam problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie a Orgametril ponoć bardzo ją zatrzymuje i bardzo się puchnie,zwiększenie poziomu cholesterolu, który u mnie i tak jest ponad stan i muszę brać tabletki, poza tym podobno bardzo zmienia się stan skóry - ropne i bolące wypryski a ostatnio mam z tym problem jak pisałam wcześniej, no i najwięcej skarży się na dużą nerwowość a ze mnie już i tak straszny nerwus :-\
4wiesiu o tarczycę się nie dopytywałam i nie doczytywałam :) bo mnie to nie dotyczy...
Orgametril łykam drugi dzień, 3 razy dziennie 1, jak na razie czuję jedynie większy ból jajników i to już mi się nie podoba, boję się o tę moją torbiel bo ma około 7 cm, za dwa dni wyjeżdżam nad morze a lekarz kazał uważać, by nie pękła bo to będzie jak stwierdził straszny ból i szpital na pewno....
marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia...
Avatar użytkownika
mycha74
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 23:09
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiek: 39
Data operacji: 27 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: nawrót CIN III/ CIS po konizacji szyjki macicy- znieczulenie dolędźwiowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: OK

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez aneta » 18 lip 2013, o 08:46

Ja biorę Orgametril na zatrzymanie krwawienia, 1 raz dziennie i po dwóch dniach krwawienie ustało. Ale będę brać do operacji, gdyż jestem już osłabiona i nie chcę dalszej utraty żelaza. Mam chuśtawkę nastrojów, płaczę lub się strasznie wściekam.
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cass80 » 18 lip 2013, o 14:40

Cześć myszko !! Pewnie to marne pocieszenie, ale mnie też po operacji jakoś bardziej wysypuje :( Ja w ogóle miałam zawsze skłonność do różnych wykwintów, mam cerę mieszaną i naczynkową, ale zauważyłam, że po operacji problem się nasilił:-( Już zainwestowałam w droższe kosmetyki, jest jakby lepiej, ale mimo wszystko.....czuję się jak dojrzewająca nastolatka :D
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Re: Torbiel jajnika po usunięciu macicy

Postprzez cass80 » 26 sie 2013, o 17:13

Hej! Myszko jak tam Twoja torbiel?? Pisałaś gdzieś coś na ten temat i przegapiłam??....wchłonęła się?? Daj znać bo bardzo się martwię.... :-s
Avatar użytkownika
cass80
 
Posty: 148
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 14:48
Wiek: 33
Data operacji: 27 marca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy Ia1 G2
Zakres operacji: Usunięcie macicy, transpozycja jajników
Wynik HP: OK (Brak komórek rakowych w pobranym materiale)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Torbiel na jajniku po usunięciy macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości