Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 27 kwi 2015, o 22:11

Jestem 5 dni po usunięciu macicy i mięśniaka. Mój problem polega na wielkiej opuchliźnie od pasa do stóp. Zatrzymała się woda po ogromnej ilości kroplówek i póki co zeszła z rąk i twarzy. Zastanawiam się KIEDY zobaczę swoje dawne odbicie w lustrze. Jestem załamana... :(
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 28 kwi 2015, o 00:35

Breakout witam Cię u nas :ymhug:
No masz problem niefajny :-(
Nie było chyba u nas takiego przypadku o ile pamiętam, chyba że po usunieciu węzłów chłonnych u naszych onkologicznych Syrenek :-?
Ale to chyba nie to samo :-??
Czy jesteś już w domu ?
Czy w szpitalu już byłaś tak spuchnięta ?
Czy mówiłaś lekarzowi o tym problemie ?
Trzeba od niego zacząć, a nie wiem w jakiej jesteś sytuacji :-\
Możesz napisać coś więcej ?
Moze wspolnie coś wymyslimy :-)
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 28 kwi 2015, o 06:21

Prawdopodobnie wszystko zaczęło się od tego, że dzień przed operacją bardzo mało piłam i to był błąd, bo już w trakcie znieczulenia - w kręgosłup i dodatkowo płytki sen - pojawił się problem przy zakładaniu cewnika. Byłam lekko nieprzytomna po tabletce uspakajającej przed zabiegiem, ale z tego co pamiętam, słabo pokazywał się mocz. Po operacji, która odbyła się o godzinie 8.30, nastąpiło niemiłe zaskoczenie, bo blokada, która miała działać do siedmiu godzi "opuściła mnie" niemal natychmiast po powrocie na salę z bloku operacyjnego, czyli po około trzech godzinach. Nie będę opisywała bólu jaki mi towarzyszył w ciągu tego dnia, bo jest on tu Wszystkim znany. Pojawiły się problemy z ciśnieniem i słabym tętnem, więc podłączono mnie do urządzenia monitorującego do następnego dnia, aż do unormowania. Leżałam cały dzień pod kroplówkami - na przemian elektrolity i przeciwbólowe (w tym morfina). Dopiero następnego dnia ok. 13.00 zostałam postawiona na nogi. Prze cały czas leżenia mój cewnik bardzo pomału się napełniał w porównaniu z cewnikami kobiet, z którymi leżałam na sali. Lekarze zwrócili na to uwagę i nawet pytali o ewentualne problemy z nerkami i alergie. kiedy wstałam okazało się, że te wszystkie płyny kroplówkowe umieściły się w całym moim ciele i jestem podwójna! Ale jest już lepiej :) Ręce wróciły do normy, twarz też jeszcze tylko od pasa w dół pozostała opuchlizna, chociaż zaczynam dostrzegać kostki u nóg. Dzisiaj nawet lepiej mi się wstało, bo nie odczuwałam tak dotkliwego bólu jak dotychczas. Dodam, że nie biorę środków przeciwbólowych i dużo chodzę wbrew radom Mamy, która zamęcza mnie swoimi obawami o takie przeforsowania. Właściwie to nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić w tym ruchu i diecie. W czwartek idę na zdjęcie szwów. Zwolnienie mam do 11 maja, ale nie wyobrażam sobie powrotu do pracy (szkoła - edukacja wczesnoszkolna)... Pozdrawiam Wszystich na forum i cieszę sie, że dostałam tu ciepłe wsparcie :) :)
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Margo » 28 kwi 2015, o 09:23

Witaj Breakout w Syrenkowie pośród nas :-* :ymhug:

Na początku ,życzę dużo zdrowia i żeby wszystko się w miarę szybko unormowało ! %%- %%- %%- %%- %%- %%-

Tak sobie czytam co Ci się przytrafiło i wyobrażam sobie jak niefajnie musisz się czuć z taką opuchlizną z takim było nie było wielkim ciężarem w sobie :(
Ja miałam przygodę z opuchlizną , ale tylko dłoni. Podłączono mi kroplówkę i nagle poczułam chłód w dłoni, zauważyłam, że moja dłoń straciła zupełnie kształt robiąc się balonikiem. Dostałam altacet i opuchlizna na drugi dzień już znacznie się zmniejszyła, a po dwóch dniach nie było śladu.
Jednak może powinnaś zadzwonić do lekarza i mu opisać problem?

Jak rozumiem chcesz po miesiącu wracać do pracy :-? też miałam taki plan spalił on na panewce, nie ma co przeceniać możliwości organizmu, przecież nie chciałabyś sobie zafundować zrostów lub innych nieprzyjemnych komplikacji ! Pomyśl o tym rozsądnie - zdrowie jest najważniejsze przecież wiesz o tym :)
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie - :ymhug: @};-
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Lena » 28 kwi 2015, o 10:51

Dzień dobry Breakout

Moje pierwsze pytanie jak z siusianiem i wypróżnianiem po zabiegu? Wspomniałaś ze w czwartek idziesz do lekarza,na pewno padnie pytanie o ilość moczu w ciagu dnia, czy masz parcie na mocz, jak często wypróżniasz się. Przyszła mi na myśl inna rzecz, moze to trochę szukanie po omacku ale ..kto wie ???
Zaraz poszukam i wkleję wypowiedz lekarza , który tłumaczył pacjentce ze być moze powstał krwiak, który ma prawo powstać i ze wchłonie się ......
O mam :http://www.ilekarze.pl/p/powiekszony-wypukly-brzuch-po-operacji-usuniecia-macicy/

Może trzeba podrążyć temat nerek ?????? Nie zawadzi sprawdzić.....

Chodzić możesz, przecież każdą z nas stawiano od razu do pionu. Dzień po operacji kazano mi przejsc z jednej sali do drugiej aby od razu ruszać się.

Znalazłam kiedyś taki informator NFORMATOR dla pacjentek Oddziału Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej z zaleceniami zaraz po operacji. Wprawdzie dotyczy on pacjentek onkoloicznych a Ty taką nie jesteś ale pamiętam ze siostra przełożona kazała robić RANO cwiczenia takie jak opisano na stronie 12. dla pobudzenia limfy .... wklejam link

http://www.wco.pl/og/media/files/attach ... 762685.pdf

Kochana bądź dobrej myśli bo każda z nas zdrowieje inaczej ale jeżeli coś Ciebie niepokoi to dzwoń do lekarza , do szpitala, na swój oddział. Masz prawo.!!!!!
Na przywitanie przesyłam stosik koniczynek na szczęście %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-

P.S Daj spokój na razie z pracą...idz na zwolnienie ile się da :) , potem są wakacje i dojdziesz do siebie!! :D :D :D
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 28 kwi 2015, o 20:20

Bardzo dziękuję Wam za wsparcie :x Tak, w czwartej idę do swojego ginekologa prowadzącego na zdjęcie szwów i wtedy o wszystko zapytam. Opuchlizna schodzi powoli, ale dół brzucha boli przy każdym ruchu - wiem, tak musi być. Co do zwolnienia, to chyba macie rację i pociągnę do wakacji. Nie wyobrażam sobie siebie na korytarzu pełnym rozbieganych dzieciaków ;) Jak długo u Was utrzymywała się opuchlizna brzucha i nóg?
Lena, załatwianie nie sprawia mi kłopotu - codziennie się wypróżniam i sikam na potęgę, bo stale leję w siebie litry płynów :)
Margo, opuchlizna z dłoni i rąk zeszła w pierwszej kolejności. Pozostały jeszcze biodra, brzuch i nogi...
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez ismena » 28 kwi 2015, o 20:35

cześć kobietko kochana-ja nie miałam takich problemów więc trudno mi coś doradzić. Ale lekarz musi się wypowiedzieć, być może da Ci jakieś leki moczopędne, właśnie dla zejście opuchlizny. Ja biorę cos takiego, co prawda od kardiologa i po to aby zmniejszyć na koniec dnia obrzęków nóg, ale może i w Twoim przypadku to zadziała. Póki co to spokojnie odpoczywaj, ruszaj się jak najbardziej ale bez przesady i zdrowiej :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Margo » 28 kwi 2015, o 21:18

I to rozsądna decyzja z tym powrotem do pracy po wakacjach, nie ma nic gorszego jak "załatwić" się po tym jak tam zrobili porządek ;)
Brzuch ma prawo jeszcze pobolewać , wszystko masz bardzo świeże. Ja nie miałam spuchniętych nóg, na brzuchu miałam tzw. kiełbaskę i muszę przyznać, że wciąż tam jest po 5 miesiącach :( , ale to była 2 operacja w tym miejscu i zawsze jest ryzyko, że ładnie i gładko już nie będzie :-??
Mam nadzieję, że ta opuchlizna szybko Ci zejdzie :-*
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 28 kwi 2015, o 21:52

Margo, dlaczego miałaś drugą operację? Jakieś komplikacje?
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez alaan48 » 28 kwi 2015, o 22:09

Witam wieczorkiem :) [b][/b]

Breakaut spokojnie....teraz tylko czas będzie działał na lepsze, które na pewno nadejdzie :).
U mnie też utrzymywała się długo opuchlizna, ale tylko na brzuchu, bo zrobił mi się duży krwiak i pierwsze szwy(co drugi) miałam ściągane na 7 dobę przy wyjściu ze szpitala, a następne dopiero po dwóch tygodniach,a po to żeby się szwy nie rozeszły, a moje całe podbrzusze i krocze było dłuuuugo czarne,granatowe,fioletowe, niebieskie i żółto-zielone :)) :)) :)) .
Ala
Avatar użytkownika
alaan48
 
Posty: 122
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 22:23
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 50
Data operacji: 30 stycznia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy i torbiele jajników.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy z przydatkami i jajniki, uwolnienie zrostów.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Plastry Systen 50

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 28 kwi 2015, o 22:39

Też tak mam! Jestem w wielu kolorach,a dodatkowo na rękach rozległe wylewy po wstrzykiwaniach, bo żyły nie wyrabiały. Staram się spokojnie czekać na poprawę, mój problem polega na tym, że nie wiem na ile mogę sobie pozwolić w aktywności. Jestem ruchliwą osobą i taka nagła stagnacja mnie dobija. Chciałabym wiele,a tak niewiele mogę...
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez iwon62510 » 28 kwi 2015, o 22:47

Breakout noo niestety kolejny raz ,kolejnej Syrence powtarzamy ,ADHD trzeba odłożyć na półeczkę,a uzbroić sie w cierpliwość :) ..wszystko potrzebuje tutaj swojego czasu... :-*..pomaleńku będzie dobrze... :)
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Margo » 29 kwi 2015, o 08:16

Tak się szczęśliwie złożyło, że idąc po operacji usunięcia trzonu na kontrolne USG jamy brzusznej, znaleziono mi tam złośliwy nowotwór nerki. Już jest po sprawie i dochodzę do siebie :)
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 29 kwi 2015, o 13:08

O kurcze... dobrze, że zrobiłaś to usg. Kilka lat temu moja mama miała taką sytuację i usunęli jej nerkę. Na szczęście można nieźle funkcjonować z jedną. Dużo zdrowia Ci życzę Kochana. Mnie jutro pewno też będzie robił usg po operacji. Zobaczymy, co u mnie wyjdzie ciekawego ;)
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Marzenka » 29 kwi 2015, o 13:34

Witaj ! :) Widzę,że kolejna energiczna osóbka dołączyła.Też cierpię z powodu przymusowego wyhamowywania :D Jednak odczuwam dosłownie każdego dnia jakąś poprawę.Nie chcę już mędzić mężowi i utyskiwać ,kiedy tak naprawdę najważniejsze jest to ,że żyję!!!.Spróbuj przestawić tok myślenia,a będzie lżej.
Współczuję Ci tej opuchlizny ,ale to też odwracalne kochana i będzie jeszcze tańczyć \:D/
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Margo » 29 kwi 2015, o 16:11

Będzie dobrze Breakout , wszystko wróci do normy ;) :-*
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 30 kwi 2015, o 10:15

Dzisiaj jest lepiej. Opuchlizna schodzi i właściwie utrzymuje sie jeszcze w okolicach bioder i brzucha. Idę dzisiaj do mojego lekarza prowadzącego na zdjęcie szwów (mam nadzieję, że nie boli!). Mam w planach wyjazd do Warszawy, gdzie mieszka mój Syn. Chciałabym pojechać we wtorek (ok 150km) autobusem (trzy godziny jazdy). Myślicie, że mogę sobie na to pozwolić??? :-?
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Margo » 30 kwi 2015, o 14:27

Zdjęcie szwów raczej nie boli, chyba , że troszkę wrośnie, ale da się to znieść.
150 km kurczę 3 godziny trzęsiawki :-ss będzie bolało :( nie będziesz mogła się położyć tylko siedzieć. Ja bym na Twoim miejscu odpuściła to chyba za wcześnie na takie wyprawy :-?
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Breakout » 30 kwi 2015, o 17:37

Strasznie się napaliłam na ten wyjazd... To dobry autobus, ale może faktycznie będzie trochę trzęsło? :-? Zastanowię się jeszcze. Dzisiaj sporo spacerowałam - jak to lekarz nakazał "W granicach rozsądku..." - i nieźle było. Zobaczę, jak będę się czuła do poniedziałku. Szwy zdjęte! Podobno opuchlizna brzucha ustąpi, jak stało sie z całą resztą :) Fajny ten mój lekarz - profesjonalista, który wzbudza zaufanie. Jakby co, to polecam szczerze :-*
Breakout
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:30
Wiek: 46
Data operacji: 22 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i mięśniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Wielka opuchlizna od pasa do stóp po usunieciu macicy

Postprzez Fiollka » 30 kwi 2015, o 17:48

Breakout szybko dochodzisz do siebie :) super ja po tygodniu w domu straciłam przytomność i karetka mnie zabrała...skoro czujesz się na siłach,sama musisz zadecydować ale ja bym się bała...uważaj na siebie :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Następna strona

Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości